Zavrieť

Porady

koľko detí s odloženou školskou dochádzkou môže byť zaradených v jednej triede?

U nás máme 6 detí,síce nie sú telesne ani zdravotne postihnuté/bežná diagnóza pri odklade od CPPP/a nikde nie je presne stanovený počet.Podľa vyhlášky 306/2008 Do triedy možno prijať najviac dve deti so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami, a to mentálne, zmyslovo alebo telesne postihnuté deti, deti s narušenou komunikačnou schopnosťou, deti s poruchami správania, s autizmom (ďalej len „dieťa so zdravotným znevýhodnením“), pričom sa najvyšší počet detí v triede znižuje o dve deti za každé zdravotne znevýhodnené dieťa.Ako postupovať? žiadať asistenta?alebo riaditeľ ZŠ by mal zriadiť nultý ročník,nakolko týchto detí je viac i z ostatných škôlok.Ďakujem za odpoveď
9 komentárov     zbaliť
ivka70 deti s odlozenou skolskou dochadzkou nemusia zapadat ani do jednej menovanej kategorie so specialnymi vychovno-vzdelavacimi potrebami ... preco by mal byt ich pocet v triede nejako limitovany (okrem limitu na pocet ziakov vseobecne)?
Mirna Pellová to je fact,ale vieš si predstaviť pracovať individuálne podľa pre nich vypracovaných individuálnych plánov???a čo ostatné deti?
ivka70 ale ty musis rozlisovat, ci ide o deti len z odlozenou skolskou dochadzkou alebo o deti so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami - tu si zmotala 2 rozne veci dokopy
Mirna Pellová práve preto som sa pýtala,či to platí i pre deti s odloženou dochádzkou.Za 30 rokov praxe som sa ešte nestretla s tak vysokým počtom detí s OPD.A len tak mimochodom-malo ich byť 9 len jeden sa sťahuje a tí zvyšní dvaja doposiaľ nedoručili riaditeľke rozhodnutie o odklade.Tebe príde normálny tak vysoký počet detí s OPD?
ivka70 nie som posudzovatel toho, co je normalne .... takych deti je vraj okolo 20%
ty si ucitelka v prvej triede a tie deti su vlanajsie zapisane, ktore mali odlozenu skolsku dochadzku a pridu do prvej triedy? ci?
Mirna Pellová ináč dakujem,že odpovedáš,.Je ich vraj okolo tých 20% ,tiež nie som posudzovateľ,ale stojí to za zamyslenie pri počte detí v triede 22 je to na pováženie ,a ešte hrozí že sa k nám na jeseň jeden dvaja určite vrátia s dodatočne odloženou školskou dochádzkou.Nie som učiteľka ZŠ ale MŠ.
ivka70 o MŠ neviem, ale tie deti bz mali byt ak oostatní predškolaci, nie? ci majú niečo špeciálne? potom by mal asi zriadovatel dostat ziadost o vytvorenie nulteho rocnika v ZŠ ....
Mirna Pellová práve to som sa pýtala hned v úvode,či by nemal byť zriadený nultý ročník.Špeciálne? no myslím,že takmer všetky majú frustračnú toleranciu,zámernú koncentráciu pozornosti,neschopnosť kategorizácie,vo vnímaní,matem.predstavách a najmä v grafomotorike a vizuomotorike,pojmotvorbe-to čo som si spomenula.Takže aj indiv.plán pre nich bude "zábava"niečo majú spoločné,väčšinu rozdielne...a ozaj bude fuška zvládnuť ich i istatné deti
Mirna Pellová Musím do práce,ale dakujem za pomoc pekný den prajem...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    koľko detí s odloženou školskou dochádzkou môže byť zaradených v jednej triede?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.