Zavrieť

Porady

Morky sa nemôžu postaviť na nohy

Mám 4-5kg morky a zrazu sa nemôžu postaviť na nohy čo im chýba po prípade aký liek podávať
Naposledy upravil ivka70 : 05.06.18 at 09:06
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

    Terezia13
    čím skôr kontaktovať veterinára, neskúšať, či sa im stav zlepší

    morky rastú veľmi rýchlo, zrejme pôjde o nedostatok vápnika, nedostatočná výživa, neviem, čím kŕmite, ale najlepšie je takéto mladé morky chovať priroszenou potravou, ja som dávala krájanú žihľavu, posypanú šrotom z jačmeňa, pšenice a trochou kukurice, neskôr sme jej dávali viac, tu som našla ešte článok

    https://www.poctivepotraviny.sk/maga...na-chov-moriek
    v ktorom sa píše
    miesto priemyselnej kŕmnej zmesi radšej uprednostnite prirodzenú stravu – jemné preosiate obilné šroty s trochou kukuričného šrotu s tvarohom, nadrobno nasekaným vareným vajíčkom, zvlhčené mliekom. Niekoľkodňovým kuriatkam pridajte do zmesi nadrobno sekanú mladú žihľavu, mleté a drvené škrupiny a kosti ako doplnkový zdroj vápnika a fosforu. V lekárni kúpte vitamínovú a minerálovú doplnkovú zmes vhodnú pre hydinu, ktorú pridáte do krmiva. Asi tak od siedmeho týždňa môžu morky dostávať aj celé zrno. Nezabúdajte na čistú vodu, tú musí mať každá hydina vždy k dispozícii.

    evuš je offline (nepripojený) evuš

    evuš
    Ako píše Terezia13... + morky sú obzvlášť citlivé na nedostatok vitamínov, prechadnutie, prehriatie a pod...pravdepodobne ste im nezabezpečili dostatok vitamínov ako napr :

    8-9 týždeň - najháklivejšie - rastú im "nosy".
    Plastín- ružový prášok - doplňovanie bielkovín
    Manganistan draselný - dezinfekcia vody a zdravý vývin
    Modrá skalica - prísun vápnika
    AD vitamín - rast a pevnosť kostí
    E+Selén - odolnosť voči chorobám
    Ihneď ako zbadáte riedky trus treba zakročiť - telefonujte Vašej veterinárnej službe...

    Pozor na infarkt pri vysokých teplotách alebo prehltnutie včely
    Vykrivovanie behákov - nedostatok vápnika alebo príliš intenzívny rast a "nohy ich nevládzu nosiť".
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    bodliak Modrá skalica - prísun vápnika ? To sú mi veci...
    evuš Bolo to kopčené z netu, ale modrá skalica sa určite používa aj vo veterine...
    ivka70 roky uz chcu ludia zo zeleza zlato vydolovat a tu hla ... na nete len tak so siranu mednateho (modra skalica) vapnik ...tam nech sa zlatovyrobcovia inspiruju
    ale zasa z Cu urobit Ca sa pri pisani da lahko
      zbaliť

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Asi by bolo najvhodnejšie použiť tento "liek"...

    https://www.rmurphyknives.com/store/...O2500x1667.jpg

    Morky sa nemôžu postaviť na nohy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.