Zavrieť

Porady

prenajom karavanu na firmu

ahojte, na firmu prisla faktura - pozicanie karavanu na 3 tyzdne, na zaklade zmluvy- mozem to zahrnut do uctovnictva ako nedanovy vydavok? /faktura je pisana na firmu, firma nedisponuje vlastnym autom, predmetom firmy su IT sluzby/ vdaka..
Mila123 aký je to účel použitia ?
Oliwa Možno sa pán majiteľ chystá na rodinnú dovolenku...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    AK bol prenajatý za účelom dosiahnutia zisku vo firme, potom je to klasický daňovo uznaný náklad. Ale keď bol prenajatý napr. na dovolenku konateľov, majiteľov, potom je to nedaňový náklad firmy a nepeňažné plnenie zamestnancov, ktorí ho užívali.
    11 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    alex222 dakujem velmi pekne, ak ho pouzil na dovolenku konatel? tak si to mal zdanit ako dan z prijmu fo?
    alex222 totiz nieje zamestnancom firmy, je to jednoosobova sro, dostava len podiel na zisku.
    Mila123 nezáleží, že nie je zamestnancom, mal príjem zo závislej činnosti, nezabudni aj na poistné....
    resp. nedávaj vôbec fa do účtovníctva, konateľ nech si zaplatí sám, zo svojho účtu, nie z účtu sro
    Tweety Prenájom na dovolenku nemá nič spoločné s podnikaním, buď to nedáš do účtovníctva, ak to ale platil z firemných prostriedkov, potom ako nedaň. náklad.
    alex222 faktura je ale vystavena na firmu, a zaplatena z firemneho uctu :/ ...mozem to teda zaucovat ako nedan.naklad?
    Tweety no veď som napísala, nedaň. náklad
    alex222 dobre chapem uz a na strane konatela - ako fyzickej osoby- ktora teda ten karavan pouzila sa to ako odzrkadli?
    Tweety je to jeho nepeň. príjem
    alex222 tweety dakujem velmi pekne, pre vas je to asi malina, len ja som na zaciatku cesty, ak vam to pride banalne tak mi prepacte, ...este mam doplnujucu otazku: co s tym nepenaz.prijmom ma konatel urobit? este som sa s tym nestretla, ..velka vdaka vam za pomoc.
    Tweety no, má ho zahrnúť do DP
    alex222 dakujem vam velmi pekne za ochotu
      zbaliť

    prenajom karavanu na firmu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.