Zavrieť

Porady

fa za službu vykonanú v zahraničí

Ahojte poraďáci!
Potrebovala by som poradiť :Sme platiči DPH, prišla nám fa z ČR od platiča DPH v ČR za opravu nášho auta vykonanú v ČR. Fa je bez DPH.Mám vykonať samozdanenie, keď v §69 ods.2 sa píše,že zdaniteľná osoba nie je povinná platiť daň, ak je zahraničná osoba platiteľom a služba bola vykonaná v zahraničí?
Usporiadat
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

cervenan Pozri príspevok
Potrebujem poradiť. Mám vystavenú fa za zapožičanie lešenia v Belgicku. Požičiaval si Slovák pod slovenským IČ DPH od Belgičana. Fa je vystavená bez DPH. Lešenie som použila na svoju prácu na stavbe v Belgicku. Podlieha táto Fa samozdaneniu u nás, alebo mala byť vystavená s DPH.
FA mala byť vystavená bez DPH: § 15 odst 7 a 8 miesto dodania pri nájme hnuteľných vecí je miesto, kde má odberateľ služby sídlo
0 0
Mikolajova Mikolajova

Mikolajova je offline (nepripojený) Mikolajova

azla Pozri príspevok
Ak je služba objednaná pod IC DPH Sk, deklaruje sa, že auto bude vyvezené z Nemecka, ... tak presne tak ako uvádzaš - fa má byť bez Dph. Miesto dodania je Slovensko.
Prosím Vás treba uvádzať prijatú službu z EU do výkazu DPH?:
0 0
kvetmm kvetmm

kvetmm je offline (nepripojený) kvetmm

Prosím Vás ja mám podobný prípad a je to moja prvá skúsenosť. Máme fa z ČR za tovar, ktorý nám dodali do SR. Fa je bez DPH a oni sú platci DPH v ČR. Mám ju samozdaniť-ale neviem čo to presne je. Ak má fa sumu 1000 Sk ja si ju zapíšem 1000+19% ale potom ju ako uhradím v správnej sume? Alebo tomu zle rozumiem a zapíšem ju na celkovú sumu 1000 Sk už s dph? Suma sa uhradí správne a dph bude odvedené v mesiaci, kedy bola fa vystavená. Ďakujeeeeeem.
0 0
anna16 anna16

anna16 je offline (nepripojený) anna16

Prepáčte, že skáčem do témy. Ale chcela by som poradiť, ak mi došla faktúra z ČR za ubytovanie našich zamestnancov, zaúčtujem to ako neovplyvňujúce DPH alebo ako? Ďakujem za radu
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
anna16 Pozri príspevok
Prepáčte, že skáčem do témy. Ale chcela by som poradiť, ak mi došla faktúra z ČR za ubytovanie našich zamestnancov, zaúčtujem to ako neovplyvňujúce DPH alebo ako? Ďakujem za radu
Neovplyvňujúce DPH.
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
kvetmm Pozri príspevok
Prosím Vás ja mám podobný prípad a je to moja prvá skúsenosť. Máme fa z ČR za tovar, ktorý nám dodali do SR. Fa je bez DPH a oni sú platci DPH v ČR. Mám ju samozdaniť-ale neviem čo to presne je. Ak má fa sumu 1000 Sk ja si ju zapíšem 1000+19% ale potom ju ako uhradím v správnej sume? Alebo tomu zle rozumiem a zapíšem ju na celkovú sumu 1000 Sk už s dph? Suma sa uhradí správne a dph bude odvedené v mesiaci, kedy bola fa vystavená. Ďakujeeeeeem.
Fa zaúčtujete na sumu 1000,- Sk, doúčtujete dopočítanú daň na vstupe a výstupe zápisom 343 AE1 / 343 AE2.
Na 321 Vám bude vystupovať iba suma 1000,- Sk a tú uhradíte.
Väčšina softov to má ošetrené, treba si len správne zvoliť typ DPH .
0 0
anna16 anna16

anna16 je offline (nepripojený) anna16

Napadol ma ešte jeden prípad, pretože teraz to dph...25..... Zaregistrovali sme sa na portály dopyt so sídlom v ČR, sú platcami dph ale vo fa si neuplatnili sadzbu dph. Naša firma je platcom dph. A v poznámke uviedli: osobou povinnou priznať a zaplatiť daň je podľa § 10 zákona o dph platca, pre ktorého sa služba uskutočňuje. Mám tomu chápať, že si môžem uplatniť dph na vstupe alebo mám urobiť samozdanenie. Ešte raz ďakujemmmmm za pomoc
0 0
Katka2 Katka2

Katka2 je offline (nepripojený) Katka2

Ahojte. Poprosím vás o odpoveď:
Odvolávka uvádzaná na faktúrach od zahraničných odberateľov, čo sa týka samozdanenia, je podmienkou aj pri nadobudnutí tovaru z členských štátov EÚ aj pri dodaní služby z členských štátov EÚ? Ďakujem.
0 0
Katka2 Katka2

Katka2 je offline (nepripojený) Katka2

poradí niekto?
Odvolávka uvádzaná na faktúrach od zahraničných odberateľov, čo sa týka samozdanenia, je podmienkou aj pri nadobudnutí tovaru z členských štátov EÚ aj pri dodaní služby z členských štátov EÚ? Ďakujem.
0 0
dendoz dendoz

dendoz je offline (nepripojený) dendoz

Došla nám faktúra od slovenskej spoločnosti-platiteľa DPH za opravu nášho auta vo Francúzsku - servisné vozidlo dodávateľovej spoločnosti išlo zo Slovenska priamo na miesto vo Francúzsku, kde bol odstavený náš pokazený kamión a na mieste bola vykonaná oprava. Na základe vykonanej opravy vystavil dodávateľ faktúru za vykonanie opravy vo Francúzsku bez DPH. Je to správne?
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

dendoz Pozri príspevok
Došla nám faktúra od slovenskej spoločnosti-platiteľa DPH za opravu nášho auta vo Francúzsku - servisné vozidlo dodávateľovej spoločnosti išlo zo Slovenska priamo na miesto vo Francúzsku, kde bol odstavený náš pokazený kamión a na mieste bola vykonaná oprava. Na základe vykonanej opravy vystavil dodávateľ faktúru za vykonanie opravy vo Francúzsku bez DPH. Je to správne?
Domnievam sa, že dodávateľ mal pri určení miesta dodania služby postupovať podľa §16 odst. 7 zákona o Dph - miesto dodania je Slovensko, fa s Dph
Predpokladám, že kamion sa vrátil na Slovensko, cez Francúzko asi iba prechádzal.

§ 16

(7) Miestom dodania služieb, ktorými sú ocenenie hnuteľného hmotného majetku a práce na hnuteľnom hmotnom majetku, ak sa vykonajú pre odberateľa, ktorý je identifikovaný pre daň v členskom štáte inom, ako je členský štát, kde sa práce fyzicky vykonajú, je členský štát, ktorý pridelil odberateľovi identifikačné číslo pre daň, pod ktorým sa mu služba dodala; ak sa tovar neodošle alebo neprepraví mimo členského štátu, v ktorom sa služby fyzicky vykonali, je miestom dodania služby členský štát, v ktorom sa služby fyzicky vykonali.
0 0
dendoz dendoz

dendoz je offline (nepripojený) dendoz

Kamión len prechádzal cez Francúzsko v rámci vykonávanej prepravy, po vykonaní opravy kamión opustil Francúzsko a pokračoval ďalej v ceste. Tiež som išiel na § 16/7, ale pletie ma § 2/1/b ....predmetom dane je poskytnutie služby za protihodnotu v tuzemsku (územie SR -§ 2/2/a) uskutočnené zdaniteľnou osobou. A oprava bola vykonaná vo Francúzsku, nie na území SR.....
0 0
mandula mandula

mandula je offline (nepripojený) mandula

dendoz Pozri príspevok
Kamión len prechádzal cez Francúzsko v rámci vykonávanej prepravy, po vykonaní opravy kamión opustil Francúzsko a pokračoval ďalej v ceste. Tiež som išiel na § 16/7, ale pletie ma § 2/1/b ....predmetom dane je poskytnutie služby za protihodnotu v tuzemsku (územie SR -§ 2/2/a) uskutočnené zdaniteľnou osobou. A oprava bola vykonaná vo Francúzsku, nie na území SR.....
Podľa § 16 ods. 7 vychádza miesto plnenia SR - preto fa má byť so slov.dph.
Teda bude naplnená aj tebou citovaná litera zákona podľa § 2 - dodanie služby za protihodnotu s miestom plnenia v tuzemsku, aj keď sa vykonala vo Francúzsku.
Naposledy upravil mandula : 21.11.08 at 15:53
0 0
dendoz dendoz

dendoz je offline (nepripojený) dendoz

Azla, mandula......ďakujem. Je to tak, miesto dodania je SR (§16/7) a faktúra od slovenského dodávateľa mala byť vystavená so slovenskou DPH (§69/1).
0 0
Lekon Lekon

Lekon je offline (nepripojený) Lekon

účtovník-personalista, zakladám sro-čky elektronicky, dobre radím podnikaľom ako sa nezblazniť z odvodov a daní :o) najmä v Košiciach ...viac
dobrý deň, chcem sa aj ja poradiť k tejto téme: slovenská s.r.o. registrovaná ako platca DPH, robila pre českú firmu stavebné práce v ČR, ktorej sme faktúrali cenu bez DPH. Tieto práce sme pre tú istú firmu v ČR robili aj prostredníctvom jednej slovenskej firmy, ktorej sme však faktúrovali už aj DPH. Teraz však bola daňová kontrola v tejto firme, ktorá im tieto faktúry na odpočet DPH uznať nechce, pretože práce boli v ČR. Chcem sa teda opýtať, keď sú práce vykonávané v ČR a odberateľ aj dodávateľ sú registrovaní ako platcovia DPH v SR, je toto dodanie oslobodené od DPH? Prosím o radu, ďakujem vopred.
0 0
Lekon Lekon

Lekon je offline (nepripojený) Lekon

účtovník-personalista, zakladám sro-čky elektronicky, dobre radím podnikaľom ako sa nezblazniť z odvodov a daní :o) najmä v Košiciach ...viac
Lekon Pozri príspevok
dobrý deň, chcem sa aj ja poradiť k tejto téme: slovenská s.r.o. registrovaná ako platca DPH, robila pre českú firmu stavebné práce v ČR, ktorej sme faktúrali cenu bez DPH. Tieto práce sme pre tú istú firmu v ČR robili aj prostredníctvom jednej slovenskej firmy, ktorej sme však faktúrovali už aj DPH. Teraz však bola daňová kontrola v tejto firme, ktorá im tieto faktúry na odpočet DPH uznať nechce, pretože práce boli v ČR. Chcem sa teda opýtať, keď sú práce vykonávané v ČR a odberateľ aj dodávateľ sú registrovaní ako platcovia DPH v SR, je toto dodanie oslobodené od DPH? Prosím o radu, ďakujem vopred.

Poradí mi niekto prosím?
0 0
adabirk adabirk

adabirk je offline (nepripojený) adabirk

- miestom dodania predmetných služieb (stavených prác) je ČR
v zmysle § 15 ods. 2 zákona o DPH - Miestom dodania služby vzťahujúcej sa na nehnuteľnosť vrátane služieb realitných kancelárií, znalcov, architektov a stavebného dozoru je miesto, kde sa nehnuteľnosť nachádza.
(citujem staré ustanovenie zákona o DPH, nakoľko predpokladám, že daňová kontrola je za zdaňovacie obdobie pred 1.1.2010),
- nárok na odpočítanie dane predmetnej slovenske spoločnosti z takto vystavených faktúr nevzniká-§ 49 ods. 1 a 2 zákona o DPH.

- zároveň Vaša spoločnosť má povinnosť odviesť daň z takto vystavených faktúr - § 71 ods. 6 (Ak platiteľ vo faktúre alebo v inom doklade o predaji uvedie vyššiu sumu dane, ako je povinný platiť podľa tohto zákona, je povinný platiť túto vyššiu sumu dane), ale odberateľovi nárok na odpočítanie dane nevzniká.
Naposledy upravil adabirk : 16.02.10 at 20:04
1 0
Lekon Lekon

Lekon je offline (nepripojený) Lekon

účtovník-personalista, zakladám sro-čky elektronicky, dobre radím podnikaľom ako sa nezblazniť z odvodov a daní :o) najmä v Košiciach ...viac
adabirk Pozri príspevok
- miestom dodania predmetných služieb (stavených prác) je ČR
v zmysle § 15 ods. 2 zákona o DPH - Miestom dodania služby vzťahujúcej sa na nehnuteľnosť vrátane služieb realitných kancelárií, znalcov, architektov a stavebného dozoru je miesto, kde sa nehnuteľnosť nachádza.
(citujem staré ustanovenie zákona o DPH, nakoľko predpokladám, že daňová kontrola je za zdaňovacie obdobie pred 1.1.2010),
- nárok na odpočítanie dane predmetnej slovenske spoločnosti z takto vystavených faktúr nevzniká-§ 49 ods. 1 a 2 zákona o DPH.

- zároveň Vaša spoločnosť má povinnosť odviesť daň z takto vystavených faktúr - § 71 ods. 6 (Ak platiteľ vo faktúre alebo v inom doklade o predaji uvedie vyššiu sumu dane, ako je povinný platiť podľa tohto zákona, je povinný platiť túto vyššiu sumu dane), ale odberateľovi nárok na odpočítanie dane nevzniká.
ďakujem pekne za odpoveď...znamená to teda to, že ak daňový úrad neuznal odberateľovi túto daň na odpočítanie, musel ju štátu vrátiť a my sme ju štátu zaplatili, tak je to v poriadku?
pretože odberateľ od nás chce, aby sme my opravili daňové doklady, vystavili mu faktúru v 0% sadzbe, vrátime mu DPH a dáme dodatočné priznanie k DPH, kde nám štát túto DPH vráti...neviem, či som to napísala zrozumiteľne, snáď áno...neviem, či je tento postup správny?
Naposledy upravil Lekon : 20.02.10 at 10:42
0 0
jeso jeso

jeso je offline (nepripojený) jeso

toto som našla na stránke DrSr
Otázka z DRSR :
zmysle par.15 ods.2 zákona č.222/2004 Zb.z. o DPH je miestom dodania pri nehnuteľnom majetku miesto, kde sa nehnuteľnosť nachádza. Pri stavebných prácach pre osobu identifikovanú pre daň v inom členskom štáte dochádza k prenosu daňovej povinnosti na odberateľa. Je možné si uplatniť odpočet dane na vstupe pri nákupe materiálu na území SR v plnom rozsahu ?
Podľa § 49 ods. 6 zákona o DPH, platiteľ môže odpočítať daň aj v prípade, ak tovary a služby použije na podnikanie v zahraničí, ak by táto daň bola odpočítateľná, keby táto činnosť bola vykonávaná v tuzemsku. To znamená, ak by si platiteľ mohol odpočítať daň z prijatých tovarov a služieb, keby stavebné práce vykonával v tuzemsku (v SR), tak potom si môže odpočítať daň z týchto plnení, i keď stavebné práce vykonáva v Českej republike.
1 0
jeso jeso

jeso je offline (nepripojený) jeso

pardon, zle som pochopila zadanie otázky , vy ste fakturovali Slovakovi stavebné práce -dodanie v ČR - to je iné
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať