Zavrieť

Porady

fa za službu vykonanú v zahraničí

Ahojte poraďáci!
Potrebovala by som poradiť :Sme platiči DPH, prišla nám fa z ČR od platiča DPH v ČR za opravu nášho auta vykonanú v ČR. Fa je bez DPH.Mám vykonať samozdanenie, keď v §69 ods.2 sa píše,že zdaniteľná osoba nie je povinná platiť daň, ak je zahraničná osoba platiteľom a služba bola vykonaná v zahraničí?
Usporiadat
PBEA PBEA

PBEA je offline (nepripojený) PBEA

toto aj mňa zaujíma fakturácia stav. prác vykonaných v EÚ, objednávateľ slovenská firma v spolupráci s rakúskou firmou, aké je miesto dodania
0 0
scam scam

scam je offline (nepripojený) scam

Ja sa tiež pridávam k tejto téme a potrebujem potvrdiť moju domienku alebo ma niekto prosím opraví?. Sme plátcovia DPH a dostali sme faktúru z Čiech tiež plátcu DPH. Faktúra je za opravu a vykonanie skúšok na našom transformátore, ktoré je vedené u nás na sklade. My sme ho prepravili do CZ oni nám ho opravili a vykonali skúšky a dopravili naspät. Faktúra je bez DPH s odkazom: Osobou povinnou priznať a zaplatiť dan je plátca, pre ktorého sa služba uskutočňuje. Viem, že je to samozdanenie, ale nie som si istá, či podľa § 69 ods. 3 (v DP r. 11 a následne odpočet dane r. 21) ak je miesto dodania služby podľa § 15 ods.1. Aj keď je táto služba vykonaná v ČR myslím si, že miestom dodanie služby je podľa § 15 ods. 1 - pri poskytnutí služby miesto dodanie služby je v tom členskom štáte, kde má príjemca služby svoje sídlo.
Naposledy upravil scam : 10.05.10 at 18:37
0 0
scam scam

scam je offline (nepripojený) scam

Prosím, pomôže mi niekto?
0 0
petra:-) petra:-)

petra:-) je offline (nepripojený) petra:-)

:-)
scam Pozri príspevok
Ja sa tiež pridávam k tejto téme a potrebujem potvrdiť moju domienku alebo ma niekto prosím opraví?. Sme plátcovia DPH a dostali sme faktúru z Čiech tiež plátcu DPH. Faktúra je za opravu a vykonanie skúšok na našom transformátore, ktoré je vedené u nás na sklade. My sme ho prepravili do CZ oni nám ho opravili a vykonali skúšky a dopravili naspät. Faktúra je bez DPH s odkazom: Osobou povinnou priznať a zaplatiť dan je plátca, pre ktorého sa služba uskutočňuje. Viem, že je to samozdanenie, ale nie som si istá, či podľa § 69 ods. 3 (v DP r. 11 a následne odpočet dane r. 21) ak je miesto dodania služby podľa § 15 ods.1. Aj keď je táto služba vykonaná v ČR myslím si, že miestom dodanie služby je podľa § 15 ods. 1 - pri poskytnutí služby miesto dodanie služby je v tom členskom štáte, kde má príjemca služby svoje sídlo.
Služba spadá pod § 15 ods. 1. Samozdanenie sa vykoná podľa § 69 ods. 3, odpočet podľa § 49 ods. 2 písm. b) a § 51 ods. 1 písm. b). V DP DPH sa toto samozdanenie a odpočet uvádza v riadkoch - 11 ,12, 21.
5 0
Vivči Vivči

Vivči je offline (nepripojený) Vivči

Ja sa tiež pridávam s otázkou. Sme s.r.o., platcovia DPH. Vykonali sme emulzný predter na ceste v ČR pre českú firmu registrovanú pre DPH v ČR. Faktúru sme vystavili bez DPH §16 ods.1. Do súhrnneho výkazu DPH uvediem, ale mojou otázkou je, že do ktorého riadku mám uviesť v daňovom priznaní o DPH?
Ďakujem za odpoveď.
0 0
lenkam68 lenkam68

lenkam68 je offline (nepripojený) lenkam68

Vivči Pozri príspevok
Ja sa tiež pridávam s otázkou. Sme s.r.o., platcovia DPH. Vykonali sme emulzný predter na ceste v ČR pre českú firmu registrovanú pre DPH v ČR. Faktúru sme vystavili bez DPH §16 ods.1. Do súhrnneho výkazu DPH uvediem, ale mojou otázkou je, že do ktorého riadku mám uviesť v daňovom priznaní o DPH?
Ďakujem za odpoveď.
Keď postupuješ podľa § 16 ods. 1 - službu vzťahujúcu sa k nehnuteľnosti, do SV ani do DP neuvádzaš.
2 0
Vivči Vivči

Vivči je offline (nepripojený) Vivči

lenkam68 Pozri príspevok
Keď postupuješ podľa § 16 ods. 1 - službu vzťahujúcu sa k nehnuteľnosti, do SV ani do DP neuvádzaš.
Ďakujem za odpoveď, veľmi ste mi pomohli. Chcem sa ešte sptýtať že ako to uvádzam v daňovom priznaní v opačnom prípade. Dostali sme faktúru od čestkej firmy, IČ DPH CZ, na opravu ciest tu na Slovensku. Faktúra je bez DPH. Mám to samozdaniť? Do ktorého riadku uvediem v daňovom priznaní? Ďakujem za pomoc. Už som prečítala veľa článkov, aj zákon viackrát, ale neviem sa dopracovať k správnemu riešeniu.
0 0
petra:-) petra:-)

petra:-) je offline (nepripojený) petra:-)

:-)
Vivči Pozri príspevok
Ďakujem za odpoveď, veľmi ste mi pomohli. Chcem sa ešte sptýtať že ako to uvádzam v daňovom priznaní v opačnom prípade. Dostali sme faktúru od čestkej firmy, IČ DPH CZ, na opravu ciest tu na Slovensku. Faktúra je bez DPH. Mám to samozdaniť? Do ktorého riadku uvediem v daňovom priznaní? Ďakujem za pomoc. Už som prečítala veľa článkov, aj zákon viackrát, ale neviem sa dopracovať k správnemu riešeniu.
Služby podľa § 16 ods.1 sa samozdaňujú v zmysle § 69 ods. 2. V DP DPH sa uvádzajú na riadkoch 9 a 10, odpočet na riadku 21.
0 0
Dajanka Dajanka

Dajanka je offline (nepripojený) Dajanka

Ahojte poraďáci, firma v SR platca DPH obdržala fa z EU bez DPH od platcu za službu, ktorá nie je daňovo uznaný výdavok. Má si slovenská firma uplatniť samozdanenie, alebo to v DPH nevykazovať. Jedná sa o sponzorstvo slovenskej firmy v motokrose.Ďakujem za odpoveď
Prosím, poraďte
Naposledy upravil Dajanka : 25.06.10 at 06:50 Dôvod: súrne
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať