Zavrieť

Porady

Výpoveď zamestnávateľovi

Dobrý deň, chcel by som sa poradiť ohľadom odseku, ktorý mám v pracovnej zmluve. Zo zamestnávateľom som sa chcel dohodnúť na skončení pracovného pomeru k 30.6. bez výpovednej lehoty, keďže sa mi naskytla lepšia pracovná príležitosť. Neviem či to mám chápať správne..ak by som nedodržal 2-mesačnú výpovednú, môže odo mňa zamestnávateľ vymáhať peniaze za neodpracované 2 mesiace výpovednej lehoty?
Scan_Doc0002-page-001.jpg  
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Ak sa so zamestnávateľom dohodneš - tak ťa výpovedná doba nemusí zaujímať. Ale na skončenie PP Dohodou treba obidve strany a platí taký termín, aký si dohodnete.
    Ak nebude dohoda, ale dáš Výpoveď - tak to je jednostranný akt, žiadny súhlas nepotrebuješ, lenže potom treba dodržať výpovednú dobu , ak nedodržíš - máš tam sankciu.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Janci_SvK Jasne, a ta sankcia....ak neodrobím tie 2 mesiace výpovednej, môže ich odo mňa zamestnávateľ vymáhať...príklad: mzda 700€, neodrobím 2 mesiace výpovednej, musím zamestnávateľovi poslať 1400€?
    Katy a R ja neviem, akú máš výpovednú dobu? ... teoreticky je na zamestnávateľovi, či prižmúri oko a niečo odpustí? sám sa musíš rozhodnúť!
    A len tak medzi nami srnkami - ve´d ak sa dá časovo zladiť nejako (s pomocou dovolenky a dohodou s novým zamestnávateľom) - môžeš mať aj obidva PP súčasne☺
    Janci_SvK Starý zamestnávateľ by mi dal najradšej dvojnásobnú sankciu....výpovedná by mala byť 2 mesiace...zladiť sa to nedá, toľko dovolenky nemám, nový zamestnávateľ potrebuje nástup k 1.7.
    ivka70 Ano tu sumu /pocita sa z priemernej mzdy/ by mal narok od teba dostat, dokonca by ju vysudil, keby si ju nezaplatila sama. Vtedy uz aj so sudnymi poplatkami.
    Ľaľa To, že bude mať dva prac. pomery súčasne, neznamená, že bude súčasne aj fyzicky prítomný na oboch pracoviskách. V jednom zamestnaní môže pracovať trebárs na plný prac. úväzok, v druhom zamestnaní na skrátený úväzok, takto môže pracovať dovtedy, pokiaľ bude obidve práce zvládať, alebo vo vyššie riešenom prípade môže počas čerpania dovolenky u jedného zamestnávateľa, pracovať u druhého zamestnávateľa, samozrejme, že má dostatok dovolenky na prekrytie nevyhnutnej doby pokiaľ mu neuplynie výpovedná lehota a na čerpaní dovolenky sa dohodne s prvým zamestnávateľom.
    (No v tomto prípade dostatok dovolenky nemá...)
      zbaliť

    Výpoveď zamestnávateľovi

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.