Zavrieť

Porady

Paranoja. Kde nájsť odborníka?

Ako presvedčiť paranojičku, aby sa liečila, keď jej prvá liečba nebola podľa jej predstáv. Sama prerušila liečbu a odišla od svojho lekára, kartu má doma.Sú na to sanatóriá? Aj keď uprednostníme domácu liečbu.Je to smiešne a zároveň do plaču.Ona má svoj svet a zároveň spojený s realitou, našou realitou. Človek nezasvätený, musí dlhšie počúvať než zistí o čo ide. To všetko ,následok rozvodu. Už sa teším,ak je to dedičné.
13 komentárov     zbaliť
misoft Paranoja - patrí medzi duševné choroby - psychiater, prípadne psychológ.
tetraplegik Písal som, že absolvovala liečbu a to ju odradilo pokračovať. Odborník ktorý sa špecializuje na paranoju. Nie len psychiater,
Mila123 nájdeš ich všade, ale ak nie je pacient zbavený svojprávnosti, neubližuje sebe alebo okoliu, nič s tým neurobíš, je to jeho právo nedať sa ošetriť, nedať sa liečiť....
tetraplegik Tak trochu otravuje ľudí,svojimi "názormi." Človek sa hanmbí.
korela A prečo by ste za človeka z rodiny mali hanbiť? Nie je to príjemné, podľa rozsahu, veku ... ide zrejme o ženu, ale dobre podaná ruka môže pomôcť.
Je veľký rozdiel medzi psychiatrami aj psychológmi z mnohých dôvodov.
Čím prechádza ten človek je utrpením pre všetkých, aj pre neho samotného. Určite sú zariadenia aj na Slovensku, o ktorých veľa verejnosť nevie, skúste ísť cestou získavania informácií.
Pri mnohých duševných dg ide o prenosy z min. životov, žiaľ, neostali uzavreté a prejavujú sa aj počas tohto života. Nebudem uvádzať príklady, vy viete, čo sa prejavuje u nej. Cesta cez lieky toho moc nevyrieši, môže pomôcť.
Skúste sa informovať napr. v http://www.modredvere.cz/cz/kostelec...cholog-dospeli, majú viac veľmi dôstojných zariadení, v ktorých si klient pripadá stále ako človek. Skúste im napísať svoj príbeh, možno poradia niečo zo Slovenska, ak by sa nedalo u nich.
A potom je tu ešte skupina ľudí aj na Slovensku, ktorá tieto veci nerieši iba cez školskú medicínu. A vie pomôcť.
A nakoniec ani nemusí byť chorá, iba sa mohla zaseknúť v určitej fáze duševného vývoja, potrebuje vysvetlenie toho, čo sa v nej deje a usmernenie. Mnoho ľudí si zbytočne odkrútilo pobyt v nemocnici, hoci tam vôbec nepatrili a ani im to vôbec nepomohlo. Neúnavne hľadajte, nájdete cestu k správnym ľuďom. Verte si.
Mila123 Korela, ako vidím si odborník na slovo vzatý......
korela Nie som odborník, iba viem, čo existuje. Čo vy školskí nikdy nepochopíte a budete si svoje "územie" chrániť za cenu pomoci ľuďom s problémami. Ako keby vám ho niekto chcel prebrať. Pozerajte sa v prvom rade na človeka, nie na seba.
misoft No - je vidieť, že sa nevyvýjaš, lebo by si sa vyvíjala.
korela jjanka7, vidím, že si tiež trošku "informovaná", láskavo cituj už celý text nie iba výňatok. Je to slušné voči prispievateľovi a predovšetkým sebe. Ešte ani k tomu si, zdá sa, nedozrela.
Nechápem, prečo podobné témy ako táto vedia zakaždým ľudí tak rozhorčiť.
buchač korela (Dnes 17:20)
Pri mnohých duševných dg ide o prenosy z min. životov
=======

Ako tak čítam ? To musel byť solídny prenos z viacerých životov.
korela Radšej si mal ísť dnes poobede do tej kerčmy, ako si uvažoval, nemusel by si tu dumať nad vydumaným. Keď si myslíš, že tebe sa do tohoto života z minulosti nič neprenieslo, tak si na veľkom omyle. Tým nechcem ani len za máčik naznačiť, že nie si v poriadku. To by som si pri tebe nedovolila. :-)
Tiež si necitoval celú myšlienku, to je tvoja dg, prekrúcať, znemožňovať, ponižovať, klamať, zavádzať, pchať sa do každej témy, aj keď o nej nič nevieš. Kopanie ti ide, otázne dokedy.
buchač

- Keď už, tak do kArčmy...keď nevieš, tak mudruj po blavácky.

- Ja sa nepchám...to skôr ty.

- ...a áno...UŽ som v poriadku...lebo som jeden čas teda fakt nebol - a nemám to problém priznať.

- TY tu len dávaš konšpiračné a šmejďácke myšlienky a názory...dávaš neoverené informácie o nejakých jedincoch, ktorých ani len Google nepozná.

- DAJ konečne niečo z VLASTNÝCH skúseností...a získaš môj rešpekt.

- Ak nie...tak budeš mať furt na tanieri to, čo spomínaš.
korela Prepáč, nebudem sa prispôsobovať tvojim požiadavkám, nemám dôvod.
Nejde o žiadne konšpirácie, zakaždým tie tvoje nezmyselné dohady, čo k ničomu nevedú.
Ja som tu spomenula niekedy nejakých jedincov? Ak, tak iba takých, čo vystupovali v rozhlase alebo v televízii. A to verejnoprávnej.
Ešte nič neznamená, ak sa s niečím človek nestretol osobne, že to neexistuje.
Nedávno som vošla do dvoch starších tém, jednou z nich http://www.porada.sk/t125615-p2-zazracny-liek.html, zaujal ma príspevok od lofra.
.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

    Terezia13
    len psychiater a to musí byť veľmi dobrý odborník, ani tuctový "odborník" to nezvládne, maximálne ju bude napchávať oblbovákmi - skúsenosť z blízkej rodiny a prajem veľa, veľa trpezlivosti, paranoja je svinstvo, sami si neporadíte
    Estetic No psychiatri majú na pacienta 20 minut,nie je realne iné ako dať lieky.Potom existujú sukromné služby a psychologovia.

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    podľa tvojho popisu to vyznieva veľmi zvláštne. len dúfaj, že sa časom neznepáčia tvojej rodine tvoje názory a nerozhodnú sa našiť na teba nejakú duševnú poruchu. A najlepšie zbaviť ťa svojprávnosti, aby mali na teba páky.

    Okolo nás je množstvo ľudí, ktorí nemajú úplne štandardné názory. To chceme všetkých zatvárať a liečiť? či už pre náboženské presvedčenie alebo iné "neštandardné" názory a postoje. Pokiaľ tým nikoho neohrozuje a normálne funguje, tak to, že sa za niekoho hanbíme, nie je dôvod liečiť ho psychiatricky. Skôr to svedčí o tom človeku, ktorý sa za príbuzného hanbí.

    Mimochodom, viem, o čom hovorím. mám v blízkom príbuzenstve podobnú osobu.

    Paranoja. Kde nájsť odborníka?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.