Zavrieť

Porady

Vystavenie vyúčtovacej faktúry za energie a KV DPH

Prosím o radu. Prenajali sme časť našich priestorov, mesačne nám nájomca platil na základe faktúr za energie. Teraz sme na základe spotreby vyrátali skutočnú spotrebu energií - voda, elektrina, plyn. Vystavíme mu vyúčtovaciu faktúru, kde uvediem napr. - uhradené 12 x 100=1 200 €, skutočná spotreba 1 500 €, rozdiel k úhrade 300 €. Má sa táto faktúra považovať vyúčt. faktúru ako opravný doklad? Uvádzame my do C1 a nájomca do C2, (plus uvediem na faktúru číslo poslednej faktúry) alebo ako klasická faktúra u nás do A1, nájomca B2. Ďakujem.
Naposledy upravil ZuzanaA : 20.06.18 at 11:33
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ZuzanaA Ďakujem, nie som si istá, týka sa to aj nás, keď to len refakturujeme? My nie sme "dodávateľ elektriny, plynu,tepla".
    Kristina27 aj mne prišla vyúčtovacia FA (preplatok) od prenajímateľa za teplo, vodu, energiu ..., omylom som ju zaradila medzi ostatné došlé FA do KV B.2. a hneď mi to ohlásilo chybu na FS, musela som to opraviť do C.2.
    ZuzanaA Super, ďakujem A ešte sa chcem opýtať, mali ste tam uvedené všetky čísla zálohových faktúr, alebo len posledné? Myslím na tej vyúčtovacej faktúre.
    Kristina27 mali sme tam len náklad (základ + DPH), predpis (základ + DPH) a rozdiel (základ + DPH) bez čísla FA, lebo my sme mali splátkový kalendár, potom vyúčtovacie obdobie a prehľad platieb - mesiac, predpis a úhrada, suma a dátum
    ZuzanaA Ďakujem
      zbaliť

    Vystavenie vyúčtovacej faktúry za energie a KV DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.