Zavrieť

Porady

kupa mobilu na inzerat so zarukou

ahojte,co mozem urobit ked som kupil mobil na inzerat,normalne v krabici,aj s blockom,ma jeden rok,ale ma chybu ktora sa prejavila az teraz.ked som ho kupoval,tak predavajuci mi ho dal komplet v krabici aj s dokladom o kupe,stym ze ked sa nieco stane tak ho mozem ist vyreklamovat.stala sa ta vec,isiel som ho vyreklamovat,ale na predajni mi povedali,ze to musi prist reklamovat clovek,ktory si ten mobil bral na pausal.volal som tomu panovy ktori mi ho predal,ale on sa ohradil ze on ho tiez kupil od niekoho,takze on stym nic nema.a druha vec je ze aj keby som nasiel toho pana,co ho bral,tak zaruka mu padla koli tomu ze dany operator ma v ponuke blokovane telefony iba na svoju siet a tento uz je odblokovany.tipek ma vlastne ani neoklamal,podla mna mozno ani on o tom nevedel,ze mu padla odblokovanim zaruka,ale zatajil mi ze on nieje ten co ho bral od operatora,a pri kupovani som sa jasne pytal,ze kde je zarucny list a on mi ukazal ze ked sa nieco stane tak ten blocek je zarucny list.ake mam moznosti?
Naposledy upravil ivka70 : 26.06.18 at 07:32
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    p.v.d Na toto by som asi vazne neprisiel.dik za radu.
    dmc kupoval si mobil cez net ako kupa pouziteho od f. osoby. Zaruku nemas. Na to si sam neprisiel... vidis
    p.v.d Kupoval som ho stym ze ma zaruku,niesom az tak sprosty ze by som kupoval telefon bez zaruky.len predavajuci ma mozno nechtiac ale predsa oklamal.ked si to precitas tak tam je pisane vsetko.nie iba prve dve vety a hned hodit blby koment.
    dmc Mas od predajcu pisomne ze to ma zaruku ? Ak nie - kupoval si ho bez zaruky.Mozes sa stazovat na lamparen. V papieroch s predajne je napisany aj ten kto to bral na pausal.....mohol si si vsimnut ze to nieje rovnake meno ako ten kto ti to predaval. Ostava ti jedine oslovit priamo toho kto mobil kupoval na pausal.
    p.v.d myslim,ze to bolo logicke,kedze mobil nemal ani rok,mal vsetky papiere,a este aj tipek mi povedal ze ma zaruku.
    kopretinka to,čo ti povedal týpek,je úplne jedno.On dobre vedel,čo robí.....robil podvod
      zbaliť

    vicktor je offline (nepripojený) vicktor

    ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac vicktor
    Predpokladam ze pisomnu zmluvu nemas.
    Telefon ma chybu, ale da sa pouzivat ci nie?
    Ber to pozitivne - kolki kupili na inzerat, zaplatili za dobierku a tam bola haraburda alebo nic.
    Inak nerozumiem - v Rakusku kupit telefon s pausalom, na Slovensku ho odblokovat, pouzivat v inej sieti a stale platit rakusky pausal ... ta povinnost nezanikla ani predajom.
    p.v.d no veruze neda.je to blackberry keyone,a tie prve telefony mali problem s displejom,proste tam nedrzi,slabo ho tam nalepili.mne ten displej vypadol a prethol sa kabel.takze si snim mozem akurat tak vies co.vymena displeja 160 e.a tipek mi tvrdi kraviny,takze slovo proti slovu.a to neuhram.a kto pouziva ten pausal,to netusim.ani ma to nejako nezaujima.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Záruka NEMOŽE padnúť....NEEXISTUJE !
    To je niečo podobné, ako keby som predal auto a predajca novému majiteľovi neuznal nejaké problémy.

    Bloček ako taký samotný je síce dokladom na uplatnenie záruky...ale v tomto prípade (paušál) je potrebná zmluva, kde sú uvedené všetky náležitosti ohľadom záruky.
    Záruku by mali rešpektovať...no s patričným riešením za porušenie zmluvy.


    P.S.:
    Pár mobilov som už predal...presnejšie urobil kšeft s obchodníkom s mobilmi.
    Ku novému (ešte nevybalenému) mobilu som doložil všetky papiere...t.j. účtenku a aj zmluvu.

    Poznámka :
    Zmienka o blokovaní mobilu naznačuje, že mobil bol kupovaný v Telekome.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    p.v.d mobil bol kupovany v rakusku v A1.ked som tam vcera bol na reklamaciu,tak az vtedy som sa dozvedel ze je to brane na pausal a inym clovekom ktory mi ho predaval.ten ktory mi ho predaval tvrdil ze on ho kupoval a dokonca za hotove,nie na pausal.proste ma oklamal.a ked v A1 zistili ze mobil ide aj na slovensku siet,tak mi hned povedali ze zaruka pada,kedze oni si mobili blokuju.
    buchač Vzhľadom k napísanému by sa dalo povedať len jedno.

    AMEN !
    p.v.d asi tak.nechal som sa napalit.
      zbaliť

    kupa mobilu na inzerat so zarukou

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.