Zavrieť

Porady

Účtovná závierka v alfe plus - ťahá mi zlé zostatky

Ahojte, keď som si dala vygenerovať účtovnú závierku, tak mi program ťahá zlé zostatky. Napr. v evidencii pohľadávok mám jednu neuhr. pohľadávku k 31.12. v sume 244,99 eur, čiže v závierke to má byť 245 eur a mne to dáva 254 eur. Taktiež záväzky mám 11380 eur, ale v závierke mi vykazuje 11424 eur. Aj napr. priebežné položky mám vyrovnané, ale v účt. závierke mi vykazuje -776 eur. Viem si to samozrejme ručne opraviť, ale nechápem, odkiaľ to program ťahá. Viete poradiť? Ďakujem veľmi pekne.
6 komentárov     zbaliť
veronikasad K tym pohľadávkam, nemas náhodou neuhradený dobropis v záväzkoch? Záväzky ti sedia?
veronikasad Predchadzsjuci rok si mala zostatky v poriadku?
veronikasad Priebezne polozky si odsjrtaj ručne, daj si filter v peňažnom denníku priebezne poloxky príjem aj vydaj. Mozno mas niekde chybu pri pohybe v banke alebo platbe kartou.
mondes Ďakujem Ti. Záväzky som si ručne zrátala a taktiež mi nesedeli s evidenciou záväzkov. Ani predchádzajúci rok mi nesedeli niektoré stavy s evidenciou v účtovníctve. Upravila som ich ručne. Taktiež prieb. položky,ak si ich vyfiltrujem, tak mám: Príjem = Výdaj. A v závierke mi ťahá -776 aj r. 2016 aj 2017 rovnakú sumu. Nechápem. Stále si musím vybrať závierku z minulého roka a opraviť podľa nej predchádzajúce obdobie a podľa evidencie pohľadávok a záväzkov aj bežné obdobie.
veronikasad Pokial si predchádzajúci rok opravovala ručne, nebude ti sedieť ani jeden ďalší rok. Nie je to v tých dobropisoch ?
veronikasad Priebežné položky musíš dohladať v roku, kedy sa ti rozdiel zobrazil prvý raz. Ak máš na konci roka výber alebo platbu kartou, nemusí byť nulový zostatok.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Účtovná závierka v alfe plus - ťahá mi zlé zostatky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.