Zavrieť

Porady

danove priznanie pri praci v AT aj na SK - znizenie zakladu dane a vynatie prijmov

Dobry den
podavam danove priznanie typu A pri prijmoch aj z SK aj z AT.
Ako je to s celou myslienkou vynatia prijmov z AT, ked ak zadam do celkovych celosvetovych hrubych prijmov (r.32) a celkove odvody (socialne + zdravotne), tak mi vyjde ze zaklad dane aj po vynati prijmov z AT je vyrazne vacsi ako by bol pri podani danoveho priznanie iba z prijmu na SK . V podstate to vychadza tak, ze pri spracovani DP z prijmov na Sk mi vyjde prepplatok cca 400€ no pri pripocitani a naslednom "vynati" prijmov z AT mi vyjde nedpoplatok cca 200€. Je mozne a spravne, ze moje zahranicne prijmy mi zvysia zaklad dane resp.znizia danovu odpocitalnu polozku natolko, ze moje preddavky vyplatene slovenskym zamestnavatelom nie su dostacujuce a mam nedoplatok na dani?
Dakujem vopred

P.S.Detaily rad doplnim
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kn-alka je teraz online kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    áno, môže byť.

    Nakoľko sa zníži odpočitateľná položka, ktorú ti zamestnávateľ uplatnil v plnej výške.
    riso861 dakujem pekne. no to ma nepotesilo, nakolko som uz v At odviedol za moje hrube prijmy celkom pekne dane a teraz mam este aj navyse v SK.Potom nechapem ten princip vynatia prijmov .Dakujem ale este raz.
    ivka70 To suvisi len s tym, ze na SK mame "milionarsku" dan, ze sa narok na nezdanitelnu cast zakladu dane pri vyssich prijmoch znizuje az na nulu.
    A prijmy sa pocitaju vsetky, celosvetove.
    Nabuduce ak mas vysoke prijmy, je lepsie si na SK neuplatnovat nezdanitelnu ciastku.
    Ty ides vracat dan, ktoru si neodviedol, lebo si si NCZD uplatnoval .

    danove priznanie pri praci v AT aj na SK - znizenie zakladu dane a vynatie prijmov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.