Zavrieť

Porady

Zmluva o zabezpečení a poskytovaní vzdelávania v rámci akreditovaného vzdelávacieho programu (REPAS)

V tejto zmluve sa nachádza veta...

Zmluvné strany sa dohodli že odmenu podľa ods. 1 poskytovateľovi vyplatí ÚPSVaR s využitím RE-PASu/KOMPAS-u na základe dohody o úhrade príspevku na rekvalifikáciu uzavretej medzi uchádzačom a ÚPSVaR pod podmienkou, že uchádzač splní všetky podmienky stanovené v tejto zmluve a v dohode o úhrade príspevku na rekvaliffikáciu. V prípade, ak zo strany uchádzača nedôjde k splenniu podmienok pre poskytnutie príspevku na rekvalifikáciu podľa predchádzajúcej vety a uchádzač napriem tomu absolvuje kurz alebo jeho časť, odmenu podľa ods. 1 je povinný uhradiť poskytovateľovi účastník v stanovenej lehote 15 dní od ukončenia kurzu.

-----------------------------

Moja otázka je nasledovná a zišiel by sa mi k nej nejaké jasnejšie stanovisko.

Ak som podpísal túto zmluvu, a odniesol som na schválenie žiadosť o rekvalifikáciu (na ÚPSVaR), ktorá bude s veľkou pravdepodobnosťou schválená som nútený uhradiť niečo firme poskytujúcej kurz v prípade, že sa napokon rozhodnem naňho nenastúpiť?

Podotýkam, že zmluvu s ÚPSVaR o rekvalifikáciu zatiaľ podpísanú nemám (podal som len žiadosť), na druhej strane je však podpísaná dohoda s firmou o zabezpečení tohto kurzu. Ide mi o to, či odo mňa táto firma má nejaký právny nárok na úhradu 1200 eurového kurzu aj keď sa ho nezúčastním.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Zmluva o zabezpečení a poskytovaní vzdelávania v rámci akreditovaného vzdelávacieho programu (REPAS)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.