Zavrieť

Porady

Môžem byť právne stíhaný za neoznámenie zosobášenia sa v zahraničí, na matrike?

V zahraničí (UK) pred 6 rokmi som sa legitímne oženil. Avšak na Slovensku som nikdy na matriku nezaniesol sobašny list, čiže som stále vedený ako slobodný. Tento rok som bol v UK právoplatne rozvedený. Pred rokom som na matrike pred narodením syna uviedol radšej že som slobodný. Bolo to potvrdenie o otcovstve. Tento rok sa však chcem opäť oženiť. Otázka teda znie, ako mám ďalej postupovať? Zadať opäť že sa chcem ženiť ako slobodný, alebo si mám apostolovať rozvodový list a oboznámiť úrady že som sa dávnejšie už ženil, ale som o tejto skutočnosti neoboznámil úrady na slovensku? Tým pádom by som ale klamal aj čo sa týka otcovstva pri vyplňovaní formuláru. Môže niekedy matrika(štát) prísť na to že som sa niekde inde v zahraničí ženil? Vyplývajú mi z toho nejaké dôsledky? Ako najlepšie teraz postupovať
Vopred vďaka za konkrétne odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Nie...veď prečo.
    Nebol porušený žiaden zákon.
    Ak by si bol ešte stále ženatý, tak ani vtedy by sa nič nedialo.
    Sobáš v zahraničí sa doporučuje oznámiť na zvláštnej matrike MV SR, kde sa vydá adekvátny doklad pre slovenské úrady...nakoľko pri určitých úkonoch na úradoch je potrebné dokladovať daný stav.

    Ale včul je to bezpredmetné...
    cyrilametod Vdaka za odpoved

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Myslim, ze sucastou ziadosti o sobas je aj vyhlasenie o tom, ci si uz mal uzavrete manzelstvo a ak si mal, musis dolozit doklad o rozvode. A je jedni, ci ide o manzelstvo uzavrete na SK alebo v cudzine.
    Nemozes tam klamat a tvarit sa ako slobodny, ked tvoj status je rozvedeny.
    To, co si vyhlasil pri narodeni syna, neries, to spatne nebude nikto zistovat.
    cyrilametod Dakujem za odpoved. No len aby nikto nezistoval preco som to neoznamil a zatajil pred 6 rokmi ked sobas bol. Hlavne mi ide o zakon, aby som naisto vedel co v danej situacii mi moze hrozit. Dohady mi bohuzial v tomto pripade nepomozu. Vdaka aj tak.
    ivka70 Hrozi, ze ak neuvedies vsetky relevantne skutocnosti a nedodas doklady z poucenia k vypisaniu ziadosti potrebne k uzavretiu manzelstva, ze manzelstvo nebude uzavrete v sulade so zakonom a teda bude neplatne.
    Potom by si mal rozhodne ovela viac vybavovaciek.

    Môžem byť právne stíhaný za neoznámenie zosobášenia sa v zahraničí, na matrike?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.