Zavrieť

Porady

Počítač mi prehráva videá skoro čiernobielo

Môj notebook HP Pavilion s WIN 10 mi pred pár dňami začal prehrávať niektoré videá na YouTube, Facebooku ale aj offline (Filmy a TV programy, Windows Media Player, no VLC hrá normálne) takmer čiernobielo, s veľmi chladnými farbami. Pre predstavu pripájam aj obrázok monoskopu z YouTube. Preinštaloval som Flash player, skontroloval vírusy a všetko v možnostiach zobrazenia. Niektoré videá idú normálne a doteraz som s tým problém nikdy nemal. Kde môže byť problém?
Naposledy upravil Tehla4 : 12.07.18 at 21:17
Chladne farby problem.png  
misoft Flash Player je v tom nevinne.
Nebola náhodou "aktualizácia" OS?
Ak áno, asi ten WU natlačil do OS generické M$ ovládače grafiky, miesto tých, ktoré tam mali byť.
Pozisťuj si, čo tam máš za grafiku (napr. pomocou Aida64), alebo podľa VID, podľa toho vyhľadaj ovládače pre presný OS, grafiku a NB ovládače a preinštaluj (cez Správcu zariadení aktualizuj) ich.
VLC používa svoje vlastné kodeky, WMP (už zastaralý pre Win10, samotné Filmy a TV programy, prehliadč využíva zase kodeky, ktoré si OS často stiahne sám (ak potrebuje).
Tehla4 Ďakujem, skutočne to bolo nejakou tou aktualizáciou, preinštaloval som ovládače grafiky a farby mám späť...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Počítač mi prehráva videá skoro čiernobielo

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.