Zavrieť

Porady

Zvýšenie mzdy u tehotnej

Ahojte, kolegyňa je zrejme tehotná (nemá to ešte potvrdené u lekára). Ma prac. zmluvu na dobu určitú do 31.12.2018. Mzdu má 576 eur/mesiac. Predpokl. termín pôrodu by mal byť niekedy v 02/2019. Ako si môže navýšiť materskú?
Totižto zamestnávateľ chce prepustiť upratovačku s tým, že by práve tá kolegyňa aj upratovala. (On ešte nevie, že je tehotná.) Teda ak by čistou náhodou ona súhlasila, stačí, ak sa urobí dodatok k PZ, kde sa doplní prac. náplň a výška mzdy napr. o 300 eur, pomohlo by jej to? Poprípade čo by bolo treba urobiť? Chcela by som jej dopomôcť k zvýšeniu materského. Ďakujem veľmi pekne.
6 komentárov     zbaliť
Mila123 kedy je plánovaný nástup na MD? predpokladám, že 270 dní poistenia má splnené.....
veronikasad Odkedy trva pracovny pomer?
veronikasad Na aku cinnost ma pracovnu zmluvu teraz?
mondes Plánovaný nástup na MD je niekedy v druhej polovici januára 2019, avšak prac. zmluvu má na určito do 31.12.2018. Pracovať začala od marca 2018. V PZ má tieto činnosti: dispečer, fakturant a pomocné práce.
Mila123 ak neporodí do konca roka 2018 a nástup na md má až v 1/2019 (nech si nežiadam MD 8 týždňov pred plánovaným termínom pôrodu) VZ bude použitý z roku 2018, pretože v roku 2018 má viac ako 90 dní odpracovaných.....
to zvýšenie platu je možné, ale je potrebné, aby jej aktuálny plat zvýšili ešte v roku 2018, nie na dohodu alebo v 1/2019
Mila123 v 1/2019 nebude už pracovať, teda pozn. o 1/2019 neplatí
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Zvýšenie mzdy u tehotnej

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.