Zavrieť

Porady

odvody a invalidný dôchodok

Dobrý deň Vám prajem. Obraciam sa na Vás s prosbou o radu. Som v ťažkej životnej situácii a som na dlhodobej PN-ke od novembra minulého roka ktorá môže skončiť invaliditou. Mám 34 rokov, v októbri budem mať 35 rokov čo by som mal mať podľa sociálnej poisťovne odvedených 8 rokov dôchodkového poistenia. Čo je pre mňa takmer nemožné, nakoľko študia som končil v 26 rokov, nejaká 2 ročná nezamestnanosť, brigády bez odvodov do roku 2013, PN...Celkovo odvedené mám nejaké 3 roky. Do 34 rokov stačí 5 rokov mať odvedené odvody, no pre jeden mesiac to bude 8 rokov. Chcem sa Vás opýtať ako to je s tým minimálnym dôchodkom aj keď nemám dané 8 rokov odvedené odvody či by nejaký invalidný dôchodok vyšiel alebo tak či tak musím mať 8 rokov hradené sociálne dôchodkové odvody a mám tak so spätnou platnosťou hradiť sociálnej poisťovni aspoň odvody počas období štúdií a evidencie na úrade práce, ktoré neviem či po 8-mich rokoch po štúdiach sa ešte dajú uhradiť a hradiť si teraz počas PN, nakoľko zamestnávateľ mi podľa výplatnej pásky nehradí odvody. Za skorú odpoveď Vám Vopred ďakujem. S pozdravom
+
Dobrý deň Vám prajem.
Naposledy upravil Mária27 : 15.07.18 at 05:05
veronikasad Preco mazes zadanie temy?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    podmienky sú dané zákonom - ak nesplníš dobu poistenia, tak aj keď by ťa uznali invalidným, ID nedostaneš žiadny.
    Spätne sa dá doplatiť poistné - za obdobie štúdia , aj za obdobie v evidencii UPSVaR. Treba si prepočítať, zvážiť. Počas terajšej DPN netreba nič riešiť, pretože ak zamestnanie trvá, tak trvá aj poistenie. prerušuje sa až po 364 dňoch DPN.
    ferkoo22 Ďakujem Vám za Vašu rýchlu a vecnú odpoveď.
    misoft Vráť naspäť zadanie témy, inak to nemá význam.

    odvody a invalidný dôchodok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.