Zavrieť

Porady

Výpoveď § 63 ods. 1 písm. b/

Dostal som výpoveď § 63 ods. 1 písm. b/ Zákonníka práce, lebo mi zrušili pracovné miesto. Chcem výpoveď napadnúť na súde, keďže na moje miesto hneď prijali majiteľovho synovca. Musím napísať zamestnávateľovi, že trvám na ďalšom zamestnávaní aj keď som mu to už povedal ústne, alebo stačí keď podám žalobu na súd? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Musíš písomne oznámiť, že trváš na tom, že pracovný pomer nezanikol a trvá.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    misoft A ak by aj tak zamestnávateľ trval na ukončení - tak potom súd o určení neplatnosti ukončenia pracovného pomeru....
    Tweety Profesional, ktorý § o tom hovorí?
    Tomass1986 Už som to radšej poslal, keďže som si nebol istý. Zatiaľ neodpovedal, ale aj tak viem čo mi napíše... Keď som mu to hovoril ústne tak ma vysmial. A čo keď vôbec neodpíše? Do koľko dní by mal odpovedať? Musím to podať do konca augusta na súd.
    profesional Nená zákonnú povinnosť odpovedať.
    Tomass1986 Ďakujem.
      zbaliť

    Lubos1978 je offline (nepripojený) Lubos1978

    Lubos1978
    Tak inak definuje pracovnú pozíciu a náplň práce. Zbytočné riešiť podľa mňa. Raz keď ťa niekde nechcú, zbytočne sa tam držať. Energiu venujte hľadaniu lepšej práce. Druhá vec je, že je to hlúposť zamestnať príbuzného. To by som nikdy nespravil ja. A už vôbec nie neprepustil kvôli tomu existujúceho zamestnanca, to je čistá sedlačina
    Tomass1986 Ja tú energiu hľadaniu novej práce venovať musím, inú možnosť ani nemám. Mám doma 3 malé deti a ženu čo sa mi pred mesiacom vrátila z pôrodnice s dvojičkami. Ale tu je práce málo a chodiť niekde na týždňovky teraz, keď máme 2 novorodencov... Iné mi aj tak neostane. Na ten súd to dám aj tak, už som sa rozhodol.

    Výpoveď § 63 ods. 1 písm. b/

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.