Zavrieť

Porady

Výnimka dôchodku dohoda do 200 eur

prosim vas prihlasila som dochodcu na vynimku dohoda do 200 eur ale pravdepodobne prekroci tuto sumu do kolkych dni ho musim doprihlasit na platenie dochodkoveho poistenia???
Naposledy upravil Dav : 16.07.18 at 11:31
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zlata46 je offline (nepripojený) Zlata46

    Zlata46
    Pri prekročení príjmu je potrebné ho prihlásiť(alebo doprihlásiť) na dôchodkové poistenie. V RL sú to kódy 2x(20,21,22) a 19(keď ukončí výnimku). Máš čas tak urobiť, až keď budeš naozaj vedieť, že príjem prekročil.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    zuzanna takze neni to obmedzene napr. do 8 dni...
    CHIC nie, doprihlasenie robis najneskor v lehote splatnosti poistneho za mesiac v ktorom prijem prekrocil
    Zlata46 Do dňa splatnosti poistného. Ale riešila by som to ešte pred podaním výkazov(aby mi prešli
    zuzanna tak ak mam dohodu o VP nepravidelny prijem od 10.07.2018 do 28.07.2018 a prekroci sumu 200,- eur doprihlasim kodom 20 s datumom od prihlasenia od 10.07.2018 a musim tak urobit do 30.08.2018, vtedy mame vyplatný temín tak???
    Zlata46 tak
      zbaliť

    Výnimka dôchodku dohoda do 200 eur

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.