Zavrieť

Porady

Stolárstvo

Dobrý deň, vedel by mi prosím Vás niekto poradiť? Chcem si otvoriť stolárstvo ale formou s.r.o. Potrebujem k tomu nahlásiť aj prevádzku? Nestačí iba sidlo firmy? Priestor na to mám doma ale nie som si istý, či by mi to prešlo cez hygienu a ine byrokraticke... Poraďte, prosím, kto máte skúsenosti. Ďakujem.
buchač Priestor máš na kancelársku prácu, teda len ako sídlo firmy ?
Alebo máš priestor = stolársku dielňu s náležitými strojmi a aj patričným vybavením ?
podop Sídlo firmy by bol môj dom. Takú menšiu neoficialnu dielničku mám v drevenej búde pri dome. Ale to by mi asi neschválili. Preto by som chcel prevádzku radšej obísť, ak je to možné...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Makovsky je offline (nepripojený) Makovsky

    Som biofyzik a využívam svoje poznatky pre službu zdravia. Meriam elektromagnetický smog. Venujem sa alternatívnej medicíne - fytoterapií. ...viac Makovsky
    ak žiadnu prevádzku mať nebudeš nemusíš nahlasovať nič. Budeš robiť na zákazku v priestoroch zákazníka. Ak ale chceš mať dielňu - drevovýrobu potrebuješ nahlásiť prevádzku a potrebuješ súhlas hygienika a iné k spusteniu prevádzky.
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    podop Čiže prevádzku mať nemusím? Nie je žiadne pravidlo, že stolárstvo musí mať prevádzku? Super. Ďakujem.
    vicktor Mne sa zda ze to chces riesit iba papierovo.
    Ak si niekto objedna interierove dvere, ty budes drevo rezat, hoblovat, brusit, lepit, natierat u zakaznika v jeho byte? Alebo v tej dielnicke pri dome? Co myslis, ako dlho to budu susedia tolerovat?
    buchač Šak jasné,že to všetko chce obísť...veď to sám priznal.

    Moje vyššie napísané otázky mali presný cieľ a aj účel.
    Dom ako kancelmária...
    Dielňa niekde inde,čo je jasné.
    Lenže v tomto prípade je dielňa len nejaká búda....a ktož vie, že ako je to s jej vybavením.

    Obrazne na príklade by som povedal.
    Mám zváračku z Lídla...ale ak by som uvažoval o otvorení prevádzky s kovoslužbou - zváraním...nuž by ma nechal šalený pozdraviť.
    podop buchač Prepáč nemám 100 000 aby som mal hned na zaciatku komplet vybavenu dielnu... Dufal som ze mi len niekto slusne poradi ale zabudol som ze su aj taky PÁNI ako Ty... a k tomu vybaveniu- aj v drevenej bude moze byt vybavenie ktore by si necakal, ale nie vybavenie som tu chcel riesit. A kvalitu prace uz vobec nie... neosocuj pokial nepoznas a nevidel si... prajem Ti vela stastia...
    podop VICKTOR ano papierovo. So susedmi pocitam, v tom problem nie je. Je to len docasne riesenie.
    buchač Hm...

    Veru tak...ja som PÁN..pán dôchodca.
    Moja dielňa je vybavená primerane...apropó, zaoberám sa výrobou nožov - mám to ako koníček.

    Tým chcem povedať to, že ja ako hobby maník som niekde úplne inde ako je maník, ktorý chce podnikať v (napríklad) stolárstve....a do vercajku som dal celkom slušné peniaze.
    Stolár MUSÍ mať cirkulárku, hobľovačku, pásovku, brúsku/ky, vŕtačku/y....atď, plus doplnkové vybavenie.

    Ak nemáš vybavenie, tak nebudeš mať zákazky.

    P.S.:
    Kde si postrehol nejaké hodnotenie kvality práce ?
    podop OK neriešime tu vybavenie. Ak by som nemal s čím pracovať, tak do toho nejdem. Tiež je tam dobrá kôpka peňazí. Ale bez toho by to nešlo. Celkom dobre viem, čo potrebujem na svoju prácu. Nehovorím, že mám úplne všetko, ale väčšinu mám. O to tu nejde. Mne ide o priestor. O nič iné...
    veronikasad Budeš mať v živnostenskom liste výrobu nábytku alebo montáž nábytku ?
    podop Výrobu
      zbaliť

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    Nalistuj si živnostenský zákon ak je stolárstvo viazaná činnosť, tak budeš musieť v prípade kontroly doložiť kde vyrábaš, Ak je to voľná živnosť v prípade potreby v prenajatej dielni (a to môžeš mať každý mesiac inde). s r.o musí mať sídlo nahlásené v registri, (bud dáš list vlastníctva alebo nájomnú zmluvu od vlastníka). čo je to drevená búda? Ja mám v drevenej búde 20 m dlhej predpisový sklad potravín. Hygiena skontrolovala pred uvedením do prevádzky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.