Zavrieť

Porady

brigada cez PJ servis

pracovala som cez PJ servis.Na stranke brigada.sk bola zverejnena ponuka brigady do pokladne so sumou 4,30 eura na hodinu .Brigada trvala 13 hod .
Ake bolo moje sklamanie ,ked mi poslali 40,50 eura na učet.Pritom som podpisovala nezdanitelne minimum 319 euro.V agenture mi povedali , že suma 4,30 na hod neplati pre mňa ale pre študentov a moja hodinova sadzba bola 3,50 eura na hodinu .Kto tu klame a na koho sa mam obratit ? ďakujem Som evidovana na UP a nemam iny zdoj prijmu
Naposledy upravil ivka70 : 19.07.18 at 10:16
19 komentárov     zbaliť
misoft IP - nesprávne vyúčtovanie mzdy, MPSVaR - neuvedenie kategórie študent/neštudent v ponuke, podať podnet na prešetrenie agentúry.
Aspoň si myslím, že tam by to mali vedieť, aké svinstvá tie agentúry stále vytvárajú s pracovným trhom.
Keby si ešte tak mala aj dôkaz (printscreen, alebo vytlačenú ponuku) - tak to by bolo ešte lepšie...
hrozno1963 mam ponuku prace aj sms oznam o datume brigady ,nie je tam však suma
hrozno1963 na MPSVR mi povedali že ony nič nepreverujú ,treba napísať na IP.Okrem toho každa brigada ma inú hod sadzbu/pokladna a j dokladanie ,tak isto manualna praca vo vyrobe je to 4,30., 4 eura, 3,60 .Takže na dohode nie je napisane za kolko pracuješ.Keď tu čítam tie svinstva ako agentury zneuzivaju brigadnikov, tak toto je iba malina ...
ivka70 suma v inzerate bola uvedena v hrubom alebo v cistom? bolo tam specifikovane, ze ide o brigadu pre studentov? aku si mala hrubu mzdu?
hrozno1963 citujem z emailu den pred nastupom na brigadu :firma Billa adresa Mlynske Nivy 45 Apolo BC ,prevadzka c.121. Bratislava Ruzinov Datum 13.7.2018 cas 6-20 hod , MHD 70,202,208 Novohradska kontaktna osoba , kontaktny telefon
hrozno1963 suma 4,30 hod bola na portali brigada.sk a tak isto zones.sk .O žiadnej taxe pre študentov a ostatných brigádnikov sa tam nerozlišovalo.
ivka70 Tak ak to vies podlozit, podaj podnet kvoli nedodrzaniu zakona. Pzori sa, co si podpisala v dohode, tam predsa musi byt uvedena vyska odmeny ... uz vtedy si mala protestovat, ak to nesedelo.
korela https://www.brigada.sk/brigady-na-sl...s-s-r-o-175650
Uvádzajú to stále rovnako.
Inak PJ Servis patrí v Bratislave k tým najserióznejším prac. agentúram.
misoft Nuž.... po tomto, kedy triedia študent/neštudent a nedržia sa uvedenej odmeny za prácu asi najserióznejší NEBUDÚ.
Dáša_ ja sa obávam, že triedenie študent/neštudent je v rámci zákona o socialnej a zdravotnej poisťovni, respektíve je to dôsledok toho, že odvody sa platia aj z dohôd s výnimkou študentov a po novom aj dôchodcov do výšky 200€/mesačne. Keď to prerátaš, tak to plus mínus vycháddza, nemáme úplne všetky údaje na presný prepočet
korela https://www.brigada.sk/brigady-na-sl...s-s-r-o-175650
ratatata Dobrý deň.
Tiež som začala pracovať cez P.J Servis a mám výnimku, lebo som študentka. Túto výnimku mi aj poslali a ja som ju podpísala.
ivka70 A co tym chces povedat ratatata?
ratatata Že pokiaľ nedostala výnimku, tak zarobila koľko zarobila. A v tej výnimke je, že tá moja odmena za vykonanú prácu sa nezdaňuje.
ivka70 A uvedomujes si ,ze reagujes na 3 roky staru otazku? Ze napriklad aj zakon sa mohol zmenit odvtedy?
A mimochodom, v odpovediach to predsa bolo vyriesene ...
ratatata A Vy si uvedomujete, že robíte to isté ?
ivka70 Ja reagujem iba na tvoj nezmyselny prispevok do starej diskusie, aby si vedela, ze tak sa na porade nediskutuje ....
kn-alka .... a ešte sa urazí, keď ju upozornia na jej vlastný omyl
ratatata Pozrite, nikto sa neurazil (neviem odkiaľ ste to zobrali, ale dobre), fajn stalo sa, nevšimla som si dátum, ale potom načo sa pani ozvala a ďalej túto "konverzáciu" rozvíja a Vy tiež ?
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Dáša_
Problém bude zrejme v tom, že ty si mal 4,3 na hodinu. V hrubom. Rovnako ako študenti. Ale nakoľko nie si študent, tak máš z dohody plné odvody. Študenti do sumy 200€ odvody neplatia

V inzeráte zrejme nie je zverejnená čistá, ale hrubá mzda. Takže všetko je zrejme v poriadku.
6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
hrozno1963 neviem , kto si Dasa.Možno si zamestnancom PJ servisu.Ale mne pan Ing.Jurkovič povedal že moja taxa je nie je 4,30 ako je uvedene v inzerate ale 3,60 .S danou to nema nič spoločne,takže môžu byť akokoľlvek solidny , ale v tomto pripade to vysvetlili ako im to prave vyhovuje
Dáša_ Určite nie som pracovníkom firmy. Ja som len počítala - 4,3*13=55,9 v hrubom. Ako neštudent musíš zaplatiť odvody - viac si prečítaj tu https://www.podnikajte.sk/pravo-a-le...ace-2018.xhtml

čiastka 40,5 nevychádza ani tak, ani tak. Je dosť možné, že časť hodín bola odpracovaná v sobotu alebo v nedelu a bol tam ešte príplatok za to.

Dostala si výplatnú pásku? Čo je na nej uvedené? Alebo ak si už skončila, tak potvrdenie o vyplatenej mzde?
hrozno1963 Daša, brigada bola v jednom dni .Nie , v inzerate nie je špecifikovane študent nestudent .Keď som robila cez Nosluš ako dohodar mala som zo sumy 2,80 eura čiste 2,49.Uzatvaram diskusiu .Nech sa k tomu vyjadri IP.
korela hrozno1963, prever si to kde chceš, len aby si vedela, že Nosluš mával v ponuke vždy menej atraktívne ponuky ako PJ a aj menej platené. rada by som verila, že je tomu tak podnes. tak si to s nimi nerozhádž. aby si v konečnom dôsledku v budúcnosti neprerobila ešte viac.
kopretinka Dáša,v inzeráte musí byť potom uvedené,že toľko študenti a toľko neštudenti,ak by to bolo v čistom.
V čistom je podľa mňa blbosť.
Dáša_ v inzeráte je uvedená mzda v hrubom. Akurát študent má iné odvody, respektíve nulové odvody. A neštudent má odvody v relatívne dosť vysokej sume. Už to nie je ako kedysi, že z dohôd sa platila iba daň. A čo sa týka inzerátov, nikde nie je povedané, že sa má uvádzať suma na hodinu v čistom. Lebo z rovnakej hrubej mzdy môže mať nakoniec každý inú čistú mzdu. Niekto je študent, niekto invalid, niekto nemôže mať nezdaniteľnú čiastku, lebo je napríklad uplatnená inde.
  zbaliť

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

kopretinka
čo je v inzeráte,to musíš mať aj v zmluve. Preto sa to do tých inzerátov musí písať.
3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
Dáša_ Jasne, ale uvádza sa hrubá mzda, nie čistá. A hrubá môže byť úplne v poriadku, len takým rýchlym výpočtom
kopretinka ale veď ja netvrdím,že to je v čistom.lenže zadávateľka píše,suma 4,30 na hod neplati pre mňa ale pre študentov a moja hodinova sadzba bola 3,50 eura na hodinu.
takže mala mať aj ona takú sumu,ako v inzeráte.Vôbec sa tu nebavíme o odvodoch a daniach,ale o tom,že firma evidentne zavádza.Keď je v inzeráte nejaká suma,tak platí pre všetkých,či je to študent,dôchodca,atď.Aká je výsledná čistá mzda je úplne irelevantné,lebo každý má iné odvody.
Dáša_ no ale keď to celé spočítaš, tak vychádza, že mala aj ona hrubú mzdu 4,3 a z nej odpočítané odvody. Jednoduchým výpočtom sa to dá overiť
  zbaliť

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Katy a R
Kým nemáš výplatnú pásku, tak sa zbytočne budeš niekam obracať.
Tá výplata podľa mňa môže byť v poriadku ... pretože odmena sa udáva v hrubom (4,30 na hodín) - presne tak, ako je v inzeráte. A každému pracovníkovi môže čistá odmena vychádzať inak. V tvojom prípade - len odhadujem - máš zrejme zrazenú daň - tak to potom aj vychádza presne. (však si naho´d aj do tej kalkulačky). Ak nemáš iný príjem, podaním DP ju môžeš dostať späť. Alebo môžeš mať nejakú zrážku?? Bez výplatnej pásky nie je čo riešiť! choď si ju zobrať najskôr!
3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
Dáša_ Presne tak, tá mzda môže byť vypočítaná správne. Lebo 4,3 v hrubom ( a zákon nekaáže uvádzať mzdu v čistom) môže byť z rôznych, podotýkam zákonných dôvodov rôzna. Študent/dôchodca/ostatní/zdravotne postihnutý s poklesom do 70%/ nad 70%. Každý z týchto ľudí dosiahne inú mzdu. Nehovoriac o odpočitateľnej čiastke. Dá sa uplatniť iba na jednu dohodu v rámci mesiaca, respektíve na jednu prácu. A niekto, napríklad dôchodca ju nemôže uplatniť vôbec. Naozaj je veľa možností. Bez výplatnej pásky sa nedá nič riešiť.
Katy a R - len ešte opravím, že o mzde nemôže byť ani reč - no a pochybujem, žeby táto firma zle vypočítala odmenu - samozrejme, skontrolovať treba!
Dáša_ Presne tak. Jednoducho takto to je nastavené zákonom. Nie si študent, tak platíš odvody. Bodka. Bez ohľadu na to, že je mzda len pár desiatok €. Treba rozlišovať medzi hrubou a čistou mzdou.
  zbaliť

brigada cez PJ servis

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.