Zavrieť

Porady

Otec na materskej a dieta v skolke

Dobry den,
som otec ktory chce od Septembra 2018 nastupit na matersku dovolenku a zacat poberat matersku davku.
Sucasne budem zamestnany na dohode o vykonany prace.
Manzelke sa tym padom skonci rodicovska dovolenka a strati narok na rodicovsky prispevok.
Dieta nam ale od septembra 2018 zobrali do statnej skolky na cely den, ale nebude ju este navstevovat.
Dieta dosiahne tri roky presne o 28 tyzdnov teda Marec 2019 a nastupi do skolky.
Je to jedina moznost ako dosiahnut to aby dieta mohlo navstevovat skolku hned po dovrseni troch rokov a manzelka nastupit do zamestnania.

Moja hlavna otazka je ci mozem poberat matersku na dieta ktore je sucasne evidovane ako skolkar.

Dalej mam otazku ohladne manzelkineho poistenia:

- moze stat nadalej platit zdravotne poistenie ak sa manzelka nahlasi v zdravotnej poistovni ako osoba starajuca sa o dieta do veku 6 rokov?

- podobne ci existuje moznost aby stat platil dochodkove poistenie ak sa manzelka nahlasi v socialnej poistovni ako osoba starajuca sa o dieta do veku 6 rokov?

ak sa niekto pyta preco to takto robim, tak odpoved je, ze je to jediny sposob ako si prilepsit pokial mate dieta a manzelku na RD.

Hladal som takuto temu, ale moja otazka je komplexnejsia.

Dakujem za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Otec na materskej a dieta v skolke

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.