Zavrieť

Porady

Vrátenie nákladov na školení firme (poisťovňa) po zrušení zmluvy o sprostredkovaní - musim im zaplatiť náklady ak dám výpoveď?

Dobrý deň,

Mám s konkrétnou poisťovňou zmluvu o sprostredkovaní podpísanú vo februári. Nikde som nenašiel článok v zmluve o tom že by som im mal vrátiť peniaze za školenie ( + ubytovanie, stravu). Keď som podpísal zmluvu uisťovali ma že školenia sú zadarmo, nemusím za nich platiť. V zmluve je uvedené to tiež, že náklady na školení ako aj stravu a ubytovanie hradí "Firma".

Problém sa nastáva teraz keď by som chcel podať výpoveď (táto práca nie je pre mňa). P. vedúci a jeho zástupca pod ktorými ja patrím má strašia s tým či mám takú rezervu že by som mohol "Firmu" vyplatit keď mi vyúčtujú náklady na školenie, ubytovanie a stravu.

Jeden z dôvodov prečo sa mi táto práca znechutil je aj strata dôvery s ľuďmi ktorími pracujem. Už neviem kedy mi hovoria pravdu.

Vie mi niekto poradít?
Naposledy upravil Damiel : 28.08.18 at 05:04 Dôvod: pridanie dokument
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Nakoľko ide o zmluvu podľa obchodného zákonníka, tak vzájomne poskytnuté plnenia sa pri výpovedi zmluvy nevracajú, ak sa zmluvné strany vyslovene nedohodli inak.

    Ak v zmluve nemáš nič také, môžeš byť v pokoji.

    Avšak poisťovňa spravidla nebýva banda somárov. Takže je dosť dobre možné, že máš v zmluve klauzulu o zmluvnej pokute. Kde môže byť uvedené, že ak zmluvu vypovieš v nejakej dobe, tak poisťovňa bude mať nárok na zmluvnú pokutu.

    Zmluvná pokuta je paušalizovan nárok na náhradu škody. Napr. v tomto prípade spočívajúcej v márne vynaložených nákladoch na vzdelávanie.

    Takže si riadne prečítaj zmluvu, ako je to so zmluvnými pokutami.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Damiel Nepíšu nič konkrétne o zmluvnej pokute, ale mám take podozrenie že je to inými slovami zakomponované do zmluvy, aby to nebolo také jednoznačné :/
    Bol by som rád keby bol niekto ochotný tu zmluvu prečítať a či to pochopí tak ako ja alebo či mi niečo neušlo...
    profesional Uploadni ju sem a možno ti s tým pomôžeme
    Martuk Ako pise profesional, zacierni osobne udaje a prilep sem zmluvu.
    Damiel Konečne som prišiel na rad ako to urobiť
    profesional Prečítal som to celé. Na vrátenie nákladov na vzdelávanie nemajú nárok. Ale môžem ti povedať, že tie zmluvy ako celok sú riadna špinavosť. Ja by som niečo také nikdy nepodpísal.
      zbaliť

    Martuk je offline (nepripojený) Martuk

    omylný človek, ktorý sa rád nechá poučiť a občas má aj svojský pohľad na vec :-D ...viac Martuk
    tu je každá rada drahá. Ak máš priamo v zmluve o sprostredkovaní s danou poisťovňou nejakú klauzulu o tom, že v prípade ukončenia pracovného vzťahu do nejakej doby si povinný vrátiť poisťovni náklady ňou investované do teba, tak si v kýbli.

    Poradím ti, než dáš výpoveď v danej poisťovni, ešte raz si poriadne prečítaj zmluvu a to kompletne celú. Ak tam nenájdeš zmienku o tom, že ako poisťovňa rieši návratnosť ňou vynaložených financií do teba, tak si myslím, že tí dvaja blbečkovia, ktorí sú nad tebou len skúšajú, aby si vytrval a naďalej robil na ich prdele.

    Vrátenie nákladov na školení firme (poisťovňa) po zrušení zmluvy o sprostredkovaní - musim im zaplatiť náklady ak dám výpoveď?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.