Zavrieť

Porady

Ako prekonvertovať nahrávku zo skylinku ?

Nahrávka programu cez kartu Skylink Irdeto. Ako alebo čím prekonvertovať alebo upraviť nahrávku zo skylinku aby sa dala sledovať alebo upraviť aj v PC?
9 komentárov     zbaliť
misoft Kde bola nahraná (na aké zariadenie)? Ak na alebo cez STB (set-top-box)/sat. prijímač, tak sa to nebude dať, i napriek tomu, že už príjem bol dekódovaný. Samotná nahrávka sa dá prehrať jedine v tom zariadení, kde sa záznam vykonal. Žiadna konverzia nepomôže.
HIvan Bolo to nahrávané cez sat. prímač , dakujem za pomoc
bodliak To, že to misoft nevie, to neznamená, že sa to nedá. Mal som STB, bežne som si konvertoval na mpeg/avi/...a prenášal do PC. Záleží, aky STB.
bodliak Apiere, netrep sprostosti.
misoft Apiere (Dnes 13:57) nahravka s priponou .ts je nekonvertabilna a neda sa prehrat v PC, ani v ziadnom inom zariadeni. S vynimkou volnych programov - TA3, CT 24
*.ts ti prehrá aj VLC player. *.ts je od Video TRANSPORT STEAM. Dá sa prekonvertovať, ovšem zo záznamu zo satelitného prijímača tomu zabráni kódovanie záznamu (ochrana proti rozmnožovaniu - DRM - ochrana) - takže toto prehrá len zariadenie, ktoré to nahralo.
Pre bodliak.... ja to viem... ovšem on píše zo SKYLINKU - takže? Kódované neodkóduješ, ani keby si to nejako prekonvertoval. Ak si konvertoval, tak si mal STB, ktorý to už nahrával nekódovane, dnešné STB / prijímače to kódujú.
bodliak Bol to twin tuner, 2 čítačky to malo vlastné, ďalšie dva CI sloty na čokoľvek kompatibilné (keď zmenili systém kódovania, kúpil som iba iný modul), bola tam pichnutá aj česká aj slovenská karta, HDD som si vložil sám. Pripojené do siete, rozchodený web interfejs, schedulovať nahrávanie som si vedel odkiaľkolvek. A nebežal mi tam mdcamd, ani cccam, vôbec neviem, o čom píšem ... nič o tom neviem.
bodliak Máš pravdu, TY HO NAOZAJ NESKONVERtUJEŠ. Viac k tomu nemám čo povedať.
lubko6394 Linuxové zväčša môžu ukladať odkódované súbory. Mám VU Sola 2 a všetky nahrávky zo SL prehrám na STB aj PC bez problémov a nekonverujem. A mám taký dojem že aj najnovšie VU-čka 4K to robia tiež. Otázka možno je že dokedy.
misoft Apiere (Včera 19:46) misoft : aj TV prijimac mi nahrava /nie zo Skylink/ .ts. A neprehram ho nikde okrem mojho TV.
---------------------------------------
To teraz robia všetky telky, ktoré majú aj nahrávanie - používajú kódovanie, ktoré robí práve ten TV. Dokonca z tvojho TV neprehráš na inom TV rovnakej značky.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    HIvan optibox minizebra

    lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

    Strojár lubko6394
    Problém nie je ani tak v ts súbore ako v tom že nahrávka je zapísaná v zakódovanom stave, sú prijímače ktoré nahrávky ukladajú dekódované, spravidla nie sú Skylinkom doporučované. Linux zväčša dekódovanie umožní a ts-ká bez problému prehrávam na PC. V boxe vystrihnem to čo je pred programom, reklamy a upútávky a to čo je za programom a názov sa v boxe doplní o cut. Keďže mi to PC prehrá tak žiadnu konverziu na iný formát nerobím.
    17 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    bodliak Konverzia sa oplatí, ak si to chceš ponechať. Radikálne sa zmenší veľkosť.
    bodliak Hahaha, robil som to. Tak asi viem, že sa to dá.
    bodliak Čo ešte nevieš, pochváľ sa ...
    bodliak Debilko je ten, kto tvrdí, že sa niečo nedá. To je vždy veeeľmi odvážne.
    bodliak Kde len chceš... vyber si sám, aby si potom netvrdil, že "nedá sa".
    bodliak Hlavne, že mazať komenty vieš, zbabelec.
    bodliak Kto odbočuje ? Vymazal si svoj príspevok medzi 17:32 a 17:43, kde si ma nazval debilkom. A zase si skončil na "nedá sa".
    Tak hľadaj, kam sa to zmestí...
    lubko6394 Konverziu neriešim. Znamená pre mňa hrčanie NB koľkosi hodín a nemám istotu že čosi nepokazím ak je výsledok menší ako originál. Nahrávky za koľkosi rokov mi teraz berú cca 4TB čo dosiahlo kapacitu cloudu a ten som upgradol na 8TB. Jediné čo konvertujem sú záznamy z kamery a práve tu nemám istotu že čosi neblbnem. Konvertujem na mkv čo mi prehráva aj STB aj PC. Akurát že v STB sa to správa inak ako tie ostatné nahrávky pri rýchlom pretáčaní alebo pri zastavení na určitom mieste. Opätovné spustenie je od začiatku a nie od miesta ktoré som posledne videl a rýchly presun dopredu ide skokovite a do zadu ani za pána. Ale toho nemám príliš veľa takže zatiaľ neriešim.
    bodliak mkv je "iba" kontainer. takže treba vedieť, akým kodekom preletíš obsah. Ale vo všeobecnosti: pre zmenšenie sa plný frame vkladá napríklad raz iba za 2 sekundy, a tých cca 50 framov medzi tým sa kóduje delta voči predchádzajúcemu snímku. To v niektorých situáciách obmedzuje skákanie na pozíciu, lebo sa to nechce nikomu programovať...Nie že by sa nedalo, ale musel by hľadať posledný plný frame a dopočítať do želaného času... a tých nastavení sú mraky, tak to často takto dopadne.
    lubko6394 Pekne vysvetlené, ale mne a stádu podobných blbcov to nehovorí úplne nič.
    HIvan Je to nahraté prijímačom " optibox minizebra "Nahraté súbory majú príponu .mts .Ked otvorím zlozku s nahrávkami vypisuje typ súboru " Video AVCHD "
    lubko6394 Skyshit: Prijímač nahráva vo formáte mts, kódovane. Tzn. že nahrávku prehráte iba satelitným prijímačom. Nahrávať môžete na USB kľúč, alebo USB HDD formátu FAT32, alebo NTFS, bez nutnosti formátu HDD po pripojení k prijímaču.

    Problém nie je koncovka ale uloženie v zakódovanom stave.
    bodliak A odkial mas, ze je v zakodovanom stave ? Mozno ano, ale na zaklade coho to tvrdis ?
    nunenko Nahrávku mimo prijímač neprehráš, pretože pri tomto optiboxe minizebra je to tak. Je to dané výrobcom.
    Jedine pripojiť na iné zariadenie s nahrávaním a nahrať z Opt. Minizebra.
    Mizebru neprerobíš, nedokáže nahrávať nekodovane...
    lubko6394 Tu je recenzia na zhodný model:https://satelity.ellano.sk/optibox-m...-hd_33524.html
    a odtiaľ som citoval kódovanie.
    bodliak Tak nikoho s minizebrou vo svojom okoli nemam, ale staršiu Zebru (nie mini) jeden má a mts nie sú kódované.
    HIvan Dakujem všetkým.
      zbaliť

    Ako prekonvertovať nahrávku zo skylinku ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.