Zavrieť

Porady

Poisťovňa akciová spoločnosť - výpoveď po 7 mesiacoch, zmluva o sprostredkovaní. Hrozí mi exekúcia?!

Nie je to zamestnanie ale niečo ako na "živnost", lebo odvody človek platí sám a namiesto výplaty dávajú províziu za uzatvorenie zmluvy. Výkon rátajú podľa predajných bodov.
Podľa zmluvy musím absolvovať školenie a vzdelávať sa, takisto podľa zmluvy poisťovňa hradí náklady ako ubytovanie a stravovanie.
Teraz moja situácia: chcem podať výpoveď lebo mi táto práca nevyhovuje (nahovaranie ľudí na zmluvy, robiť služby na pobočke čo je dosť ďaleko od môjho bydliska - pričom nič za to nemám len keď budem nahovárať ľudí ktorí prídu vypovedať PZ alebo nahlásiť skodu), ale vedúca pobočky a jej zástupca má strašia s tým že poisťovňa mi vyúčtuje náklady (školenie, ubytko, strava a) čo je len možné a či mám *000,-€ na to aby som to všetko uhradil. Ako som to už spomínal, nikde som to v zmluve taký odsek som nenašiel.

Čo by ste robili na mojom mieste? Viete mi poradiť, resp. niekto kto sa vyzná v paragrafoch a bol by ochotný mi na zmluvu pozrieť?

Ja už tím ľudom neverím, ale aj tak sa bojím že mi ostane na krku exekútor, ktorého by som nevedel platiť. Už aj teraz som v mínuse :/
ivka70 Na porade sa otazky nedupluju, prestuduj si pravidla, nez zacnes zadavat dalsiu otazku http://www.porada.sk/t310293-vrateni...ml#post3048189
Téma je uzavretá.
ivka70 06.08.18 10:15 odstránil(a) z Porady

Poisťovňa akciová spoločnosť - výpoveď po 7 mesiacoch, zmluva o sprostredkovaní. Hrozí mi exekúcia?!

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.