Zavrieť

Porady

Prevádzkovanie autoservisu v rodinnom dome - podmienky

Dozvedel som sa, že môj sused chce svoj rodinný dom ktorý doteraz využíval len na bývanie predať a jeho nový majiteľ chce v týchto priestoroch vybudovať prevádzku autoservisu. Mám ja, ako bezprostredný sused, nejaké možnosti ovplyvniť či autoservis v týchto priestoroch môže prevádzkovať, t.j. potrebuje nový majiteľ môj súhlas na vykonávanie podnikateľskej činnosti v týchto priestoroch? Dočítal som sa, že nový majiteľ bude na stavebnom úrade potrebovať stavebné povolenie na zmenu užívania stavby a ja ako bezprostredný sused by som mal byť účastníkom stavebného konania. Aké mám možnosti zabrániť tomu, aby takáto prevádzka v týchto priestoroch vznikla ?
6 komentárov     zbaliť
misoft Máš - dokonca i obec na to má - volá sa to územný plán. V ňom sú vyčlenené plochy pre priemysel, obytné zóny a pod.
Ďalej na to, aby tam zriadil servis, potrebuje povolenie od obce, zmenu účelu stavby/budovy. stavebné povolenie na zmeny objektu. A ty ako bezprostredný sused si účastníkom tohto stavebného konania a môžeš namietať a neudeliť súhlas so zriadením servisu. Ak sa vieš kontaktovať s poslancami zastupiteľstva, pripomeň im, že ako volení zástupcovia majú zastupovať záujmy a dodržiavať i všetky plány, nariadenia a dokumenty obce a to aj územného plánu.
korela To je všetko pekné čo si napísal, nedotiahnutý zákon ako mnoho iných. Prečo má dávať súhlas alebo nesúhlas iba bezprostredný sused? Môže byť kamarát, dostávať mesačnú odmenu za súhlas či je vo finančnej tiesni alebo aj nie, ale prevádzka servisu môže prekážať aj iným susedom v okolí, aj tým cez ulicu, a oni nemajú žiadne právo sa k tomu vyjadriť. Iba trpieť jeho hluk, brúsenie a pod. Ak ide o klampiara, tak ide o rovnocennú situáciu ako skončila teraz tá štúrovská anabáza.
.
Raz článok ešte po 89, Švajčiari povolia remeselnú živnosť v obci, po troch mesiacoch ju však okolie vyhodnotí, stačí jeden nesúhlas a prevádzka končí. A žiadni iba bezprostrední susedia.
A ako zabrániť fuškárovi, ktorý pracuje non-stop ako klampiar a vykonáva aj iné práce so železom načierno roky rokúce? Ešte bral aj podporu v nezamestnaní od ÚP.
vicktor UP a v nom su vyclenene plochy...
Keby som mal cas, pojdem na urad popytat sa. Len zo zvedavosti. Poznam pana s "autoservisom" presnejsie dielnou v garazi rodinneho domu v zone medzi Hradom a Slavinom. Ze kolko a kde je tam priemyselnych ploch.
EKO-HAUS Ďakujem
korela vicktor, dobrý príklad. ľudia žijú všade, a nevidím jediný dôvod, aby okolie v akejkoľvek obývanej zástavbe muselo strpieť remeselníka vyrábajúceho hluk. u nás v našej MČ je ich neúrekom, rôzne činnosti.
vicktor U nas v obci su aspon 4 autoservisy kade-tade medzi rodinnymi domami a aj stavebniny uprostred. Neviem si predstavit ze obec prijme novy uzemny plan s tym ze practe sa!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Prevádzkovanie autoservisu v rodinnom dome - podmienky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.