Zavrieť

Porady

Akú formu dohody spísať o rozdelení zisku?

S kolegom sme založili web, reklama je faktúrovaná cez neho, pretože má živnosť ja nie. akú formu dohody máme spísať o rozdelení zisku? Ako by mala tá dohoda alebo zmluvy vyzerať, čo všetko v nej musí byť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Onko je offline (nepripojený) Onko

    Onko
    Vo vašom prípade to vidím na "Licenčnú zmluvu na použitie diela" podľa Autorského zákona. Vy ste obaja 50% autori diela, ktorým je ten web, ale používa ho na reklamnú činnosť iba jeden a na základe tejto zmluvy bude za to použitie platiť nejakú odmenu.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    profesional Licenčnú zmluvu? Haha. Veď medzi spoluautormi sa licenčná zmluva uzatvoriť nedá. Zjavne lietaš v autorskom práve. Licenčná zmluva sa uzatvára medzi autorom resp. derivátnym nositeľom autorských majetkových práv na strane jednej a licencovaným na strane druhej. Spoluautori nemajú ako uzavrieť licenčnú zmluvu. Už keď, tak by šlo o zmluvu o vyporiadaní výnosov z práv k spoločnému dielu. Avšak neuvádza kto sa ako podieľal na tvorbe webu a čo ktorý z nich robil. Preto je na mieste zmluva o účelovom združení, alebo o účelovom združení prostriedkov. Nabudúce, keď budeš chcieť napísať niečo múdre, naštuduj si prosím aspoň elementárne základy konkrétnej oblasti práva. Licenčná zmluva sa nedá použiť na akúkoľvek úpravu práv a medzi kýmkoľvek, ak sa to nejako okrajovo dotýka diela..
    Onko Ja som nepísal o spoluautoroch, ja som písal o tom, že web ako dielo môže byť napríklad rozdelené na dve polovice, dve diela, kde každé má svojho jediného autora, a autor jedného diela poskytne licenciu na používanie inej osobe, ktorá je náhodou autorom druhého diela. Tým zaniknú obmedzenia vyplývajúce zo spoluautorstva. Kreativite sa medze nekladú. Trvám na tom, že toto by bolo najjednoduchšie riešenie. Zadávateľ evidentne chce jednoduché efektívne riešenie, nie rovno zakladať nadnárodnú korporáciu. Ale na to treba chcieť v prvom rade pomôcť a nie si tu honiť ego.
    profesional Ak by šlo o dve diela, šlo by o tzv. spojené dielo. Režim spojeného diela sa rovnako nevysporiadava licenčnou zmluvou.
    Obchádzanie zámona čo do povahy úpravy práv a povinností a zneužívanie nominátnych kontraktov v rozppre s ich významom je kvalifikované ako zneužitie práva, obchádzanie zákona, ktoré nie len že nepožíva ochranu práva, ale dokonca zakladá absolútnu neplatnosť.
    Takže ak právu nerozmieš, neraď nezmysly, ktoré sa javia jednoducho, avšak sú protiprávne a vedú k vážnym problémom.
    Účelové združenie sa povinne nezapisuje do registr MV SR, existuje len na zmluvnej báze. Takže žiadny nadnárodný konglomerát, ale elementárna znalosť práva...
    Onko § 65 (1) Licenčnou zmluvou udeľuje autor nadobúdateľovi súhlas na použitie diela (ďalej len „licencia“). Licenčná zmluva obsahuje najmä spôsob použitia diela podľa § 19 ods. 4, (...)
    § 19 (4) Použitím diela je najmä (...) b) spojenie diela s iným dielom,
    Profesionál za všetky drobné.
      zbaliť

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Zmluvu o združení. Konkrétne buď zmluva o účelovom združení, alebo o účelovom združení prostriedkov.
    Naposledy upravil profesional : 10.08.18 at 11:05

    Akú formu dohody spísať o rozdelení zisku?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.