Zavrieť

Porady

Ako správne vystaviť aditívny výkaz pre ZP

ZP mi poslala oznámenie, že mam za mesiac12/2017 poslať aditívny výkaz za zamestnanca, ktorý bol v riadnom mesačnom výkaze evidovaný bez zdrav. postihnutia, ale od 12/2017 mal byť evidovaný so ZP. Opravný výkaz nemôžem poslať nakoľko za rok 2017 už ZP spravila ročné zúčtovanie.
Riadný MV:Všetci zamestnanci bez ZP: VZ = 3156,51
10% = 315,65
4% = 126,26
Treba poslať aditívny výkaz za pracovníka, ktorý mal VZ: 420,00 eur a odvody mal mať so ZP: 5+2%.
Aditívny výkaz za tohto pracovníka som poslala nasledovne s mínusovými hodnotami.
Zamestnanci so ZP:
Výška príjmu: - 420,00
5% -21
2% - 8,40
ZP mi poslala chybový protokol s uvedením, že poistenec je evidovaný ako zamestnanec platiteľa, ale nebol vykázaný v období mesačného výkazu.
Riešenie
Uvedený poistenec bol prihlásený ako zamestnanec, ale nebol vykázaný v období mesačného výkazu. Pokiaľ nemal byť poistenec evidovaný ako zamestnanec, je potrebné zaslať Oznámenie zamestnávateľa o poistencoch. Ak mal byť poistenec evidovaný ako zamestnanec, je potrebné zaslať aditívny MV.
-
Pracovník je evidovaný ako zamestnanec a teraz neviem aký aditívne MV mam poslať.
Naposledy upravil ivka70 : 10.08.18 at 06:05 Dôvod: vratenie textu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    gretka7 je offline (nepripojený) gretka7

    gretka7
    Ahoj, pôvodný riadok s rodným číslom zamestnanca dáš mínusom (plný odvod) a následne do druhého riadku uvedieš rodné číslo toho istého zamestnanca a VZ s odvodmi už so zníženou sadzbou. Tým pádom dostaneš mínusový výsledok mesačného výkazu. Čo znamená preplatok. V aditívnom mesačnom výkaze budeš mať len dva riadky s tým istým rodný číslom, no raz mínusom (pôvodne) a raz plusom (znížený odvod) Potom požiadaš o vrátenie preplatku.
    Ludula Ďakujem, konečne som pochopila čo je aditívny výkaz.

    Ako správne vystaviť aditívny výkaz pre ZP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.