Zavrieť

Porady

odmena pre účtovníčku pracujúcu na živnosť

Ahojte, ako odmeňujete účtovníčku, ak vo Vašej účtovníckej firme pracuje na živnosť. Ja mám firmu - vedenie účtovníctva, a na podvojné účtovníctvo mám jednu pani. Účtuje na živnosť 16 SRO a z toho je 6 platcov DPH. Všetko sú to menšie SRO - ako ambulancie a pod. Mzdy nerobí, iba účtovníctvo. Dajte prosím nejakú radu alebo osobnú skúsenosť. Ďakujem vopred.
10 komentárov     zbaliť
ivka70 co znamena pracuje na živnosť? Ma uzavretu pracovnu zmluvu alebo mate nejaku zmluvu o spolupraci?
gretka7 zmluva o spolupráci. Každý mesiac vystavuje faktúrku za účtovnícke služby.
ivka70 tak asi vystavuje fakturu podla zmluvy .... na aku odmenu sa teda pytas?
gretka7 áno podľa zmluvy. ja som chcela vedieť, ako odmeňuje niekto iný. Napríklad %-ný podiel z celkovej fakturovanej sumy za jednu SRO, alebo paušál - malá SRO za 120 € mesačne a pod. Nič viac.
veronikasad Nerobi pani na živnosť u vás zsvislu prácu?
gretka7 nie nerobí. na to máme zamestnancov.
veronikasad Veru robí, ak dochadza do vasej firmy, robi na vasom vybaveni ...pozri znaky zavislej prace... Mala by byt tiež zamestnancom
avalik to si dve uctovnicky nevedia vykalkulovat cenu?
gretka7 ale vedia. Ja som chcela vedieť ako je to v iných firmách. Keby bola zamestnancom, dám podľa ZP. Len som chcela vedieť, či nemá niekto obdobný vzťah a za akú odmenu. To je celé. nič viac.
avalik odmena taka, ktora teba nezruinuje a druha strana je za nu ochotna poskytnut tebou pozadovanu sluzbu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    bodliak je offline (nepripojený) bodliak

    bodliak
    Keďže ide o obchodný vzťah, môžeš jej dať niečo z reprezentačného sortimentu, fľašu vína, notes s logom...

    Ak ak si pre ňu ( ako dodávateľa ) aj dobrým dlhodobým odberateľom, môže ti dať vernostnú zľavu. A ty povieš, zľavu nechcem, a to bude jej odmena.

    :-)

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    Cena je otázkou dohody ponuky a dopytu. Vyjadruje, za koľko je jedna strana ochotná niečo predať a druhá strana niečo kúpiť.

    odmena pre účtovníčku pracujúcu na živnosť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.