Zavrieť

Porady

ako rozlíšiť servis od revízie

ahojte, mám faktúru za servis elektród a zaťažkavajúcu skúšku defibrilitára, ktorá je zo zákona povinná po 2 rokoch aj keď nebol prístroj použitý, je fakturovaná služba revíziou alebo servisom ako toto rozlišovať ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Zaúčtovanie (samozrejme) neviem...ale keď pomôže technické vysvetlenie, tak sa ním (prípadne) riaď :

    Revízia je to, čo si spomenula...to znamená, že prístroj síce nie je v používaní, no skúška je povinná.
    Ak prístroj cez revíziu neprejde, nesmie byť používaný.

    Servis je pravidelná kontrola prístroja...tu ide o preverenie jeho technického stavu, funkcií a prípadná oprava.

    Nezriedka ide o prípady, ak revíziu robí niekto úplne iný, ako je servis.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    martinaNAV ďakujem, pre správne zaúčtovanie mi samozrejme pomôže aj to technicky pochopiť, nemožno sa servis považovať aj to že to musí byť pravidelne skontrolované každé 2 roky, a aj keď nebol prístroj použitý ale došlo k exspirácií a preto je potreba elektródy vymeniť, doteraz som stále k revízií dostala aj revíznu správu v tomto prípade dodávateľ nič také nevyhotovuje tak neviem či je môj názor , že i napriek tomu ide o revíziu správny, či sa neprikloniť k servisu. Ďakujem,
    buchač Súčasťou revízie je aj patričná správa. Napríklad ju dáva kominár, revízny technik rôznych zariadení...(Ja osobne som mal oprávnenie vykonávať revízie tlakových nádob a zdvíhacích zariadení...ale to bolo veľmi dáááávno).

    Dodávateľ/výrobca revíznu správu nedáva...tam je na to OTK - súčasťou dokumentácie je tzv. passport....nazvem ho rodný list mašiny.

    --------------------
    Tie elektródy by som považoval skôr za spotrebný materiál.
    AntekaK Táto problematika zaujíma aj mňa. Ja som si doteraz myslela, že revíziou sa rozumejú pravidelné kontroly napr. výťahu a údržbou /servisom/ opravy - napr. odstránenie nedostatkov zistených pri revízii. Nemám veľmi jasno v rozlišovaní údržba - servis.
    martinaNAV pisala som dodávateľovi nech mi to ujasní z ich pohľadu, lebo keď sa rozprávam s kolegyňami sme pol na pol
      zbaliť

    ako rozlíšiť servis od revízie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.