Zavrieť

Porady

ako sa maju zverejnit podpisy pri zmluve

dobry den, viete mi prosim upresnit ako je to pri zverejnovani zmluv s podpismi? mozu sa zverejnit pri pravnickych a nemozu sa zverejnit pri fyzickych osobach? alebo sa nemozu zverejnit lebo sa jedna o ochranu osobnych udajov? dakujem
Naposledy upravil monkyman : 16.08.18 at 06:00
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Podpis je vždy podpisom konkrétnej fyzicej osoby. Či už konanúcej vo svojom mene, alebo v mene právnickej osoby Zverejnenie podpisu bez súhlasu konkrétnej fyzickej osoby je nezákonné. Pri povinne zverejňovaných zmluvách sa tieto začiernia.
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    monkyman dakujem, este sa chcem spytat ako zistim ci bol suhlas? a pravnicke osoby - spolocnosti musia byt podpisy ci vzdy by to malo byt zaciernene?
    Letko Podpisy vždy začierňuj. Tak isto aj rodné čísla, dátumy narodenia. Pri fyzických osobách aj adresy, čísla účtov.
    monkyman dakujem
    Letko A na zmluvu, ktorá bude zverejnená, napísať: Zmluva zverejnená dňa:
    monkyman prosím vas a viete ma odkazat aj na nejaky zakon, aby som mohla nadriadenemu povedat ze sa nemaju podpisy zverejnovat? lebo on zverejnuje celu zmluvu, aj s podpisami, s cim ja nesuhlasim, ale je to nadriadeny..
    Ing. Ľubomír Janoška je to priamo v infozákone (211/2000), § 9
    ZuzanaA Je mi jasne, ze podpisy nemaju byt viditelne. Ale sa chcem opytat, musia byt zaciernene?? Ked zverejnujeme zmluvu, mam ju v PC, zmluvne strany ju podpisu, ja si na original (z PC) dole k podpisom napisem skratku v.r. (vlastnou rukou), ulozim do pdf a tak zverejnim. Je to ok? Ide mi o to, aby som nemusela skenovat podpisane zmluvy a zaciernovat. Ja ako zverejnovatel zodpovedam za zmluvu a teda ze zmluva v pdf je ta ista ako original zalozeny v sanone. Co myslite, moze byt tento postup? Pozerala som aj na vela stranok miest a obci, a zverejnuju to rozne.... Niekto aj podpisy, niekto zaciernene a niekto pdf. Co je ok?
    Ing. Ľubomír Janoška Kľudne môžeš použiť pdf export z wordu, nikde sa neuvádza, že by sa museli zverejňovať skeny.
    ZuzanaA Dakujem Sme sro zalozena mestom a kontrolori
    nam toto stale vytykaju... Ja ale chcem tvrdohlavo zverejnovat pdf Lebo tiez som toho nazoru, ze je to ok.
      zbaliť
    ivka70 16.08.18 06:04 priradil do Porady

    ako sa maju zverejnit podpisy pri zmluve

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.