Zavrieť

Porady

Rozdiel ceny na hodinu - živnostníci /robotník, účtovník/

Dobrý deň,
s.r.o. vypláca živnostníkom 7,-€/hod. Jedná sa o pomocné stavebné práce.
Mala by som v takej firme pracovať ako účtovníčka na živnosť, ale majiteľ by chcel aby som tam bola aspoň 5 hodín denne bez ohľadu na to, či budem mať prácu alebo nie. Mám navrhnúť cenu za hodinu ako účtovníčka. Akú by som mala navrhnúť cenu, keď živnostníkom, ktorý pre firmu pracujú pre s.r.o ako robotníci dávajú 7,- €? Je 10€ veľa alebo málo?
20 komentárov     zbaliť
ivka70 zavisla praca?
marions Aj ja to tak vidím, ale to nieje podstatné. Otázka sa týkala porovnania rozdielu ceny pre jednotlivé profesie
veronikasad Budeš mať náklady spojené s prácou účtovníka v tejto firme ? (PC, účtovný SW?)
marions Počítač aj program mám svoj
veronikasad 10€ je málo, ak mas denne dochádzať do firmy, platit si sama odvody, bez vsetkych vyhod zamestnanca (príspevok na stravovanie, dovolenka...)
marions Ďakujem, skúsim tak navrhnem 13,-€... ale to bude asi zamietnuté
buchač Hm....

13 x 5 x 20 za sedenie ? .... dokonca porovnávať so solidnou makackou...to chce solidnu odvahu.

Ale ja som nič nepovedal...to je len také zamyslenie.
ivka70 dalsi, co si mysli, ze uctovnici nic nerobia .....
buchač Ivka...kurna, sak ma citaj.

Nie uctovnici, ALE účtovníčka = zadavatelka otazky.
Ona a nie ja priznava, ze za malo muziky vyfasuje solidny peniaz....1300€ za mesiac za pritomnost v kanclu ???
Ta diky pekne....
veronikasad Juraj, vidno, ze si nikdy na zivnost nerobil.Keby ano, vedel by si si vypocitat sumu odvodov, náhradu mzdy za dovolenku, príspevok na stravne a ine zamestnanecke benefity, ktore treba zo sumy ktoru si vypocital, odpočítať.

7€ je aj v stavebníctve malo ...
buchač Veronka

Sak hej, nerobil.
Lenze preco ma nechcete chapat ?

Ja viem...toto je stranka pre uctovnikov.
Cokolvek sa nieco proti uctovnikom napise, tak je to pomaly vzbura, dokonca ruhanie.

Tak isto, ako ty si napisala, ze som nerobil to zivno, tak uctovnici sa zvacsa venuju len cislam, nic ine.
Keby hej, tak by sme tu obcas necitali tie one.

Uctovnik naraba s cislami.
Poyli sa v desatine ? Opravi jednym tuknutim do klavesnice.
Operator CNC stroja sa pomyli o desatinu ? Ma vo vysledku plno nepodarkov.
Pomyli sa ocny chirurg o desatinku ?
Pacient odide domov s bielou palickou.
A vsetci su zivno, vsetci maju odvody...len v tej zodpovednosti su festovne rozdiely....ci ?


Chapes, na co narazam ?
To ucto je proste velmi nadhodnocovane.
Na druhej strne ja netvrdim, ze ho moze robit kazdy.
Dobry uctovnik vie kuewsky carovat...a potom to vo vysledku aj tak vyzera .

Zvysok si domysli...uz aj za vyssie uvedene vety by ma ni jeden najradsej v zuboch roztrhal.
veronikasad Juraj, porovnavala som zamestnancov a živnostníkov... A ked uz toľko rypes do tych uctovnikov, kto berie ohľad na to ze uctovnik je v nemocnici v obdobi ked treba podať výkazy alebo daňové priznanie DPH? Nepodá, pokuta je istá. Ochorie lekar, odlozi sa operácia, vyšetrenie, bez ohľadu na zdravotný stav pacienta.
ivka70 Buchac, ved citaj ty, napisala, ze tam ma 5 hodin sediet. Aj ked by mozno uctovnicku pracu v niektore dni spravila za 3 alebo 4 hodiny, teda neznamena to, ze nebude robit nic za 5 hodin platenych.
Posudit presne vykon prace je tazke, mozu byt dni, kedy bude musiet robit 8 hodin a tiez bude mat zaplatenych len 5. Odberatel chce mat preukazanych 5 hodin, netusi, co praca uctovnika obnasa (ako ani ty
Neviem, ci mas zle obdobie ci ako, sle v poslednej dobe rypes do vsetkych a vsetkeho.
Nie su to len uctovnici. Skus ubrat.
veronikasad Ivka, skor si myslím, ze zbytok času jej bude odberatel prideľovať činnosti, ktore s uctovanim nemajú nic spolocne
marions No, nevidela som, že sa tu debatuje.... ospravedlňujem sa....vysvetlím len to sedenie...je to zle pochopené.... tam je roboty, možno aj viac ako na 5 hodín.... sedieť a nerobiť isto nebudem..... to bolo myslené, že robiť v ich firme a nie doma....že by mi nenosili doklady, ale ja by som robila v ich firme.... takúto prácu ako by ste mi pomohli ohodnotiť....že prídem o svoj čas, ktorý sa venujem účtovníctvam klientov doma podľa potreby a budem sedieť v jednej firme, kde okrem účtovania ma budú vyrušovať vypisovaním tabuliek, faktúr......doteraz to robili vo firme a mne priniesli len doklady a teraz mi navrhujú sedieť tam, aby sa nemuselo behať s dokladmi a robiť u nich........stačí na vysvetlenie p. Buchač? A táto firma platí živnostníkom 7,-€/hod..... tak som len chcela niečo také ako v zákonníku práce sú stupne náročnosti..... porovnať cenu, aby som trocha vedela....
veronikasad Vyskúšala som taku pracu, ukoncila som spolupracu a viac by som takuto zmluvu neuzatvorila. Budes v stresoch a na uctovanie nebudes mat cas, ak ide o vacsiu firmy, s vacsim množstvom dokladov. Radsej za menej penazi a vo svojej firme, kde popritom môžeš robit aj inu prácu.
marions Ďakujem za názor Veronika....ja by som to chcela vyskúšať, lebo som už raz skončila v takej firme z dôvodu, že som tam nechcela chodiť a oni trvali na tom, aby sa účtovníctvo robilo v ich firme a nenosili doklady..... a potom som to oľutovala, že som mohla mať jednu normálnu a byť v obraze, ako 15 malých všeliakých.....Ja som už rozhodnutá to vyskúšať /možno prídem na to, že to je ešte horšie/.... mne išlo v mojej otázke len o to porovnanie cien.... lebo keď sa nedáva minimálna robotníkom a mne povedali, že sa dohodneme na hodinovej mzde, nech navrhnem, tak som chcela počuť nejaké názory....
marions A vlastne ešte porovnanie, za spracovanie ich dokladov externe doteraz som fakturovalai na sume 650,-€
veronikasad Kolko hodin ti mesacne trvalo spracovanie komplet uctovnictva?
marions to sa práve nedá odhadnúť.... ako kedy, ale aj tam som sem-tam chodila....aj pre doklady
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Onko je offline (nepripojený) Onko

    Onko
    Podľa https://www.platy.sk/platy je tých 10 € zhruba priemerná hodinová superhrubá mzda účtovníka na Slovensku. Takže pýtaj viac, nech máš priestor na vyjednávanie
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    marions Ďakujem
    marions A primerane k 7,-€ za stavebné práce to je v pohode?
    Onko Tak podľa uvedenej stránky je priemerná mzda murára na Slovensku rovnaká ako priemerná mzda účtovníka. Ale pokiaľ ide o pomocné práce (podaj - podrž), tak je normálne, že sú platení podpriemerne. Nie je murár ako murár a účtovník ako účtovník. Hlavne by si si mala zvážiť, za koľko ty si ochotná tú robotu robiť a aké máš iné možnosti, či ti to za to stojí, nie sa orientovať podľa toho, čo zarába nejaký úplne iný živnostník za úplne inú prácu.
    marions Ďakujem skúsim, chcela som len byť v obraze
      zbaliť

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    10 € je za plne kvalifikovanú prácu s určitou zodpovednosťou málo.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    marions Ďakujem za názor
    jslancik mne zo zadania otázky vyplýva, že tam bude prítomná, "bez ohľadu na to, či bude mať prácu, alebo nie". žiaľ, tak funguje väčšina zamestnaných účtovníčiek. to len tak na okraj.
    ivka70 keby si si najskor precital aj vsetky komentare, nielen zadanie, tak toto nenapises
    Mila123 pre jsancik......iba pre tie účtovníčky okolo teba to platí........
    jslancik práveže nie, mám opačnú skúsenosť. pravidlo je, že jedna samostatná externá účtovníčka dokáže robiť účtovníctvo niekoľkých firiem, ktoré mali predtým vlastnú účtovníčku či dokonca účtovníčky/ekonómky/mzdárky...
    marions Áno, a presne o tomto to je.... robiš niekde vo firme, okrem svojej práce tam chce niekto poslať email, tam chce niekto napísať ponuku, a to nevravím o tom, že treba aj upratovačku robiť, možno aj telefonistku.....a v podstate svoju prácu by som urobila možno za dve hodiny, ale takto to bude trvať aj tých päť... aj to bude málo....netreba pozerať na výsledok, koľko sa urobí, ale že ten čas čo odo mňa niekto požaduje treba zaplatiť....
      zbaliť

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    odpovedz si v štýle: kilo jabĺk stojí 2€. Za koľko mám predať kilo klobás?
    misoft ...za 9 kíl jabĺk....
    marions Chcela som len porovnať ako stupeň náročnosti práce pre jednotlivých živnostníkov

    Rozdiel ceny na hodinu - živnostníci /robotník, účtovník/

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.