Zavrieť

Porady

Usporiadat
Téma je uzavretá.
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

alaya1

Zaujimalo by ma, ako plati zakon GDPR v obchodoch pri preverovani veku cloveka, ktory si kupuje napr. pivo. Od mojej dcery ziadala obciansky preukaz pri pokladni pri plateni nealko piva
Pche..... keby len od nej, často, keď náhodou kúpim plechovku, tak musí obsluha na samoobslužnej pokladni odblokovať... a keď sa pozriem na seba v zrkadle.. tak ako decko už dávno nevyzerám....
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

misoft
alaya1

Zaujimalo by ma, ako plati zakon GDPR v obchodoch pri preverovani veku cloveka, ktory si kupuje napr. pivo. Od mojej dcery ziadala obciansky preukaz pri pokladni pri plateni nealko piva
Pche..... keby len od nej, často, keď náhodou kúpim plechovku, tak musí obsluha na samoobslužnej pokladni odblokovať... a keď sa pozriem na seba v zrkadle.. tak ako decko už dávno nevyzerám....
akože neviem,ćo ti príde na tom smiešne,blokácia alkoholu je nastavená softvérovo,aj na normálnej pokladni je alkohol zablokovaný a pokladníčka ho musí odblokovať,ale ty to nevidíš,lebo si na druhej strane dispeja pokladne.Tak isto to musí odblokovať aj na samoobslužnej,ale tam to vidíš.
K tomu nealku som už písala,nerozlišuje sa alko a nealko,ani vekom,ani na gastráče,stále je to pivo a platí na to zákon.
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

kopretinka
akože neviem,ćo ti príde na tom smiešne,blokácia alkoholu je nastavená softvérovo,aj na normálnej pokladni je alkohol zablokovaný a pokladníčka ho musí odblokovať,ale ty to nevidíš,lebo si na druhej strane dispeja pokladne.Tak isto to musí odblokovať aj na samoobslužnej,ale tam to vidíš.
K tomu nealku som už písala,nerozlišuje sa alko a nealko,ani vekom,ani na gastráče,stále je to pivo a platí na to zákon.
Nuž - najhumornejšie je to na tom, že sa blokuje podľa výrobku a nie podľa obsahu. Viem, viem - i detské šampanské sa musí odblokovať - lebo je to šampanské.... ale napr. nejaký nápoj z triedy osviežujúcich (a može mať malé množstvo alkahólu) - tak ten kúpiš normálne (ešte šťastie, že som také nevidel - kto ho vie, či dačo také existuje).
Inými slovami - zákon je zákon, ale je trochu skostnatelý, resp. tie normy a údaje sú niekedy postavené na hlavu. Ale to nech si rieši iný kôň, čo má väčšiu hlavu (i plat ministra).....
0 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Mám dobrú švagrinku? Priniesla mi k hodom. Masť som platila, tú mi kúpila a iba priniesla. Zákusky, lokše a vajcia mi dala.
DSCF8890.JPG  
6 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

babka - ježibabka
Mám dobrú švagrinku? Priniesla mi k hodom. Masť som platila, tú mi kúpila a iba priniesla. Zákusky, lokše a vajcia mi dala.
a mak k lokšiam je kde?
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Ja loske s mascú aj pecenka moze ked je...
2 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

lujza.j
Ja loske s mascú aj pecenka moze ked je...
Vo Fraštáku robili lokše s makom, však pečenku môžem aj s chlebom
2 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Ja som loksu nikedy na sladko...ale viem,ze vsakovake sladke sa predavaju...nato mam palačinke...tie mi zas na slano nie... 100 ludi 100 chuti...
4 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Pavol mám aj mak, ale tentoraz budú s kačicou. Ale holý mak nem dobrý Treba aj lekvar, najlepšie slivkový. To je inakšia mňamka. A aby si nepovedal, mala som asi predvčerom, tiež lokše od švagrinej a boli nasladko s morušovým džemom a orechami
DSCF8880.jpg  
4 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

misoft
Nuž - najhumornejšie je to na tom, že sa blokuje podľa výrobku a nie podľa obsahu. Viem, viem - i detské šampanské sa musí odblokovať - lebo je to šampanské.... ale napr. nejaký nápoj z triedy osviežujúcich (a može mať malé množstvo alkahólu) - tak ten kúpiš normálne (ešte šťastie, že som také nevidel - kto ho vie, či dačo také existuje).
Inými slovami - zákon je zákon, ale je trochu skostnatelý, resp. tie normy a údaje sú niekedy postavené na hlavu. Ale to nech si rieši iný kôň, čo má väčšiu hlavu (i plat ministra).....
najhumornejšie je,že niečo o niečom tvrdíš a pritom o tom nič nevieš a ešte tvrdíš nepravdu.
Detské šampanské nie je vekom obmedzené,lebo neobsahuje alkohol.
Miešané nápoje s obsahom alkoholu sú obmedzené,tak isto je obmedzená aj sládkova limonáda a všetky cidre a podobné.
1 0
branislavp branislavp

branislavp je offline (nepripojený) branislavp

kopretinka, sladké sny prajem.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Co vsetko sa nedozvie jeden....

Ze urcite nastavenia ( ak vobec ) su v pokladni nastavene...to jeden este vezme.
Ale ako si vie zakaznik odblokovat samoobsluznu pokladnu...to je vec druha.

Po tretie....Ze takuto prax ma najhorsi retazec, to znamena, ze to musia mat aj nejake malinke potraviny ?????
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

buchač
Co vsetko sa nedozvie jeden....

1. Ze urcite nastavenia ( ak vobec ) su v pokladni nastavene...to jeden este vezme.
2. Ale ako si vie zakaznik odblokovat samoobsluznu pokladnu...to je vec druha.

3.Po tretie....Ze takuto prax ma najhorsi retazec, to znamena, ze to musia mat aj nejake malinke potraviny ?????
Tak teraz sa jeden dozvedel.
1. ak vôbec? nevieš,tak nerieš
2.zákazník si nevie odblokovať samoobslužnú pokladňu
3.nikto nikde netvrdí,že malinké potraviny to musia mať takto,malinké potraviny nemajú samoobslužné pokladne,misoft písal o samoobslužných,ja tiež.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Mne je jedno s tymi pokladnami, ako lansky sneh.
No nie je mi jedno, ako neuplne je dana info.
V tvojom podani je to tak, ze co je Pismo svate pre Tesco, tym padom je to Biblia pre vsetky predajne a prevadzky.

..a co ja viem alebo neviem...to je uz na inu debatu.
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

buchač
Mne je jedno s tymi pokladnami, ako lansky sneh.
No nie je mi jedno, ako neuplne je dana info.
V tvojom podani je to tak, ze co je Pismo svate pre Tesco, tym padom je to Biblia pre vsetky predajne a prevadzky.

..a co ja viem alebo neviem...to je uz na inu debatu.
nauč sa čítať
ja som reagovala na misofta,on písal o samoobslužných.
malinké potraviny si do toho zamontoval ty.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Smiech cez slzy.....
Vláda "navrhuje" minimálnu mzdu 520€ (jupííííííííí), lenže ak sa niekto pozrie na tabuľkové platy niektorých profesií, tak zistí že už teraz sú hlboko pod terajšou minimálnou mzdou (moja 3/4 - tabuľkový 1.tr. prax nad 32r. 397,50 + nejaké osobné dostane = permanentne -100€ pod minimálkou)
0 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Dnes som dostala rajčiny na pretlak. Už sú rozvarené, prepasírované, zajtra dorobím
DSCF8896.JPG  
DSCF8898.JPG  
1/1
6 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

misoft
Smiech cez slzy.....
Vláda "navrhuje" minimálnu mzdu 520€ (jupííííííííí), lenže ak sa niekto pozrie na tabuľkové platy niektorých profesií, tak zistí že už teraz sú hlboko pod terajšou minimálnou mzdou (moja 3/4 - tabuľkový 1.tr. prax nad 32r. 397,50 + nejaké osobné dostane = permanentne -100€ pod minimálkou)
Robi na plny úväzok?
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Na plný. Zriaďovateľ (mesto) sa len vyhovára na nedostatok financií... Dokonca, keď museli učiteľkám zdvihnúť mzdy, tak THP odrazu boli bez OH (os.hodnotenie). A koncom minulého roka im "zalepili huby" odmenou - 40€.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať