Zavrieť

Porady

Usporiadat
Téma je uzavretá.
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

https://www.interez.sk/taliansko-chc...ych-predmetov/

Ja som za návrat pôvodných materiálov s úplným vylúčením plastov z našich domácností, oblečenia, doplnkov atď.
Generácie pred nami sa nesťažovali na nekomfort.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Korela. Sci-fi. Nerealizovatelne, neuskutocnitelne, hovadina.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Navstivili sme dnes krasny stary cintorin, vyzdoba vacsinou zive kvety. Co ma prekvapilo, neboli tam ziadni ludia, ani sviecky na hroboch. V kaplnke horeli tri, nasa bola stvrta. Iny kraj, iny mrav.
3 0
pavol54 pavol54

pavol54 je teraz online pavol54

korela
https://www.interez.sk/taliansko-chc...ych-predmetov/

Ja som za návrat pôvodných materiálov s úplným vylúčením plastov z našich domácností, oblečenia, doplnkov atď.
Generácie pred nami sa nesťažovali na nekomfort.
No u nás sme vpredu, my jednorázové riady nepoužívame (ani sme nikdy nezačali)
3 0
Ing. Ľubomír Janoška Ing. Ľubomír Janoška
korela
https://www.interez.sk/taliansko-chc...ych-predmetov/

Ja som za návrat pôvodných materiálov s úplným vylúčením plastov z našich domácností, oblečenia, doplnkov atď.
Generácie pred nami sa nesťažovali na nekomfort.
To by chcelo zaťažiť plasty vysokou daňou - spotrebnou alebo dph. Príjem z daní by sa naviac mohol použiť na mzdy ľudí na dotrieďovacích linkách.
Ale narástli by tým bežné výdavky voličov a to populistickí politici nedovolia.
1 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

kukučka
Navstivili sme dnes krasny stary cintorin, vyzdoba vacsinou zive kvety. Co ma prekvapilo, neboli tam ziadni ludia, ani sviecky na hroboch. V kaplnke horeli tri, nasa bola stvrta. Iny kraj, iny mrav.
Iný kraj, iný mrav...
V Nemecku v roku 2003 zomrela bratova manželka, tamojšie predpisy? Rakva výlučne z jedľových dosiek, oblečenie výlučne z bavlny, ak nie je k dispozícii, tak treba v pohrebníctve zakúpiť bavlnenú dlhú košeľu, naboso, pochovať do zeme, žiadne betónové "bunkre"!!! Dušičky? Ani jeden umelý kvet, všetko iba živé kvety, taktiež počas roka výzdoba iba zo živých kvetov, sadeníc.
V meste, odkiaľ pochádzam mám pochovaných rodičov, počet pribúdajúcich hrobov, bunkrov zabral celý cintorín, takže sa založil nový tzv. "Zelený", kde sa malo pochovávať iba do zeme, žiadne betónové obruby, iba trávnik, náhrobný kameň, zriadená rozptylová lúčka. Ako to dopadlo? Opäť "bunkre", okolo betónové chodníky. Prečo, v čom je problém, to nechápem. Obrovské kontajnery preplnené umelými vencami, kyticami, kahancami...každý to vidí, ale nikto sa nemieni zmeniť, veď sa treba pretekať, kto dá viac "gýčovín".
6 0
pavol54 pavol54

pavol54 je teraz online pavol54

Ing. Ľubomír Janoška
korela
https://www.interez.sk/taliansko-chc...ych-predmetov/

Ja som za návrat pôvodných materiálov s úplným vylúčením plastov z našich domácností, oblečenia, doplnkov atď.
Generácie pred nami sa nesťažovali na nekomfort.
To by chcelo zaťažiť plasty vysokou daňou - spotrebnou alebo dph. Príjem z daní by sa naviac mohol použiť na mzdy ľudí na dotrieďovacích linkách.
Ale narástli by tým bežné výdavky voličov a to populistickí politici nedovolia.
tie výdavky by sa stratili v cene, ale žiadny politik nevysvetlí prečo spracovávať a recyklovať odpady v jeho obvode. Nech to robia inde, inde vyrábať elektrinu, inde niečo vyrábať, inde pestovať zeleninu, inde chovať ošípané, skrátka inde,inde, inde ...
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
https://spravy.pravda.sk/ekonomika/c...sa-predrazuje/











0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

pavol54
Ing. Ľubomír Janoška
korela
https://www.interez.sk/taliansko-chc...ych-predmetov/

Ja som za návrat pôvodných materiálov s úplným vylúčením plastov z našich domácností, oblečenia, doplnkov atď.
Generácie pred nami sa nesťažovali na nekomfort.
To by chcelo zaťažiť plasty vysokou daňou - spotrebnou alebo dph. Príjem z daní by sa naviac mohol použiť na mzdy ľudí na dotrieďovacích linkách.
Ale narástli by tým bežné výdavky voličov a to populistickí politici nedovolia.
tie výdavky by sa stratili v cene, ale žiadny politik nevysvetlí prečo spracovávať a recyklovať odpady v jeho obvode. Nech to robia inde, inde vyrábať elektrinu, inde niečo vyrábať, inde pestovať zeleninu, inde chovať ošípané, skrátka inde,inde, inde ...
Pre nandrolona: Zvážila som, čo predtým napíšem. Čo sa týka stavebníctva (drobné komponenty pri dokončovacích prácach), automobil. priemyslu a pod., dajme tomu, ale človek by si mal uvedomiť, že nerezová tácka vydrží aj viac ako pre jednu generáciu, okrem toho, že pôsobí lepšie, nie ako plastové, rovnako je to aj pri všetkých plastových nádobách v kuchyni, kvetináčoch, ... radšej keramika, sklo, smalt, liatina, drevo ..., vlna je vlna, ľan je ľan, bavlna, koža atď. Ešte som nemala kabelku z vixlajvantu, buď koža alebo látka.
Mama mala v kuchyni všetky veci z kovu, robot s príslušenstvom (podnes používam príslušenstvo, nerez je nezničiteľný a dúfam, že si kotlíky ešte aj deti ponechajú).
Iba to kvantum varných kanvíc v kuchyniach čo je po svete.
Ešte pred 40 rokmi potraviny v skle, papieri, staniole a dobre bolo.
Kolega dcéru vydatú v CH (info tiež spred 40 r.), ráno cestou do práce vracali poháre od jogurtov do prepraviek pred obchodom. A to išlo o veľké mesto, žiadna obec. Prečo by to tak nemohlo fungovať podnes?

Ak sa dokážu vracať fľašky z vín a pív, z jogurtov poháre asi nie, kto by ich vracal do krajiny pôvodu, takže ide aj o súvis s lokálnymi výrobkami. Keď vidím mlieko, acidko v plastoch, je mi do plaču, odpor.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Keď bude Úrad vlády, parlament, prezidentský palác so svojou suitou a všetky ministerstvá a iné ústredné orgány vrátane zahraničných podnikov v Sobranciach, tak aj v nich sa zvýši priemerná životná úroveň.
Dlho ti trvalo túto tému nájsť na víkend?

Bratislavskí starodôchodcovia to majú určite horšie ako na opačnej strane republiky. Už iba z dopravy sa zatočí hlava, z cien potravín detto. Stačí si na nete porovnať ceny pízz v reštauráciách tu a na východe.
Mladí chodia do servisu južne od BA.
(Vyšlo prvé číslo CZ SK Vogue v lete, dcére to ušlo, bola tu, beznádejne vypredané všade, zavolala som do DS, Šamorína, samozrejme, že ho mali, tak sa mng previezol. To iba tak na okraj.)
2 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

.....ved je tu cele sk...tak nech si to tu uziju....
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

bjuty smis
ha , to bude le nejaký hoax....:


"Považujeme to za veľmi prospešné pre túto krajinu. Ľudia sa nemusia obávať, že by došlo k zvyšovaniu cien plynu. Považujeme proces prevzatia SPP z hľadiska cenovej politiky za veľmi dôležitý. Ja sa z toho rozhodnutia veľmi teším,“ povedal na tlačovej besede po rokovaní vlády premiér Robert Fico.
Ten toho nakecal...... až mi je divnô, že ešte sa opovažuje v tých obrazových bedniach pretŕčať....
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

afrikánka
kukučka
Navstivili sme dnes krasny stary cintorin, vyzdoba vacsinou zive kvety. Co ma prekvapilo, neboli tam ziadni ludia, ani sviecky na hroboch. V kaplnke horeli tri, nasa bola stvrta. Iny kraj, iny mrav.
Iný kraj, iný mrav...
V Nemecku v roku 2003 zomrela bratova manželka, tamojšie predpisy? Rakva výlučne z jedľových dosiek, oblečenie výlučne z bavlny, ak nie je k dispozícii, tak treba v pohrebníctve zakúpiť bavlnenú dlhú košeľu, naboso, pochovať do zeme, žiadne betónové "bunkre"!!! Dušičky? Ani jeden umelý kvet, všetko iba živé kvety, taktiež počas roka výzdoba iba zo živých kvetov, sadeníc.
V meste, odkiaľ pochádzam mám pochovaných rodičov, počet pribúdajúcich hrobov, bunkrov zabral celý cintorín, takže sa založil nový tzv. "Zelený", kde sa malo pochovávať iba do zeme, žiadne betónové obruby, iba trávnik, náhrobný kameň, zriadená rozptylová lúčka. Ako to dopadlo? Opäť "bunkre", okolo betónové chodníky. Prečo, v čom je problém, to nechápem. Obrovské kontajnery preplnené umelými vencami, kyticami, kahancami...každý to vidí, ale nikto sa nemieni zmeniť, veď sa treba pretekať, kto dá viac "gýčovín".
Zasa vo Viedni na cintoríne, pokazí sa lampička, musí sa kúpiť celá nová, nestačí súčiastka. 300 eur. Predpisy cintorína. Slovák nedá.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
korela
Keď bude Úrad vlády, parlament, prezidentský palác so svojou suitou a všetky ministerstvá a iné ústredné orgány vrátane zahraničných podnikov v Sobranciach, tak aj v nich sa zvýši priemerná životná úroveň.
Dlho ti trvalo túto tému nájsť na víkend?

Bratislavskí starodôchodcovia to majú určite horšie ako na opačnej strane republiky. Už iba z dopravy sa zatočí hlava, z cien potravín detto. Stačí si na nete porovnať ceny pízz v reštauráciách tu a na východe.
Mladí chodia do servisu južne od BA.
(Vyšlo prvé číslo CZ SK Vogue v lete, dcére to ušlo, bola tu, beznádejne vypredané všade, zavolala som do DS, Šamorína, samozrejme, že ho mali, tak sa mng previezol. To iba tak na okraj.)
Téma ? Na ňu ja kladiem pekne zvysoka bobek...alebo aj Boba.
Článok vyskočil pri otvorení Pravdy.

Som bol zvedavý, kto skočí na háčik...striga nesklamala.
Ale poďme k veci....

Dopravu absolútne neriešim...nie iba v Blave sú kalamity, zápchy alebo nehody.
Všetky podniky do Blavy a okolia bolo potrebné nadrbať ? Choďte sa sťažovať pred Úrad vlády a parlament.

Ceny potravín ?
Autorka článku nebola smerom na východ ďalej ako v Trnave...
https://spravy.pravda.sk/autor/216-kollarova-zdenka/
Ono sa nedá porovnávať ceny v nákupných centrách s inými predajňami.

Cena pizze ?
Keby len na tom svet stál.......


...kuwa...a porovnávať Blavu s inými mestami - službami podľa toho, čo sa hodí ? To je také oné...

(CZ Vogue v DS, Šamoríne je a aj bude vždy skôr k dispo, ako inde...tam vojdeš do obchodu a hneď " tešíííík ".... kuwa, šak tam maďare nerozumejú po slovensky a nie to ešte po česky.
To iba tak na okraj...)
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Však preto som tam volala, logika, mali ešte dobre navyše. Otázka veľkosti objednávky a ovládania miestnych pomerov.
.
Porovnávať môžem iba pizze, iné jedlá sotva.
.
Vedela som, že čakáš na moju reakciu, a čo?
.
Potraviny, dcéra cíti cenový rozdiel keď je tu. Doma minie za ne menej. A asi to nebude iba o 5% nižšou DPH. A to nie je BA!
.
Čo sa týka dopravy, mala som na mysli ceny za lístky v MHD, nie tvoje obľúbené zápchy a pod. To je ďalšia daň za "BA luxus" a kríž.
1 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
afrikánka
kukučka
Navstivili sme dnes krasny stary cintorin, vyzdoba vacsinou zive kvety. Co ma prekvapilo, neboli tam ziadni ludia, ani sviecky na hroboch. V kaplnke horeli tri, nasa bola stvrta. Iny kraj, iny mrav.
Iný kraj, iný mrav...
V Nemecku v roku 2003 zomrela bratova manželka, tamojšie predpisy? Rakva výlučne z jedľových dosiek, oblečenie výlučne z bavlny, ak nie je k dispozícii, tak treba v pohrebníctve zakúpiť bavlnenú dlhú košeľu, naboso, pochovať do zeme, žiadne betónové "bunkre"!!! Dušičky? Ani jeden umelý kvet, všetko iba živé kvety, taktiež počas roka výzdoba iba zo živých kvetov, sadeníc.
V meste, odkiaľ pochádzam mám pochovaných rodičov, počet pribúdajúcich hrobov, bunkrov zabral celý cintorín, takže sa založil nový tzv. "Zelený", kde sa malo pochovávať iba do zeme, žiadne betónové obruby, iba trávnik, náhrobný kameň, zriadená rozptylová lúčka. Ako to dopadlo? Opäť "bunkre", okolo betónové chodníky. Prečo, v čom je problém, to nechápem. Obrovské kontajnery preplnené umelými vencami, kyticami, kahancami...každý to vidí, ale nikto sa nemieni zmeniť, veď sa treba pretekať, kto dá viac "gýčovín".
Bízňis.
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
lujza.j
.....ved je tu cele sk...tak nech si to tu uziju....
Tu je to názorne podané



V prvej epizóde. Má ca 20 min.
Naposledy upravil bettylou : 04.11.18 at 07:49
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

misoft
bjuty smis
ha , to bude le nejaký hoax....:


"Považujeme to za veľmi prospešné pre túto krajinu. Ľudia sa nemusia obávať, že by došlo k zvyšovaniu cien plynu. Považujeme proces prevzatia SPP z hľadiska cenovej politiky za veľmi dôležitý. Ja sa z toho rozhodnutia veľmi teším,“ povedal na tlačovej besede po rokovaní vlády premiér Robert Fico.
Ten toho nakecal...... až mi je divnô, že ešte sa opovažuje v tých obrazových bedniach pretŕčať....
V debniach ano...ale medzi ludi bez ochranky ani na krok...
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

...lebo by náhodou jednu medzi oči dostal, prípadne nejaké to skazené vajce vzduchom by letelo a jeho trafilo.....
Bojí sa, bojí.... vie, že národ vie, čo napáchal....
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je teraz online pavol54

misoft
...lebo by náhodou jednu medzi oči dostal, prípadne nejaké to skazené vajce vzduchom by letelo a jeho trafilo.....
Bojí sa, bojí.... vie, že národ vie, čo napáchal....
kúpil si viničku
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať