Zavrieť

Porady

Usporiadat
Téma je uzavretá.
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

buchač
korela
...robili to dosť nešetrne, a mnohé mohli ešte zachrániť.
Nože daj, že aký je ten šetrný postup ?
Videl si to video? Ak áno, tak by si sa nepýtal. Išlo o policajtov a dôkazový materiál, nefúkal vietor, a toho lístia na tej vlhkej tráve tam až tak veľa nebolo.
Keby išlo o tvoj žreb, čo vyhral, asi by si po ňom nedupal ako po hnoji.
Proste laxný prístup k celej záležitosti, neišli sa utrhnúť.
Asi netreba pripomínať, ako ťažko zničený listový papier sa dá obnoviť.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

misoft
No - bola by to dobrá myšlienka... istotne by počet vozidiel klesol... ale len do času, keď po práci príde na záchytné parkovisko a nájde auto vykradnuté, rozbité, alebo len prázdne miesto. Tu to už asi nemá domyslené... čo AK sa toto stane? A potom tí cezpoľní jeho ideu okamžite zavrhnú a bude všetko po starom.
Ukradnúť ti auto môžu hocikde, to sú mi už argumenty. O. i. to už funguje, pomaly ale isto začína vlaky využívať čím viac ľudí na priblíženie sa k mestu. A nikto im autá spred parkovísk nekradne.
Nové sa ťažko prijíma. :-) A neodpustím si, že sa zaoberáte v tomto zmysle nepodstatnými vecami pre mesto.

Pred voľbami vydal knihu, dieťa si ju kúpilo, https://www.martinus.sk/?uItem=307378.
Treba si pozrieť jeho doterajšiu prácu, je scestovaný, už strednú v Taliansku, tak je presiaknutý architektúrou a vzťahom ku kultúre, ktorú každý Talian začne nasávať spolu s materským mliekom rovnako ako svoje dejiny, čo sa o našom národe povedať nedá. Iné školstvo.
O jeho dedovi Válkovi sa rozpráva, druhý tiež známy človek sa nespomína.
Každý si môže zlepiť jeho životopis a byť v obraze.
Mesto sa doteraz živelne rozvíjalo, ja by som sa radšej vyjadrila že rozťahovalo a zahusťovalo, s čiernymi stavbami sa nevedelo pohnúť. Arogancia najvyššieho kalibru.
A záujmové skupiny tu boli aj budú, s tým ľudia veľa nedokážu urobiť.
Rozpracované kroky sa v tejto oblasti nedajú dokončiť za tak krátke obdobie, to si ľudia neuvedomili ani pri Nesrovnalovi.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
korela
buchač
korela
...robili to dosť nešetrne, a mnohé mohli ešte zachrániť.
Nože daj, že aký je ten šetrný postup ?
Videl si to video? Ak áno, tak by si sa nepýtal. Išlo o policajtov a dôkazový materiál, nefúkal vietor, a toho lístia na tej vlhkej tráve tam až tak veľa nebolo.
Keby išlo o tvoj žreb, čo vyhral, asi by si po ňom nedupal ako po hnoji.
Proste laxný prístup k celej záležitosti, neišli sa utrhnúť.
Asi netreba pripomínať, ako ťažko zničený listový papier sa dá obnoviť.
Ako je tvojím zvykom, málokedy odpovieš na konkrétnu otázku konkrétnou odpoveďou.

Takže sa ešte raz opýtam.... " Aký je ten šetrný postup ? "
-----------------------------

Zatiaľ ti dám svoje úvahy...myslím si, že sú aj logické.

Sú policajti hasiči ?
Majú policajti hasiace vybavenie ? Napoviem...nie nemajú, nemusia mať.
Majú ochranné oblečenie ?
Čo v prípade, ak by sa oheň rozšíril na nejaký objekt ?
Laxný postup vravíš ? Koho by dodrbali, ak nie polišov ? Veď poliš v nie jednom prípade si dva krát rozmyslí, či vôbec vytiahne obušok...o zbrani ani nevravím.
Hasičák z auta by urobil viac škody ako osohu.
To mali po jednom lajstre vyťahovať horiace a fúkať, aby zhasli ?

Ty z videa vieš posúdiť komplet situáciu a rovno chlapcov odsúdiť ? Pfúúúú....
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

poviem svoju skúsenosť s dopravou z Milána a priľahlých miest. Do Milána sme cestovali vždy z mesta vzdialeného cca 15 km od samotného mesta. Z mojho pohľadu je genialne vyriešená vlaková doprava. Išla som z viacerých malých staníc, vždy bolo pri stanici veľké parkovisko, podotýkam zdarma na autá. Aj na bicykle. Parkovisko bolo vždy tesne vedľa stanice. Takže žiadny kilometer šlapania. Vlaky chodia často. Opäť opakujem z môjho pohľadu, keď u nás je často aj keď je to raz za hodinu. V meste je zriadených veľa zástavok. Dokonca, ak si dobre pamätám, nové vznikli pri príležitosti svetovej výstavy 2015 a nakoľko sa osvedčili, po výstave ich nezrušili. Odtiaľto nie je problem sa bežnou mestskou dopravou dostať na ostatné miesta. Samozrejme, metro tomu hodne pomáha. Ale zase to mesto je predsa len trochu väčšie ako Bratislava.
1 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

[QUOTE="buchač"]
korela
buchač
korela
...robili to dosť nešetrne, a mnohé mohli ešte zachrániť.
Nože daj, že aký je ten šetrný postup ?
.
No prsknúť do toho práškovým hasiacim z auta - to by bolo srandy kopec. Jedine voda, alebo to čo spravili
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Dáša_
poviem svoju skúsenosť s dopravou z Milána a priľahlých miest. Do Milána sme cestovali vždy z mesta vzdialeného cca 15 km od samotného mesta. Z mojho pohľadu je genialne vyriešená vlaková doprava. Išla som z viacerých malých staníc, vždy bolo pri stanici veľké parkovisko, podotýkam zdarma na autá. Aj na bicykle. Parkovisko bolo vždy tesne vedľa stanice. Takže žiadny kilometer šlapania. Vlaky chodia často. Opäť opakujem z môjho pohľadu, keď u nás je často aj keď je to raz za hodinu. V meste je zriadených veľa zástavok. Dokonca, ak si dobre pamätám, nové vznikli pri príležitosti svetovej výstavy 2015 a nakoľko sa osvedčili, po výstave ich nezrušili. Odtiaľto nie je problem sa bežnou mestskou dopravou dostať na ostatné miesta. Samozrejme, metro tomu hodne pomáha. Ale zase to mesto je predsa len trochu väčšie ako Bratislava.
Dáška...nebol som síce v Miláne, no nemám dôvod neveriť Ti...veď aj net vraví o podobných skúsenostiach.

Svetová výstava alebo iné dôležitejšie udalosti vždy napomôžu každému mestu.
Veď aj keď v Blave bolo toť stretnutie lídrov, tak sa asfaltovalo jedna radosť.
Ja by som zasa prijal, aby sa trať MMM každý rok menila...vždy po iných cestách.

Nech si ale vraví každý, čo len chce...Blava je jedno nepekné mesto...N E P E K N É.
Postavené šej haj rózi, bez ladu a skladu...
Veď Blava nemá ( N E M Á ) ani len nejaký okruh v porovnaní s Milánom (či inými mestami)...či vnútorný alebo vonkajší.
Blavu veru nezachráni nejaký architektko Vallo...

P.S.
KE ich má...vnútorný a aj vonkaší.
DATA_F~1.PNG  
DATA_B~1.PNG  
1/1
0 0
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
korela
Ukradnúť ti auto môžu hocikde.

Mesto sa doteraz živelne rozvíjalo, ja by som sa radšej vyjadrila že rozťahovalo a zahusťovalo, s čiernymi stavbami sa nevedelo pohnúť.
Ale v meste okolo auta stale chodia ludia a zlodej nevie ci sa z okna nepozera majitel. Odstavne parkovisko sa zaplni rano medzi 6 az 8 a do popoludnia je tam cisty vzduch.

Hadam si nemyslis ze nominant Penty bude branit postavit sidlisko na Boroch pre 50 tisic ludi az dovtedy nez bude predlzena elektricka a spojazdneny Malokarpatsky tunel. Dialnicna krizovatka Lamac kolabuje aj bez toho sidliska.
1 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

buchač

ako často chodievaš do ba ?
kam konkrétne, ktoré časti ? kedy si bol naposledy a kde ?

ked to tu tak odborne hodnotíš ...

odkedy blaváci vyhnali východňárov z rozhodovania o meste je to obrovské zlepšenie...
4 1
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
bjuty smis
buchač

ako často chodievaš do ba ?
kam konkrétne, ktoré časti ? kedy si bol naposledy a kde ?

ked to tu tak odborne hodnotíš ...

odkedy blaváci vyhnali východňárov z rozhodovania o meste je to obrovské zlepšenie...
Viacmenej som očakával odpoveď v podobnom duchu..hlavne to spomenutie "vychodňarov"...

Tu nejde o to, kedy a kde som bol v Blave.
Historickú časť snáď nezbúrali...a tie nové ma neinteresujú.
Vy Blaváci ste neskutočne nedotkliví...okamžite sa urážate a prskáte síru.
Si uznaj, uznaj aj mne...veď Blava NEMÁ klasické námestie a aj centrum, ako majú iné mestá.

Už som spomenul a nie raz...to, čo teraz prežíva Blava, to už Košice majú dávno za sebou.
Postavením VSŽ sa tu teda nasťahovalo dosť duší - plno vyhodňaroch...sídlisko Terasa vzniklo práve kvôli nim.
Podľa toho aj v KE spoznáš v nie jednom prípade, že z akej rodiny daný jedinec pochádza...stačí, ak otvorí ústa...a už hutori...kuwa, vraždil by som vtedy.
Celé rodiny sa premiestnili a nie iba jednotlivci, ktorí do Blavy dochádzajú na týždňovky. Tých pár, čo ostalo po štúdiu ? To je malina.


P.S.
Som určite starší ako ty..do Blavy som chodil pravidelne na porady, pochodil som dosť Slovensko a aj Čechy...takže si myslím, že môžem dosť porovnávať.
Ty si na tom ako ?

P.S.
To vyhnanie z rozhodovania ma absolútne nezaujíma.
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

to je fajn, ale neodpovedal si ani na jednu otázku...
3 0
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
To si ozaj davno nebol v Bratislave ked si zabudol ze namestie tu je.
2 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

vicktor
To si ozaj davno nebol v Bratislave ked si zabudol ze namestie tu je.
A nie jedno.... na jednom je aj "krásny" plot....
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

vicktor
To si ozaj davno nebol v Bratislave ked si zabudol ze namestie tu je.
len v centre má hlavné, primaciálne, hviezdoslava, snp, kamenné......ale on...ááách )
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
bjuty smis
to je fajn, ale neodpovedal si ani na jednu otázku...
Stále si nepochopil ?

Tu nejde o odpovedanie otázok...a ani nejde o nejaké námestia (mimochodom v klasickom duchu)...nazvať ulicou námestím ? Ale OK.
...a urvať Hlavnú ulicu niekde mimo centra je tiež fasa nápad.
ALE to je jedno...mne teda určite.

Ale dúfam, že môžem mať svoj vlastný názor (nie hodnotenie) na mesto...a je úplne jedno, o ktoré sa jedná.


Východňaroch do bludu...to všetkých chceš hádzať do jedného vreca ?
Poznámka - ja nie som vychodňar, ja som košičan...ale toto je už na dlhé lakte a aj tak by si to nepochopil.


Potom ja budem posudzovať blavákov podľa Golonku...tvrdý jazyk - natvrdlý mozog = ujo.


Zaujímavé, vcelku zaujímavé by bolo dobre vedieť, či aj starí prešpuráci nadávali na robotníkov z východu, ktorí im domy stavali.
Neskôr v Blave stavali tie králikárne tiež chlopi z východu...to asi nevadilo...či ?
Včul makajú a míňajú love v Blave chlapi tiež...nie iba v auto priemysle, ale aj na tých diaľniciach. Tie sa furt opravujú, generálkujú, rozširujú, zužujú, asfaltujú raz takým a potom onakým kobercom...a stále dookola kolo tej Blávy.

Za prvej republiky sral na východ tatíček Masaryk.
Beneš sa vyjadroval obdobne.
Za socíku sa to ako tak rozbehlo...tá priemyselná výstavba sa aj rozbehla...síce dobre dobabrali životné prostredie, ale niekde sa to aj tak muselo postaviť.
Po nežnej sa východ vrátil do stavu prvej republiky.



Ohľadom tej nezodpovedanej otázky ?
Bol si niekde mimo Blavy ?
Viď vyššie to P.S....
Naposledy upravil buchač : 15.11.18 at 16:25
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

https://spravy.pravda.sk/domace/clan...enkovy-tender/

Žeby aj tu vychádzalo slnko? Konečne?
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

buchač
dal som ti úplne jednoduché 3 otázky
ani na jednu si zas neodpovedal............



p.s. neber to tak, že ti nie som schopný odpovedať ani na jednu z tvojích...naopak..úplne hravo
ale takto" diskutuje " palino )
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Takto sa môžeme baviť do rána.
Ani ty si neodpovedal...a nie raz.

P.S.
Neber to tak, že by som robil tajnosti...naopak, ja som priamy človek.
Ale takto (ako ty) "diskutuje" korela
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

buchač
korela
buchač
korela
...robili to dosť nešetrne, a mnohé mohli ešte zachrániť.
Nože daj, že aký je ten šetrný postup ?
Videl si to video? Ak áno, tak by si sa nepýtal. Išlo o policajtov a dôkazový materiál, nefúkal vietor, a toho lístia na tej vlhkej tráve tam až tak veľa nebolo.
Keby išlo o tvoj žreb, čo vyhral, asi by si po ňom nedupal ako po hnoji.
Proste laxný prístup k celej záležitosti, neišli sa utrhnúť.
Asi netreba pripomínať, ako ťažko zničený listový papier sa dá obnoviť.
Ako je tvojím zvykom, málokedy odpovieš na konkrétnu otázku konkrétnou odpoveďou.

Takže sa ešte raz opýtam.... " Aký je ten šetrný postup ? "
-----------------------------

Zatiaľ ti dám svoje úvahy...myslím si, že sú aj logické.

Sú policajti hasiči ?
Majú policajti hasiace vybavenie ? Napoviem...nie nemajú, nemusia mať.
Majú ochranné oblečenie ?
Čo v prípade, ak by sa oheň rozšíril na nejaký objekt ?
Laxný postup vravíš ? Koho by dodrbali, ak nie polišov ? Veď poliš v nie jednom prípade si dva krát rozmyslí, či vôbec vytiahne obušok...o zbrani ani nevravím.
Hasičák z auta by urobil viac škody ako osohu.
To mali po jednom lajstre vyťahovať horiace a fúkať, aby zhasli ?

Ty z videa vieš posúdiť komplet situáciu a rovno chlapcov odsúdiť ? Pfúúúú....
Vieš čo? Už obťažuješ, keby si videl video, nepísal by si tu technické nezmysly a nedával pri..blé otázky.
1 1
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

buchač
Takto sa môžeme baviť do rána.
Ani ty si neodpovedal...a nie raz.

P.S.
Neber to tak, že by som robil tajnosti...naopak, ja som priamy človek.
Ale takto (ako ty) "diskutuje" korela
presne

tak mi odpoved na tie 3 otázky a daj mi tiež 3 otázky... alebo na 2, 1, ...

ale ty nie si schopný ani na jednu a hned meníš tému...a dávaš dalšie a dalšie
4 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
korela
buchač
Ty z videa vieš posúdiť komplet situáciu a rovno chlapcov odsúdiť ? Pfúúúú....
Vieš čo? Už obťažuješ, keby si videl video, nepísal by si tu technické nezmysly a nedával pri..blé otázky.
Éééééééj starká, neondejú sa.

Na mňa oni v ohľade technických vecí proste nemajú....tak ako ja nemám na ich numerológiu , tarot a či čítanie z karát.

Obťažujem ???
Pfúúúúúúúúúú...tak potom sorry, ale čo robia oni pani veľkomožná ?
Tie stupídne videá zo zahraničných webov, tie linky na šarlatánov, tie príspevky úplne od veci hraničiace s príslušnou diagnózou ?
To je iný level obťažovania !!!

...apropó...video som videl, ale ja som normálny....ergo nedávam priyebané príspevky.
1 3
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať