Zavrieť

Porady

Práca nadčas - dohodnuta mzda

Dobry den, chcem sa opytat co sa povazuje za "dohodnutu mzdu" pri preplacani nadcasov, ak je zamestnanec odmenovany kombinovanou mzdou a to casovou a podielovou, dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    drozdik33 v zakone som takyto pripad nenasiel a realita je taka ze na pracovnej zmluve je uvedena tarifna mzda co je 100€ mesacne a pidielova-percenta z obratu co je cca 400€ mesacne. Odmeny za nadcas su vsak vyplacane iba z tarifnej mzdy.
    veronikasad Co rozumieš odmenou za pracu nadcas? Podielova mzda cca 400€ mesacne je pri zakladnom fonde pracovneho casu, alebo vratane prace nadčas?
    drozdik33 Povedzme ze nadcas by bol za dany mesiac 10 hod pri FPČ 160 hod, tak podla pasky je to pocitane 100/160 0,63€ za 10 hod je to 6,30€ toto je v paske uvedene ako mzda za nadcas a priplatok 25% za pracu nadcas je uz pocitany z priemerneho hodinoveho zarobku 3,40€ to je 3,40*0,25*10 to vychadza 8,50€. Cize v sumare za 10 hodin nadcasov je mzda + priplatok 14,80€
    Mila123 OMG to máte teda zamestnávateľa, 6,30 € za 10 hodín práce naviac!!!!! nekresťanské!!!!!
    drozdik33 ja som zamestnanec
    veronikasad Kolko mas podielovu mzdu? Zamaz osobne udaje a priloz výplatnú pasku, mozno ten zbytok mas v podielovej mzde
      zbaliť

    Práca nadčas - dohodnuta mzda

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.