Zavrieť

Porady

znova MRP mzdy

KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
ešte raz prosím o pomoc pri vytvorení súboru pre export miezd do PU v MRP.

Urobila som čo som vedela, účty mám v "MZDY" uvedené, ved za 1-7/2004 to urobilo aj ich mam zaúčtované. Skontrolovala som aj cestu - je správna.
Program "mzdy" aj urobí súbo s názvom ako som zadala, ale PU ho nepozná. Resp. Aj "mzdy"
nezobrazia súbor, len prázdnu obrazovku. V príslušnom adresári je asi súbor so správnym názvom, ale je prázdny. PU hlási "žiadne dáta ..."
Kto pomôže?
Usporiadat
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Súbor musí mať koncovku dbf. A uložený by mal byť tam kde máš nainštalované mzdy napr: C:\Program files\mrp\mzdy\Export\map_pu07.dbf. A takisto v PU zadáš túto cestu. Program by mal automaticky rozpoznať koncovku pdf, pokiaľ máš všetko správne nainštalované. Keď niečo ozvi sa. Lenka.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
och. to viem. Ale neurobilo mi to súbor, iba "menovku". Ale už to ide. potrebujem totiž strediská, tak som si zaklikla pri exporte strediská. Teraz som to dala "za firmu" a už to aj urobilo .... a dokonca sú tam aj strediská. V PU som si dala zaúčtovanie "podľa stredísk" no a už to funguje..... No akurát, že mi to pripadá nelogicky naopak. Ale mám čo chcem, ešte musím skontrolovať správnosť. Pomohla si mi, dakujem.
0 0
MirkaV MirkaV

MirkaV je offline (nepripojený) MirkaV

ahojte,chcem urobiť ročné zúčtovanie dane a vypisuje mi starú nezdaniteľnú časť!!!! Mám MRP-DOS, neviete bol nejaký upgrade?
Starú myslím okolo 38.760,-čo bola
0 0
Ala Ala

Ala je offline (nepripojený) Ala

Treba ju prepisať ručne.
0 0
MirkaV MirkaV

MirkaV je offline (nepripojený) MirkaV

hm, som si aj myslela Ďakujem
0 0
Valika Valika

Valika je offline (nepripojený) Valika

ekonomka
Pekný deň prosím poradiť.Robím MRP mzdy po prvé ešte síce výplaty nemám hotové ale vidím že je možnosť zaúčtovať mzdy a preniesť ich do PU. Pýta si čísla účtov. Aké čísla tam mám zadať? Musím najprv v PU vytvoriť analyt.účty v účt.osnove, a tieto zadať v module mzdy?
0 0
Luna Luna

Luna je offline (nepripojený) Luna

Účty si tvoriš priamo v mzdách.Potom ich prenesieš do PÚ. O prevode miezd do PÚ je tu veľa popísané.Skús si nájsť vo vyhľadávači mzdy a MRP.
0 0
Valika Valika

Valika je offline (nepripojený) Valika

ekonomka
Tvoriť si účty analytické? Dakujem.
0 0
Valika Valika

Valika je offline (nepripojený) Valika

ekonomka
Napíš mi prosím len jeden podvojný zápis ako to má vyzerať.Napr. hrubé mzdy 521.../331...? Na všetky mzdové položky treba účty?Alebo len na HM, odvody do poisťovní (Soc.poist., zdrav.poistovne), zrážky tiež 331/379???
0 0
Luna Luna

Luna je offline (nepripojený) Luna

Tak ako píšeš tie účty si tak nastavíš. Ja som si skúšala tiež naeditovať účty,ale potom som to vzdala.Mzdy robím ručne mám v tom lepší prehľad. Veľmi dobre na mzdy odpovedala Lenkak,nájdi jej meno a jej príspevky,ona už veľa krát odpovedala na túto tému.Určite Ti to pomôže.
0 0
Valika Valika

Valika je offline (nepripojený) Valika

ekonomka
Dakujem, úspešný den prajem zatiaľ.
0 0
Valika Valika

Valika je offline (nepripojený) Valika

ekonomka
Ako má byť správne nastavené v mzdových číselníkoch vo vseob.zdrav.poistovni záložka percentá a "zaokrúhlenie poist.org.". Uhrnom alebo za zamestnanca? Za január 2005? Dakujem.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Ahoj,

v prílohe Ti zasielam predkontácie, ktoré používam, mám aj analytiku, a túto analytiku mám zadefinovanú aj v PU. Toto sú vzorové účty v Mzdách. Keď zadávaš insertom novú položku vyberieš si napr.: invalidné poistenie tam rozlišuješ IP pre zamestanca a zvlášť účty definuješ pre firmu. Pre zamestnanca 331/336 a druhýkrát dáš insert pre IP ale s účtovním pre firmu: 524/336 a zaškrtneš políčko poistné organizácie.

pripájam Ti hneď aj export do PU, ja som už raz odpovedala na export miezd. Tak Ti pripájam môj príspevok:
V programe Mzdy, vo výstupoch pri Export do PU sú 2 kolonky: Vzorové účty pre export do PU firma- tam si nadefinujem predkontáciu (všetko čo chcem exportovať a to insertom si pridám účtovanie - vyberiem si z ponuky názov a zadám účty, dám OK). Potom idem zas na VýstupyExport do PU a Export vyplním tabuľku a to obdobie, pri spôsobe zaúčtovania dám zaúčtovanie podľa firmy (ja nemám strediská) a do výstupného súboru zadám cestu, kde si chcem uložiť súbor s exportom. Väčšinou program Ti ju sám zadá kde je nainštalovaný program Mzdy: pr. C:\program files\MRP\Mzdy\Export\map_pu07.dbf. - to je názov súboru a číslo 07 v tomto prípade znamená mesiac za ktorý robíš export. Keď napr. exportuješ októbrové mzdy v kľude môžeš prepísať toto číslo na 10.Dám OK. Keď Ti náhodou program nevypíše túto cestu, alebo keď ju chceš zmeniť zadaj tlačítko Prehľadať a takto si nadefinuj svoju cestu kde to chceš mať uložené a až potom daj OK. Potom idem do programu PU do účtovného denníka a v ponuke Funkcie zadám Zaúčtovanie miezd. Keď si vo verzii Windows odškrtneš Windows ( v DOSe tak DOS aj v Dose by to malo takto fungovať), zadám si obdobie a dátum zaúčtovania a pri kolonke Importovať zo súboru keď nemáš napísanú cestu tam kde si si to uložila dáš tlačítko Prechádzať a zvolíš si tú istú cestu kde si si ten súbor uložila. Program Ti zapíše cestu čo si naposledy robila pred týmto exportom. Môj Pr.: C\Program files\MRP\Mzdy\Export a nastavíš sa na názov súboru: map_pu07.dbf. - ten ktorý si si zadávala pri exporte v programe Mzdy. Dám Otvoriť a OK. Už sa mi potom v programe objaví Zaúčtovanie miezd pod názvom: ZM072004. Keď Ti bude niečo nejasné ozvi sa.
Poprípade bližšie špecifikuj tvoj problém. Lenka

Rok 2005 som ešte nerobila, ale čoskoro si naň posvietim potom sa ozvem.
Lenka
mzdy.JPG  
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Luna
Tak ako píšeš tie účty si tak nastavíš. Ja som si skúšala tiež naeditovať účty,ale potom som to vzdala.Mzdy robím ručne mám v tom lepší prehľad. Veľmi dobre na mzdy odpovedala Lenkak,nájdi jej meno a jej príspevky,ona už veľa krát odpovedala na túto tému.Určite Ti to pomôže.
Pre Luna:

ďakujem Ti za milé slová, ale zároveň ma veľmi mrzí, že Ti to nefunguje, bola by som veľmi rada, keby Ti to išlo, keď budeš mať viacej času, skús sa na to ešte pozrieť, poprípade si pozri môj predchádzajúci príspevok možno Ti pomôže. Sú tam aj vzorové účty. Kedykoľvek sa mi môžeš ozvať a ja Ti veľmi rada odpoviem, aj pomôžem.
Ešte raz ďakujem, Lenka
0 0
Valika Valika

Valika je offline (nepripojený) Valika

ekonomka
Pre Lenkuk

Dakujem pekne za tú predkontáciu urobím si mzdy a potom sa s tým začnem trápiť.Ozvem sa.Uspešný týžden všetkým.
0 0
Valika Valika

Valika je offline (nepripojený) Valika

ekonomka
Ahojte chcem si zadať účty do miezd aby mi ich automaticky účtovalo do PU. Lenka poslala si mi predkontácie len mi nie je jasné či to musím zadať za každého zamestnanca, mám ich len 16.Pri zadávaní vzorových účtov pre expot mi ponúka položku, ktoré všetky položky tam mám zadať? Ja som zadala HM,NP,napr.VšZP u toho ktorého zamestnanca,SP,IP,PvN,DAN,Dan.bonus komu sa vypláca,sporenia, u robotníkov preplácame cest.náhrady cez výpl.listiny tak som zadala u konkrétnych robotníkov napr. stravné 512001/333001...
Idem na to dobre? Len ma zaujíma či to mám zadefinovať všetky položky mzdy pre všetkých pracovníkov, a rozlišujem ešte aj spoločníkov. Viem že to chce skúsiť prekontrolovať, ale potrebujem pracovať ešte s minulým rokom. Dakujem.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Z položiek si vyberáš ty čo chceš.
Keďže si chceš rozlišovať spoločníkov nahoď si vzory účtov na každého zamestnanca. Keby si si nechcela rozlišovať týchto spoločníkov, potom by si toto robiť nemusela.
Ešte Ti doporučujem po exporte si vytlač tlačovú zostavu - Zaúčtovanie miezd do PU (v zostave Ostatné).
Naposledy upravil lenkak : 22.02.05 at 22:21
0 0
Valika Valika

Valika je offline (nepripojený) Valika

ekonomka
Tú tlačovú zostavu tlačiť z miezd alebo z PU? Díík.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Tlačová zostava v Mzdách. Ja si ju zvyknem porovnať zo zostavou Sumarizácia mesačná (Mzdy).
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Pre Lunu:

Aby si si rozlíšila hrubé mzdy zvlášť pre konateľov, a zamestnancov šlo by to takto:

Pri pracovných pomeroch si zadefinuj na každý pracovný pomer stredisko. A to napr. pri konateľovi si zadaj stredisko napr. č. 1=konatelia. Pri PP si ich vieš aj nahodiť klikneš si na kolónku stredisko, F4, dáš pridať stredisko. Pri spoločníkovi si napr. zadáš stredisko č.2, zamestnancovi stredisko č.3. A koľko chceš rozdelení toľko stredísk. Budeš mať teda 3 strediská - 3 HM. (môžeš mať rôznu analytiku). Potom si sprav vzorové účty pre strediská, tie staré predkontácie čo si mala, sa Ti zobrazia pri zadaní konkrétneho názvu položky. Len si pridáš stredisko. Čiže HM si zadáš 3x, a to pre konateľov, spoločníkov, zamestnancov. Poisťovne keď nechceš mať 3x nezadaj žiadne stredisko. Potom keď budeš robiť export (v Mzdách, Výstupy, export pre PU, export), pri zobrazení tabuľky si nezabudni odškrtnúť položku: Spôsob zaúčtovania podľa stredísk. Takto by ti to malo fungovať. Prikladám vzor:
strediska.JPG  
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať