Zavrieť

Porady

Mala som platiť na pohotovosti 10 eur?

V sobotu večer som navštívila LSPP so záchvatom migrény s vracaním. Bola mi podaná injekcia, s tým že mi lekár na "výmenný lístok"napísal, že ak ma záchvat neprejde mám navštíviť centrálnu pohotovosť v nemocnici. Zaplatila som 2 eurá. Na druhý deň som musela navštíviť centrálnu pohotovosť , pretože migréna s vracaním mi neprešla. Dala som na centrálnom príjme-pohotovosti lístok ktorý som dostala predchádzajúci večer na"obyčajnej"pohotovosti. Po 2 hodin. čakania na chodbe(no comment) som dostala infúziu. Domov som odchádzala o skoro ďalšie 2 hodiny.Vypýtali si odo mňa 10 eur. poplatok, napriek tomu že som im dala lístok z predošl.dňa. Sestra mi povedala, že na ňom je včerajší dátum a je to to isté ako by som prišla bez "poukazu"(ona to tak nazvala.)Mala alebo nemala som platiť 10 eur ak som prišla s rovnakou vecou a vlastne som tam bola poslaná ak mi migréna neprejde? Sú v nejakom zákone presne dané podmienky?A ešte čo mi pridalo-na susednej posteli dostával infúziu rómsky spoluobčan. Sestrička(druhá)od neho pýtala 10 eur, povedal že nemá, tak mu povedala že či má aspoň 2 eurá!!!Keď som sa na to spýtala sestry ktorá odo mňa pýtala 10 eur, povedala že ju nezaujíma čo robia jej kolegyne!
5 komentárov     zbaliť
veronikasad pokial si nezostala hospitalizovaná, myslím že ten "lístok" z pohotovosti by ti na urgente v nemocnici nepomohol ani keby si tam išla v ten istý deň...
indiga Ďakujem, už som to našla:- 2 € za návštevu Ústavnej pohotovostnej služby, ak bol poistenec k poskytovateľovi ústavnej pohotovostnej služby odoslaný bezprostredne po poskytnutí ambulantnej pohotovostnej služby
Mila123 https://www.aktuality.sk/clanok/5540...-na-urgentoch/
indiga Ďakujem, už sa mi to podarilo nájsť: platba 2 € za návštevu Ústavnej pohotovostnej služby, ak bol poistenec k poskytovateľovi ústavnej pohotovostnej služby odoslaný bezprostredne po poskytnutí ambulantnej pohotovostnej služby:
veronikasad do tých 2 hodín sa počíta aj čas strávený čakaním v neľudských podmienkach na chodbách nemocnice ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Bola som na urgente v nemocnici 2-krát, tiež som platila po 10€. Bolo mi povedané, že poplatok by som neplatila len v prípade, že by som zostala v nemocnici hospitalizovaná ...(výnimku tvoria len tehotné ženy). Ako riešia pacientov, ktorí nemajú pri sebe peniaze, neviem. Na poplatok ma upozornili hneď ako som sa hlásila pri okienku ...
    indiga Už sa mi to podarilo nájsť: platba 2 € za návštevu Ústavnej pohotovostnej služby, ak bol poistenec k poskytovateľovi ústavnej pohotovostnej služby odoslaný bezprostredne po poskytnutí ambulantnej pohotovostnej služby.Ďakujem

    Mala som platiť na pohotovosti 10 eur?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.