Zavrieť

Porady

Nárok na parkovací preukaz ZŤP osobe, ktorá má neurologické problémy a rakovinu?

Od júla 2018 boli upravené podmienky pre získanie parkovacieho preukazu ZŤP, kde boli upravené podmienky na jeho získanie. Od vydania preukazu ZŤP z 50 perc. pre neurologické problémy - trvalého rázu ( obmedzenie pohybu - chôdze, rovnováha), mi pribudol ďalší zdravotný problém - rakovina. V prvom prípade mi bola žiadosť zamietnutá, lebo ....( nemá to zmysel rozpisovať)... teraz keď vznikol ďalší dôvod na udelenie Parkovacieho preukazu ZŤP, by som mal väčšiu nádej získať ho? Nejde mi o zneužívanie, nechcem ani poskytnutie nejakého finančného príspevku na benzín.
8 komentárov     zbaliť
veronikasad V akom stadiu je onkologicke ochorenie? Absolvujes onkologicku liecbu?
buchač Pred par dňami som cital, ze....parkovaci preukaz mozu dostat prave pacienti, ktorí absolvujú liecbu.

Je ale otazkou, o aky druh rakoviny sa jedná....aj o ake stadium.
Lenze posudenie ma v rukách niekto iný.
veronikasad tiež si myslím, že počas liečby by mohol uspieť ...
buchač LEN pocas liecby.

Mna onehda po tej liecbe poslali ta het, paaaa.
veronikasad ale preukaz ZŤP ti zostal ? Len parkovací zobrali ?
buchač Parkovaci som ani nedostal.
ZTP preukaz mam s neobmedzenou platnostou.
veronikasad odkial ta potom po liečbe poslali ta het ?
buchač Upresnim.

Po liecbe som dostal najprv ZTPcko.
Az po urcitej dobe som skusil ten parkovaci....a vtedy ma poslali ta het.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Ťažko ti na toto odpovedať ... požiadať znovu o túto kompenzáciu môžeš, ale či ti komisia vyhovie (s aktuálnymi lekárskymi správami) - to ozaj len v sklenenej guli pozrieme. Môžme držať palce ...nádej je vždy. Možno podľa toho zamietavého rozhodnutia (že čím zdôvodnili) si vieš urobiť ty sám najlepší názor.
    https://www.upsvr.gov.sk/obcan-so-zd...page_id=308648

    Nárok na parkovací preukaz ZŤP osobe, ktorá má neurologické problémy a rakovinu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.