Zavrieť

Porady

hypermobilný syndróm

pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac
Pozdravujem všetkých poraďákov. Neviete náhodou niečo bližšie o hypermobilnom syndróme, ako sa prejavuje, čo je príčinou jeho vzniku a ako sa dá liečiť?
Usporiadat
kalkulka kalkulka

kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac
Fakt nevie nikto nič o tomto syndróme? Vraj postihuje klby. Diagnostikuje ho väčšinou reumatológ a je to vraj zvýšená pohyblivosť kĺbov, ale neviem nič bližšie o tomto syndróme. Neviete niekto niečo viac?
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
veronika235 veronika235

veronika235 je offline (nepripojený) veronika235

Mam ho aj ja. Prejavuje sa zvyčajne bolesťou klbou po námahe. V mojom pripade je to koleno.Neda sa to liecit. Ale treba posilovat svalstvo a vazivo cvicenim a posilnovanim.Mne doktor predpisal condrosulf , ale to je na spevnenie klbov.
0 0
Milla Milla

Milla je offline (nepripojený) Milla

kalkulka Pozri príspevok
Fakt nevie nikto nič o tomto syndróme? Vraj postihuje klby. Diagnostikuje ho väčšinou reumatológ a je to vraj zvýšená pohyblivosť kĺbov, ale neviem nič bližšie o tomto syndróme. Neviete niekto niečo viac?
Zdravím, aj ja som hypermobilná. Zistil mi to reumatológ. Je to naozaj zvýšená pohyblivosť kĺbov. V podstate je to dedičné. Má to aj moja sestra, aj keď v menšej miere ako ja. Ale má to aj moja dcéra. Mne vtedy reumatológ povedal, že nesmiem pribrať viac ako 20kg, lebo by ma kĺby neudržali. Nemám s tým žiadny problém. Len pri namáhavom cvičení ako aerobik ma boleli kĺby. Odporúčam skôr pilates, kalanetiku, strečing, proste cvičenia, kde nenamáhaš kĺby.
0 0
kalkulka kalkulka

kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac
Ani som nepostrehala, že ste mi odpovedali. Zatiaľ nemám problém s kĺbami, iba viem, že sú viac pohyblivé. Možno aj vďaka tomu, že nemám nadváhu. Ale ktovie, čo bude v budúcnosti. Predpisujú na to aj nejaké lieky? Vraj je to reumatická choroba.Ale fakt nič bližšie o nej neviem.
0 0
BibaA. BibaA.

BibaA. je offline (nepripojený) BibaA.

Milla Pozri príspevok
Zdravím, aj ja som hypermobilná. Zistil mi to reumatológ. Je to naozaj zvýšená pohyblivosť kĺbov. V podstate je to dedičné. Má to aj moja sestra, aj keď v menšej miere ako ja. Ale má to aj moja dcéra. Mne vtedy reumatológ povedal, že nesmiem pribrať viac ako 20kg, lebo by ma kĺby neudržali. Nemám s tým žiadny problém. Len pri namáhavom cvičení ako aerobik ma boleli kĺby. Odporúčam skôr pilates, kalanetiku, strečing, proste cvičenia, kde nenamáhaš kĺby.
Prvý krát počujem že hypermobilita je dedičná
Ja to mám tiež, v mojom prípade bedrové kĺby a kolená. Zmierila som sa s tým, nechodím už ani po doktoroch, obstreky aj tak nezaberali.
0 0
maxara maxara

maxara je offline (nepripojený) maxara

Ja mam tiez hypermobilitu, kolena a chrbtica... A vobec to nevnimam ako chorobu... Doktor mi povedal, ze musim schudnut, lebo je pravdepodobne, ze moje svalovice bez priciny, su vlastne z toho, ze svaly na stehnach a alytkach sa mi namahaju pri obycajnej chodzi ovela viac ako nehypermobilnej osobe... To iste chrbtica (ale tu uz mam pekne krivu...aj ma bolieva a som z toho aj velmi nestastna...). Najlepsi liek na hypermobilitu je posilnovanie (nie skakanie) a hlavne ziadna obezita (ja som obezna a chrbtica to neznasa...). Kazdopadne nie je to choroba v pravom slova zmysle. Preto sa to nazyva aj syndrom... Skor len nejake obmedzenie cloveka... To iste je aj Gilbertov syndrom - hyperbilirubinia. Clovek je trosku zltsi, opali sa viac do zltohneda, rychlejsie sa opije, lebo niektore latky mu metabolizmus travi prednostne a rychlejsie (konkretne bilirubin), ale nie je to choroba...
Napriklad mna chvalil moj plavecky trener na VS, ze pri mojich takmer 100 kg, som uzasne ohybna, urobim spagat a pod... aka choroba ?!
0 0
heja3 heja3

heja3 je offline (nepripojený) heja3

Pozrite tiež:
http://www.porada.sk/t32162-bolesti-kabov.html
0 0
JankaKopernicka JankaKopernicka

JankaKopernicka

Vytiahla som túto tému,lebo by som potrebovala poznať vaše názory.Moja dcéra je tiež hypermobilná no napriek tomu nemala nijaké problémi navyše závodne športuje.Venuje sa atletike,volejbalu,basketbalu,futbalu a veľmi úspešne.Mali trénera a učiteľa TV ktorý mal na to "papier" Vlani zo školy odišiel a telocvikárka dcéru nútila cvičiť na rebrinách aj napriek tomu,že ju upozornila,že ju bolí v chrbte.Dcéra sa neovládla a poslala ju.....,samozrejme skončila u riaditeľky.Čakala som,že ma zavolá do školy no nestalo sa.Asi po 3 dňoch mi zo skoly zavolali,že dcéra nemôže chodiť,dodnes neviem ako som vytiahla auto z garáže a prišla do školy.Platnička jej zasekla nerv.Rehabilitačná nám povedala,že ju učiteľka nemala nútiť cvičiť keď má bolesti a že problém doteraz pri športovaní nebol,lebo cviky ktoré sa učili na rehabilitácii mali na tréningoch a TV s učiteľom ako rozcvičku.Dnes je u nás na TV aerobik.Mám upozorniť riaditeľku na chyby pedagóga? Dodnes mi nepovedala o tom vynadaní.A mám nechať dcéru aj nadalej aktívne športovať?Budem vďačná za každý názor.
0 0
kalkulka kalkulka

kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac
Určite by som to v škole riešila a povedala aj o tom vynadaní. Vie triedny učiteľ, že trpí takýmto syndrómom? Dobre by volo vybaviť aj potvrdenie od lekára, ak ešte to v škole nemajú. Veľa zdaru.
Veď predsa si nedáme zničiť deti.
0 0
JankaKopernicka JankaKopernicka

JankaKopernicka

kalkulka Pozri príspevok
Určite by som to v škole riešila a povedala aj o tom vynadaní. Vie triedny učiteľ, že trpí takýmto syndrómom? Dobre by volo vybaviť aj potvrdenie od lekára, ak ešte to v škole nemajú. Veľa zdaru.
Veď predsa si nedáme zničiť deti.
V škole o tom vedia od druhého ročníka dnes je dcéra deviatačka.Mám pocit že riaditeľka cíti zodpovednosť a preto to so mnou neriešila
0 0
marTinaaa marTinaaa

marTinaaa je offline (nepripojený) marTinaaa

JankaKopernicka Pozri príspevok
Vytiahla som túto tému,lebo by som potrebovala poznať vaše názory.Moja dcéra je tiež hypermobilná no napriek tomu nemala nijaké problémi navyše závodne športuje.Venuje sa atletike,volejbalu,basketbalu,futbalu a veľmi úspešne.Mali trénera a učiteľa TV ktorý mal na to "papier" Vlani zo školy odišiel a telocvikárka dcéru nútila cvičiť na rebrinách aj napriek tomu,že ju upozornila,že ju bolí v chrbte.Dcéra sa neovládla a poslala ju.....,samozrejme skončila u riaditeľky.Čakala som,že ma zavolá do školy no nestalo sa.Asi po 3 dňoch mi zo skoly zavolali,že dcéra nemôže chodiť,dodnes neviem ako som vytiahla auto z garáže a prišla do školy.Platnička jej zasekla nerv.Rehabilitačná nám povedala,že ju učiteľka nemala nútiť cvičiť keď má bolesti a že problém doteraz pri športovaní nebol,lebo cviky ktoré sa učili na rehabilitácii mali na tréningoch a TV s učiteľom ako rozcvičku.Dnes je u nás na TV aerobik.Mám upozorniť riaditeľku na chyby pedagóga? Dodnes mi nepovedala o tom vynadaní.A mám nechať dcéru aj nadalej aktívne športovať?Budem vďačná za každý názor.
Ja by som rozhodne dcerke nezakazala cvicit, ale davajte pozor, aby svoju hypermobilitu nezhorsovala, ziadne natahovanie, skor posilnovacie cvicenia, ziadne skoky , vynikajuce su cvicenia vo vode...samozrejme posilnovanie...plavanie len podla druhu problemov. Vasa dcerka zatial chvalabohu nema bolesti, ale to neznamena, ze sa nevyskytnu..prevencia je dolezita, ochorenie sa zvykne uz len zhorsovat, varovne znamenie je vyskyt bolesti pri vykonavani tej istej cinnosti po dlhsiu dobu, statie, sedenie, krajanie...
A pani telocvikarku treba na to rozhodne upozornit.
0 0
JankaKopernicka JankaKopernicka

JankaKopernicka

marTinaaa Pozri príspevok
Ja by som rozhodne dcerke nezakazala cvicit, ale davajte pozor, aby svoju hypermobilitu nezhorsovala, ziadne natahovanie, skor posilnovacie cvicenia, ziadne skoky , vynikajuce su cvicenia vo vode...samozrejme posilnovanie...plavanie len podla druhu problemov. Vasa dcerka zatial chvalabohu nema bolesti, ale to neznamena, ze sa nevyskytnu..prevencia je dolezita, ochorenie sa zvykne uz len zhorsovat, varovne znamenie je vyskyt bolesti pri vykonavani tej istej cinnosti po dlhsiu dobu, statie, sedenie, krajanie...
A pani telocvikarku treba na to rozhodne upozornit.
Problém na škole vyriešila riaditeľka,no moja dcera skončila 9 ročník. Čo sa týka športu u nej ide o závodné športovanie - fotbal,basketbal,volejbal,atletika. Má veľa víťazstiev a bola vyhlásená za športokyňu školy.
0 0
danse danse

danse je offline (nepripojený) danse

Ahojte, aj ja patrim medzi hypermobilnych. Som velmi ohybna uz odmalicka, a asi v 25 rokoch mi zacalo praskanie v klboch, a vtedy mi reumatolog zistil hypermobilitu. Zatial to nie je bolestive, ale casom vraj moze byt, lebo klby sa viac opotrebuvaju. Najlepsia prevencia je posilnovat svaly rovnomerne, tym sa budu klby setrit, lebo ich svaly budu drzat pri sebe a nebudu sa triet o seba. Ja rada cvicim, skusala som jogu(tam si treba vybrat cviky, nie vsetky su vhodne) a teraz cvicim Pilates a to je naozaj vyborna vec na nase problemy. Som maximalne spokojna. Prave toto cvicenie posilnuje rovnomerne svaly tela, ale aj hlbkove nielen tie vonkajsie. Velmi mi to pomaha. Odporucam vsetkym, ale ako som tu uz pisala, chodte urcite minimalne do skupiny alebo na individualne cvicenie.
Pilates stranka: http://www.pilates.pomocky.sk/
0 0
funny10 funny10

funny10 je offline (nepripojený) funny10

pripájam sa aj ja. ani neviem kedy mi zistili hypermobilitu ale mám z toho radosť. ale také super problémy som začala mať myslím okolo roku 2005. už predtým som mala krepáciu kolien, to mi chcel jeden lekár hneď pichať niečo do kolien. som si nedala. na RTG mám aj tak jabĺčka nejako inak "uložené" ako zdravý človek také posunuté trošku do strán a preto mám pri zohnutí špicaté kolená.
no a tie problémy s bedrovými kĺbami...to je kalvária doteraz. je síce pravda že lepším a kvalitnejším cvičením by som si pomohla, ale som po iných operáciách a nejako to všetko nezvládam.
dávali mi obstreky, chodila som na rehabku, cvičenie, elektro, magnety, žiarenie..či ako sa to volá.... a jediné čo mi zaberá sú aj tak lieky. inak som strašne meteosenzitívna, každá zmena počasia mi dáva riadne zabrať. a ešte k tým kĺbom...tak po cca 20 minútach chodenia sa začínajú ozývať oba... cítim každý pohyb, nenormálna bolesť. a ešte mi ortopéd vravel...nie jeden čo som bola na vyšetreniach že mám zapálenú šľachu pri bedrovom kĺbe a nedá sa to liečiť.... mám condrosulf, cvičenie a tak... tak sa z toho už len smejem.

inak, my hypermobilíci máme určité ukazovateľe, podľa ktorých dr. vedia o čo ide.... vy máte aké? ja prehýbam ruky v latki dozadu /muž to strašne neznáša, ale tak mne to tam samé ujde /, palec k ruke, šnúra, špagát a tak. a aj nohy pri státi sa mi prehýnajú dozadu ak si nedám pozor.

a to je fakt dedičné či to len niekto napísal? resp. JTP? /jedna teta povedala/
0 0
Katka0208 Katka0208

Katka0208 je offline (nepripojený) Katka0208

Pekný deň, ja mám tiež podobný problém. Začalo sa mi to pred dvoma mesiacmi bolestami, teda pichaním v hrudníku a postupne ma neskutocne zacala boliet chrbtica. Urobili mi milion vyšetrení a nič. Potom som začala chodiť na rehabilitáciu, tak sa to trošku vylepšilo. Lekár tvrdil, ze to bude nieco ako pretazenie alebo nieco podobne. Kedže mi to nedalo, tak som nakoniec šla i k neurologovi, no a ten mi povedal, ze som hypermobilna. Neviem ci to sice vyvolavalo to pichanie, ale... Chcem sa opytat, kedze som tu citala, ze vraj aerobik nepraktizovat - v minulosti som ho cvicila aspon 2x tyzdenne :-((( , co je teda dobre cvicit, a hlavne ma zaujima plavanie? Totizto som sa neopytala lekara, na aky styl, ale zrejme prsia, co myslite? Alebo nejaky iny nazor na cvicenie???
0 0
Katka0208 Katka0208

Katka0208 je offline (nepripojený) Katka0208

nikto nevie poradit?
0 0
Lesa Lesa

Lesa je offline (nepripojený) Lesa

Ja jednoznacne odporucam Pilates cvicenie.
Pri hypermobilite ide o to, ze treba spevnit svalstvo a Pilates cvicenie spevnuje svalstvo povrchove aj hlbkove a rovnomerne. Ale treba ho vykonavat spravne, takze odporucam na zaciatok individualne cvicene u vyskoleneho instruktora, alebo aspon v skupine. A plavanie tiez urcite nie je zle. Ak mas bolesti, skus masaze, bankovanie, obklady.
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Rovnako si všetci trpiaci hypermobilným synd. musia uvedomiť, že zväčša cvičenie u nich je iné ako u " normálnych- zdravých" , pri cvičeniach sa predsa naťahuje- pokiaľ to ide, ale u nás hypermobil. ide o náznak tohto cvičenia- max. do prvej fázy.
To , že to tie kĺby "pustia" nie je dobré, nakoľko dochádza k opotrebovaniu a nástupu artrózy a pod. Takže či už kalanetika, joga a pod., konzultujete s lekárom, alebo nie je zlé na rehabil. odd. s lekárom, ktorý predpisuje procedúry, aby odporučil tie správne cviky...
A vekom... sa to zhoršuje, takže všetkým veľa zdaru!!!!
0 0
Katka0208 Katka0208

Katka0208 je offline (nepripojený) Katka0208

Ďakujem vám za rady. Vekom sa to zhoršuje? Fúha, lekár mi povedal, že vekom sa to zlepšuje. To je ale... Čo lekár, to iný názor. Tak ešte raz ďakujem
0 0
fixska fixska

fixska je offline (nepripojený) fixska

Ja som tiez, mam to po mame. Viem si chytit lave ucho lavou rukou okolo hlavy. No sranda. Ale vazne. Nic to nie je len treba davat bacha, mne dva krat vybehlo koleno a raz rameno ale hned skocili spat. Treba posilovat aby klby drzali pokope pomocou svalou lebo mame uvolnene vezy a slachy. Obcas mam pocit ako by ma pobolievali klby a nic na to neberiem, treba cvicit.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať