Zavrieť

Porady

Vzdelanie na pracu s kozmetickym laserom

Dobry den, viete mi prosim povedat, ci je potrebne odborne vzdelanie na pracu s kozmetickym laserom (YAG laser) na odstraňovanie tetovania? Alebo staci skolenie a cerifikat od firmy, ktora lasery predava?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

    BXLmiami
    Zdravotnícke vzdelanie,štvorkové lasery obsluhuje lekár,alebo jeho zaškolená zdrav.sestra v extra hygienou schválenom a prispôsobenom priestore.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Certifikát a školenie od FIRMY?



    A) Pracuje sa s vysokoenergetickým svetelným zariadením;

    B) Pracuje sa na ĽUDSKEJ koži. Patrí to pod plastickú chirurgiu, pod estetickú chirurgiu. Laserová medicína.

    Tam školenie a certifikát nestačí! A keď to chceš robiť ako súkromne - máš vôbec na YAG laser (cca 9000 - 15000€ za prístroj) + ďalšie vybavenie + povolenia?
    11 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    alaya1 " B) Pracuje sa na ĽUDSKEJ koži" - aj tetovanie je na ludskej kozi a je to volna zivnost.
    misoft Je rozdiel niečo vpravovať do kože tetovacími ihlami a odstraňovať z epidermy laserom, ktorý má svetelný výkon rádovo stovky W.
    V prvom prípade sa tam niečo vkladá a pokožka buď prijme, alebo sa bude brániť (zápaly a pod), v druhom prípade sa už ostraňuje niečo vložené (farbivo) z tela. A laserom sa spaľuje niečo vo vnútri pokožky.
    I taký nožík ti medzi rebrá môže vraziť ktokoľvek, ale vytiahnuť a zaceliť po ňom musí lekár.
    alaya1 urcity druh laseru pouzivaju aj kozmeticky pri beznom osetreni pleti.
    lujza.j Radsej pretetovat nepodarok/alebo co uz nekcem/...co je pre sikovneho tatera vyzva....ako sa dat dokatovat "odbornikom"s vikendovym skolenim..aj to som asi casovo silne prestrelila...
    alaya1 u nas odstranuju tetovania v estetickej chirurgii, dokonca aj permanentny mape up.
    lujza.j No ja iba ak tak....lebo tu si dnes urobia ludia skolenie a vsetci su vyzivovy poradcovia,treneri....a pod.
    alaya1 ano,poznam takeho vyzivoveho poradcu :...sam ma aj 100kg
    misoft Má teda dobrú výživu
    misoft alaya1 (Dnes 12:33) urcity druh laseru pouzivaju aj kozmeticky pri beznom osetreni pleti.
    ---------------------------------------------------------------------------
    Pozor! To je iný druh lasera - z laserových LED, je monochromatický, impulzný, pôsobí na POVRCHU pokožky (nie v hlbších vrstvách.
    Biostimulačný laser je špeciálny svetelný lúč, na ktorý sa vzťahujú bežné optické zákony, ale okrem toho má aj špeciálne vlastnosti, ktoré nie sú charakteristické pre ostatné svetelné lúče ( koherencia, monochromatickosť).
    Takže dosť podstatný rozdiel.
    alaya1 Neviem, co si tu dokazujes, ved som napisala, iny druh laseru.
    misoft Dokazujem na to, že na prácu s laserom žiadny certifikát a školenie od výrobcu NESTAČÍ.
    Je to podobné, ako keby niekto povedal, že na vedenie vozidla mu stačí školenie a certifikát z automobilky.... a čo takto ostatné znalosti a skúšky.
    Alebo keby lekár povedal, že na operáciu srdca mu stačí školenie a certifikát od výrobcu chirurgických nástrojov.
      zbaliť

    Vzdelanie na pracu s kozmetickym laserom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.