Zavrieť

Porady

Môžem byť na očr ked pracujem a poberam rodicovsky prispevok?

Dobry den, potrebujem poradit, mam platenu predĺženu rod.dovolenku do decembra 2019. Mam dvojicky, maju 4roky. Zacala som od 1.9.2018 pracovat a deti zacali chodit do statnej skolky. Ked budu chori, mozem poberat rodicovsku a zaroven zostat s nimi na ocr? Popripade ako mozeme postupovat ak budu chori. Dakujem za odpoved.
3 komentárov     zbaliť
veronikasad Vratila si sa do práce do firmy, z ktorej si odchádzala na matersku? Alebo pracujes v inej firme na dohodu?
Luciagerry Zmenila som zamestnavatela a nevedia mi k tomu nic povedat. Nemali zamestnanca s predlzenou rod.dovolenkou. Deti mam v statnej skolke, zatial....
veronikasad Oprav si zadanie, u zamestnávateľa poberas rodicovsky prispevok v subehu so zamestnanim.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Luciagerry Mozes mi poslat nejaky link, nieco co o tom hovori? Velmi pekne dakujem. Ja som hladala a nenasla :-(
    ivka70 Staci si pozriet narok na osetrovne na stranke SP, nikde tam nie je vylucene, ze by nebol pri poberani RP. Pripadne prestudovat zakon https://www.socpoist.sk/osetrovne/1294s
    Luciagerry Dakujem...
      zbaliť

    timrava1 je offline (nepripojený) timrava1

    timrava1
    keď si zamestnaná platíš odvody, tak samozrejme že máš nárok aj na OČR

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Ci je mozne poberať rodičovský prispevok po dovrseni troch rokov dieťaťa, zamestnat sa a dat deti do statnej skolky, na to ti daju odpoved na Urade prace.
    Vseobecne, súbeh zamestnania a poberania rodicovskeho príspevku (do troch rokov veku dieťaťa) je mozny. Pokial si nemocensky poistena, mas narok na osetrovne (max.10 kal.dni), aj nemocenske pri vlastnej PN

    Môžem byť na očr ked pracujem a poberam rodicovsky prispevok?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.