Zavrieť

Porady

Dlhotrvajuci servis umyvacky riadu

Dodry den, mam umyvacku Beko s 5 rocnou zarukou .od 26.3 2018 riesim servis a do dnesneho dna ju nemam funkcnu a stale sa caka na nejaky nah.diel je to skoro 6mes. Mam narok na predlzenie zar.doby o cas ktory mi umyvacka nesla ? Dakujem
misoft Zákonná záruka je 2 ročná, počas reklamácie sa táto predĺžuje o dobu reklamačného konania. Ty máš však tzv. predĺženú záruku (nezávislá od zákonnej), ktorú poskytuje výrobca. Tu však záleži na výrobcovi, ktorý túto predĺženú záruku poskytuje, či ju predĺži o dobu nefunkčnosti od nahlásenia a uplatnenia tejto záruky. Väčšinou však túto dobu predĺžia (ale nie je to pravidlom, pretože toto je už nad rámec zákona).
Adamikova Monika Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dmc je offline (nepripojený) dmc

    dmc
    Lehota na vybavenie reklamácie je teda 30 dní a nemôže sa predĺžiť, a to ani po dohode so zákazníkom. Po uplynutí lehoty na vybavenie reklamácie má spotrebiteľ právo od zmluvy odstúpiť alebo má právo na výmenu výrobku za nový výrobok.
    zd:http://www.uspesne-podnikanie.sk/ako...-na-reklamaciu
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Andy Kralik Pravidla "zo zakona" platia len pre zakonnu zarucnu dobu. Záručná doba nad zákonnú dobu 2 roky sa riadi pravidlami toho kto ju poskytol. Nemusí tam byť ani maximalna lehota na vybavenie reklamacie. Treba sa pozrieť do dokladov ktore zakaznik podpisal pri kupe.
    dmc ak by som umyvacku mal 6 mesiacov v oprave tak by som som nosil spinave riady predajcovi - ktory zabezpecoval opravu - aby mi ich umyval....
    buchač Kuwa...to aka suciastka musi byt, ze čakacia doba je šesť mesiacov ??????
    Andy Kralik Je to taká záruka-nezáruka...
    buchač Na auto, ktore je na objednavku, sa caka kratsiu dobu, ako sest mesiacov...a nie na nejaku zaprdenu umyvacku.
    Žabinka jurko, vieš z akej diaľky mohli tú súčiastku posielať?
    Elektronika Beko se vyrábí v továrnách v Turecku, Číně, Rumunsku, Jihoafrické republice a v Rusku.
    buchač Jasne, beriem aj zahranicnu eventualitu.

    Lenze sa mi nejak velmi nechce verit, ze by suciastka tak dlho cestovala....ved DHL doruci z Ciny za 10 dni.
    Zadrhel je skor niekde inde.

    By bolo zaujimave vediet, o aku súčiastku sa jedna.
    misoft Andy Kralik (Včera 18:30) Je to taká záruka-nezáruka...
    ----------------------------------------------------------------------------------
    Niektorí to berú tak, že ti to zadarmiko opravia, nebudú účtovať normohodiny, ale za diel si zacáluješ.
    A ako píšeš - je to záruka-nezáruka (ako ktorý výrobca) - ja som servisoval práčku Whirpool po 12-tich rokoch - po taliansky - satarmo. Lenže mal som klasickú záruku + priplatenú 4-ročnú + zaregistrovaná práčka u výrobcu = + ďalších 8 rokov (vydaný certifikát výrobcom, kde bolo napísané "bezplatne") - a oplatilo sa to .
    Ale teraz, keby sa pokazila ====> smer zberný dvor.
      zbaliť

    Dlhotrvajuci servis umyvacky riadu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.