Zavrieť

Porady

Výsadba čučoriedok vedľa malín

Môžem vysádzať čučoriedky tesne vedľa malín ? Susedia majú pri našom spoločnom plote na svojej strane vysadené maliny. My by sme chceli z druhej strany plotu vysadiť čučoriedky. Nenarušíme tým nejak susedovu výsadbu (to by sme naozaj neradi) ?
Mila123 nezabudnúť čučky potrebujú kyslú pôdu, inak nebudú prospievať....
buchač By som si to fest rozmyslel.

Maliny su tesne pri plote ?...teda predpokladam.
Čučoriedky by sa vysadili podobne ?...a v akej sirke...a na dĺžke tiež trochu zalezi.

Je potrebne si uvedomit, ze do roka a do dna to bude vyzerat uplne inak...hotova džungľa.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    ja si myslím, že skôr tie maliny nebudú veľmi prospievať tvojim čučoriedkam - budú tieniť .. a ešte sa veľmi rozrastajú (plot ich veľmi nezabrzdí)☺
    ZahradnikAmater Aj naše vŕby tienia susedom, ktorí sú južne od nás. Suseda to všade vypráva.
    ZahradnikAmater
    Môžeš. Maliny aj čučoriedky majú radi kyslú pôdu. Takže ak dáš každej rastline tak 200-300 litrov kyslej rašeliny odizolovanej od okolnej pôdy (voda je riadna potvora, prináša rôzne živiny a látky, zmení pH pôdy), tak žiadne rastliny okolo nich o čučoriedkach ani nebudú vedieť. A ak nedáš, aj tak o tri roky kupuješ nové sadenice, ako každý, kto sa nechal nachytať.:-) Prečo radšej nevysadíš zemolezy a muchovníky? Bez tých tyátrov máš skvelé chutné podobné ovocie už v apríl a máji.

    BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

    BXLmiami
    Nemáš rada maliny?Šla by som cestou bez investovania práce a peňazí a pritiahla susedovo malinovisko aj na moju stranu plota a pre čučoriedky našla miesto inde.
    Katy a R veď aj tak tam bude za chvíľku mať maliny ... len písala, že či "nenaruší" susedovu výsadbu malín !
    viem, že dávajú aj sieť do zeme - okolo tej rašeliny ... ale žeby pomáhalo ... ??? (ako písal záhradník)

    Výsadba čučoriedok vedľa malín

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.