Zavrieť

Porady

Predaj pozemku

Dobry den chcel by som sa vas opytat ci prvopis o dedickom konani je platny aj po umrti dedica. Jedna sa ze svokor a jeho brat zdedili majetok na ktorom figurovali obidvaja ako dedici kazdy nadobudol urcti podiel z luky oraciny, pola.Aby to takto nemali tak sa dohodli ze sa navzajom povzdavaju a nadobudnu tieto nehnutelnosti v celku. Aj tak spravili cez notarku ktora im vyhotovila zmluvy a prvopis tohto osvecenia ulozila aj na okresny sud.No stalo sa medzi tym to ze svokor zomrel a majetok sa na katastri neprepisal, takze na kastastri stale figuruju obidvaja dedici.
Po smrti svokra zdedili majetok moja manzelka a jej sestra a samozrejme je tam aj svokrov brat, ktory sa vlastne majetku predtym vzdal ale teraz ked sa rozhodla manzelka a jej sestra predat jednu luku tak odmieta to podpisat a narokuje si na cast luky. Najlepsie je to na tom ze manzelka a aj jej sestra ked predaval svokrov brat mu to bez problemov podpisali. takze teraz chem zisti ci sa mozeme o ten prvopis opierat ako to zapisali predtym ze sa vzavaju v celosti a je to ulozene na okresnom sude. dakujem a budem rad ak mi niekto odpise ako to vlastne ma byt
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.