Zavrieť

Porady

Prípojka do Internetu

Ahojte, dostal som ako predseda SvB ponuku na pripojenie domu na internet pomocou antény Wi-Fi. Celkom perspektívne. Firma by platila nášmu SvB 100,- Sk mesačne za prenájom + uhrádzala by poplatky za spotrebu elektriky (anténa). Chcem sa opýtať, či musím dať o umiestnení antény hlasovať ľuďom, alebo stačí o tomto rozhodnúť v rámci rady SvB? Poraďte prosím. Marek.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Elena Navrátilová
    Ja som urobila schôdzu a tam som o tom informovala zúčastnených. Zároveň zo schôdze vyplynulo uznesenie, že vzali na vedomie info. Nám zas dal pripojeným zľavu 10% z paušálnej ceny + el. energiu.

    docktor je offline (nepripojený) docktor

    docktor
    Ja by som to potreboval rychlo odsuhlasit, preto sa pytam, ci na to stacia clenovia rady alebo kvoli tomu mam zvolavat zhromazdenie.
    Elena Navrátilová
    Spôsob si zvoľ sám. Toto nemáš určené ako povinné nepovinné v zákone. Tu sa rozhoduje o spoločných priestoroch. Môžeš zvolať radu, oboznám ju so skutočnosťou. Dohodnite sa tam. Ja by som určite na zhromaždení. Dokonca som aj pozvala konateľa z firmy, nech to odreprezentuje.

    pavel9 je offline (nepripojený) pavel9

    pavel9
    Pekný deň.
    Ja by som zvolal schôdzu vlastníkov, a informoval ich o ponuke. Uvedomujem si, že takéto zariadenie je v spoločných priestoroch, a preto o takomto rozhodujú všetci. Ja, keď sa zvolá schôdza a má sa uskutočniť záväzné rozhodnutie, vyhotovím extra listinu s menoslovom vlastníkov a dám každému vlastíkovi podpísať svoje rozhodnutie, súhlasím/nesúhlasím. Celý text rozhodnutia je pod hlavičkou. Potom na základe tohto napíšem uznesenie a výveskou to dám na vedomie vlastníkom. Tieto listiny si potom uložím k spisom.

    Orim je offline (nepripojený) Orim

    Orim
    Mala by o tom rozhodnúť schôdza. Nie je to tak jednoduché, akú rýchlosť vám ponúkajú.
    My máme podobnú situáciu. Mám to podpísané od všetkých, že s tým súhlasia. Respektívne od viac než 2/3 majiteľov. Platia za elektriku ale to je malá spotreba a dávajú nám 256 kb. Kto chce v baráku môže sa pripojiť.

    Je však treba aby ste si stanovili pravidlá používania.
    Elena Navrátilová
    docktor
    Ja by som to potreboval rychlo odsuhlasit, preto sa pytam, ci na to stacia clenovia rady alebo kvoli tomu mam zvolavat zhromazdenie.

    Citácia zo zákona: hlasovanie písomnou formou, ak sa na tom vlastníci dohodli na návrh predsedu a ak to ZVBaNP nevylučuje (§14 ods. 6 ZVBaNP/ ZVBaNP vylučuje prípustnosť použitia písomnej formy hlasovania o otázkach, o ktorých sa rozhoduje 2/3 väčšinou všetkých vlastníkov...
    K spoločným priestorom o ich prenájme sa neviaže povinnosť zo zákona o 2/3 väčšine. Môže sa použiť aj písomná forma hlasovania.

    Žarnov je offline (nepripojený) Žarnov

    Žarnov
    Má niekto z bytových spoločenstiev v dome umiestnený zosilovač internetu? Ako rozúčtovávate spotrebu elektriny na byty? Lebo u nás spotreba elektriny na zosilovač robí 0,5 kWh denne, ďalší zosilovač na káblovú televíziu tiež spotrebuje 0,5 kWh (odmerali sme to vypnutím schodišťového svetla na 24 hodín) to je spolu ročná spotreba 365 kWh. Nie je to zanedbateľná suma, kedže 1 kWh vlani bol po 3,45 Sk (0,11 €). Firmy, ktoré tie dva zosilovače namontovali, sa vôbec neunúvali nikoho z domu o tom ani informovať a takto už viac rokov spotrebu elektriny ľudia platili ,ani o tom nevedeli. Čo by ste nám poradili v tomto prípade? Ked sme firmy upozornili, že kto bude platiť za elektrinu, vyhovávajú sa, že je to malá spotreba elektriny. Zrejme im teda tú malú spotrebu elektriny spoločenstvo prefakturuje.
    Elena Navrátilová
    Žarnov Pozri príspevok
    Má niekto z bytových spoločenstiev v dome umiestnený zosilovač internetu? Ako rozúčtovávate spotrebu elektriny na byty? Lebo u nás spotreba elektriny na zosilovač robí 0,5 kWh denne, ďalší zosilovač na káblovú televíziu tiež spotrebuje 0,5 kWh (odmerali sme to vypnutím schodišťového svetla na 24 hodín) to je spolu ročná spotreba 365 kWh. Nie je to zanedbateľná suma, kedže 1 kWh vlani bol po 3,45 Sk (0,11 €). Firmy, ktoré tie dva zosilovače namontovali, sa vôbec neunúvali nikoho z domu o tom ani informovať a takto už viac rokov spotrebu elektriny ľudia platili ,ani o tom nevedeli. Čo by ste nám poradili v tomto prípade? Ked sme firmy upozornili, že kto bude platiť za elektrinu, vyhovávajú sa, že je to malá spotreba elektriny. Zrejme im teda tú malú spotrebu elektriny spoločenstvo prefakturuje.
    Jednoznačne ich písomne vyzvať na dodatočnú zmluvu o nájme a z toho vyplývajúce povinnosti pre nájomcov. Tak treba riešiť aj spôsob úhrady el. energie či už podružným meračom alebo meraním kde sa odmeria protokolorárne spotreba predmetných spotrebičov. Ale môžu si dať aj svoj vlastný mrač elektriny a Vy im dáte súhlas na zásah do spoločného elektrického vedenia. Následne sa prihlásia ako samostatný odberateľ.

    majkii je offline (nepripojený) majkii

    majkii
    Žarnov Pozri príspevok
    Má niekto z bytových spoločenstiev v dome umiestnený zosilovač internetu? Ako rozúčtovávate spotrebu elektriny na byty? Lebo u nás spotreba elektriny na zosilovač robí 0,5 kWh denne, ďalší zosilovač na káblovú televíziu tiež spotrebuje 0,5 kWh (odmerali sme to vypnutím schodišťového svetla na 24 hodín) to je spolu ročná spotreba 365 kWh. Nie je to zanedbateľná suma, kedže 1 kWh vlani bol po 3,45 Sk (0,11 €). Firmy, ktoré tie dva zosilovače namontovali, sa vôbec neunúvali nikoho z domu o tom ani informovať a takto už viac rokov spotrebu elektriny ľudia platili ,ani o tom nevedeli. Čo by ste nám poradili v tomto prípade? Ked sme firmy upozornili, že kto bude platiť za elektrinu, vyhovávajú sa, že je to malá spotreba elektriny. Zrejme im teda tú malú spotrebu elektriny spoločenstvo prefakturuje.
    Myslím, že ak na namontovanie týchto zariadení nemali súhlas vlastníkov, môžete žiadať od firem úhradu za spotrebovanú energiu spätne maximálne za tri roky podľa ObZ). Taktiež sa môžete ako vlastníci dohodnúť, že im určíte nájom, a tiež by ste mohli požadovať primeranú náhradu za nájom za tri roky spätne. Výnos s tohoto nájmu by bol príjmom FPÚaO

    Ešte by som doplnil, že spotrebu el. energie nemusíte dokladovať meranými hodnotami, ale môžte ju stanoviť podľa údajov výrobcu zariadení, kde by mal byť uvedený menovitý výkon alebo priamo spotreba zariadenia.
    Naposledy upravil majkii : 24.01.09 at 14:32 Dôvod: doplnenie

    Prípojka do Internetu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.