Zavrieť

Porady

Motocykel vodičské oprávnenie B,AM

Zdravím, chcel by som sa spýtať či môžem riadiť túto motorku : http://www.aprilia.sk/motocykle/rs4-50.php

Prípadne, aké parametre musím dodržať aby som nemal problémy keď chcem najrýchlejšiu motorku v skupine B,AM

24 mi už bolo len chcem najskôr vyskúšať niečo rýchlejšie do tejto skupiny a až potom možno si spraviť vodičský na veľké motorky.

Budem rád ak mi poradíte nejaké motorky pre začiatočnika (nie skútre)

Ďakujem Vám za odpovede
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dmc je offline (nepripojený) dmc

    dmc
    Mas vela penazi ? Kludne si to kup..... maximalka je 45 km/h takze splnas skupinu AM.

    Ide to 45 km/h...... no super..to bude parada....



    Ako poviem ti to rovno. Ak to s motorkami myslis vazne - tak na toto rovno zabudni - su to vyhodene peniaze.

    Chod do autoskoly a sprav si vodicak na velku motorku. Popozeraj sa po slusnej 500 - 600-vke - napr. Suzuki SV 650, Kawasaki Versys 650, Suzuki Intruder 800 - s tym sa da slusne jazdit a aj sa nieco naucit. Neskor aj tak prejdes na nieco silnejsie.

    S tym hore je to strata casu
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    vicktor Nehnevaj sa, ale radit zaciatocnikovi "petistovku" je cesta k darcovstvu organov.
    V autoskole som mal predpisnych 6 hodin jazd a realita bola 10 minut na parkovisku pod Starym mostom slalom medzi pivovymi poharmi. Vycvik presne sity na priebeh skusky.
    dmc ja sa nehnevam - pisem zo svojich skusenosti. Su to vyhodene peniaze. Jazdenie na motorke nieje tocit pravackou o dusu.
    Lukeso ďakujem za radu, samozrejme A-čko si chcem robiť len potrebujem nabrať skúsenosti nechcem hneď skočiť na 500ku keďže som mal len skúter potrebujem niečo slabšie s manualnou prevodovkou aby som sa to naučil. A samozrejme že tú rs-4 50 nebudem kupovať novú ja potrebujem niečo také na cca jednu sezónu aby som zistil aké to je a či ma to bude baviť a nabral skúsenosti. A to sa mi neoplatí robiť si a1 alebo a2 keď si potom rovno môžem spraviť A-čko. preto sa pýtam čo môžem najlepšie kúpiť na b,am
      zbaliť

    vicktor je offline (nepripojený) vicktor

    ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac vicktor
    Uz som mal rozpisanu radu (podla obrazku) ze kup si nieco pre zaciatocnika, a potom citam ze toto je motorka pre zaciatocnika 50 ccm...
    Oproti mopedu Stadion 0,5 vyzera brutalne.
    Nepisu aky ma vykon ani rychlost, a to je rozhodujuce ci staci AM alebo A.

    Zda sa ze AM nestaci:
    https://www.slovensko.sk/sk/agendy/a...kych-opravneni
    dmc ma to max 45km/h...takze AM postacuje https://www.motorkari.cz/motokatalog...ia-rs4-50.html

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Ako dlho máš vodičák? Ak máš ho viac ako dva roky - B-čko oprávňuje viesť aj motocykle do 125ccm s automatickou prevodovkou (teda skupinu A1)
    https://www.slovensko.sk/sk/agendy/a...kych-opravneni
    a tiež sa už "plazia" viac ako 45km/h - idú až do stovky kmúh.
    Lukeso Ahoj tento zákon poznám, len na slovensku som okrem skútrov inú motorku 125-ku s automatom nenašiel. Ja aj tak hľadám slabšiu s manuálom aby som sa na tom naučil. preto som zatiaľ vybral tú rs-4 ale chcel som sa spýtať skúsenejších či poznajú niečo lepšie na b,am. VIem že to má zvuk jak kosačka a čo som pozeral videa tak zvládne aj 90km/h ale v papieroch má napísane 45km/h takže by to nemalo byť problém na AM.

    Motocykel vodičské oprávnenie B,AM

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.