Zavrieť

Porady

Prečo na kosačke s pojazdom zaberá len jedno koleso ?

Dobrý deň, chcem sa spýtať poraďákov, prečo na kosačke s pojazdom zaberá len ľavé koleso a ako sa dá závada odstrániť. Ide o košačku Dolmar PM-46 SBX. Za radu ďakujem _ Galko.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    Otoč kosačku hore nohami a vyčisti ju, pravdepodobne máš na osi kolesa navinuté stvoly trávy.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Mám dojem, že sú tam trecie spojky. Ako som pozeral na schémy od Dolmaru - každá strana má svoju spojku, ovládanú na držadle (súbežne) - najdi si schému (konštrukčnú) od svojej kosačky (prípadne podobnej typovej rady) - pozri sa avyčisti tú spojku. Na jedno kolese (nezaberajúcom) nečistoty (asi tráva) spôsobuje preklz a preto nezaberá.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    buchač To vazne trava ???
    misoft Je jedno čo - ak je to tam niečo, čo bráni, aby zabrala - tak bude preklzovať.
    galko Máš pravdu, Misoft, je tam spojková skriňa asi 10x10 cm, z ktorej vychádzajú dve poloosi s ozubenými záberovými kolečkami na konci. Ovláda sa to lankom na držadle. Závada bude asi v tom, že sa tam mohlo dostať mazivo, /tráva nie, tá skriňa je natesno uzavretá skrutkovými spojmi./. Alebo tam môžu byť prítlačné pružiny a jedna je oslabená. Skúsim to rozobrať a vyčistiť.
    buchač Hm...mazivo ?

    Aj spojka potrebuje mazivo.
    Tam bude asi treba nastavit pojazd kosacky.
    Ale opravy spojky a ine by som urcite nerobil doma...na to je servis.
    galko Pokúsil som bližšie diagnostikovať tú závadu a zistil som, že tá práva strana je chvíľu v zábere a potom na chvíľu vypne, a to sa stále opakuje. Takže to vylučuje preklz spojky alebo nečistoty na poloosiach.
    Mám podozrenie na tie ozubené záberové kolieska na konci poloosi, lebo poloos sa točí a to koliesko občas vynecháva. Je tam taký oceľový kolík, ktorý umožňuje voľný pohyb kosačky dozadu a pri zatiahnutí lanka na držadle kosačky sa dostane do záberu a umožňuje pohyb dopredu.
    buchač Ved vravím, ze pojazd kosacky ....

    Sak kosacka to nie je terenak...ze 4 x 4 ... : D
      zbaliť

    Prečo na kosačke s pojazdom zaberá len jedno koleso ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.