Zavrieť

Porady

Strata batožiny počas transferu z hotela na letisko

Dobrý deˇm, viete mi niekto poradiť? Počas prepravy autobusom z hotela na letiska sa mi stratil kufor, ktorý bol naložený pri nastupovaní do autobusu. Nastupovali sme skoro ráno - bola to druhá zastávka autobusu, potom sme išli do ďalšieho a ešte ďalšieho hotela po ostatných.

Bočné spodné dvere autobusu neboli zatvorené, na čo sa sťažovali aj spolucestujúci /kričali na šoféra a delegátku cestovnej kancelárie, aby autobus zastavil, lebo sú otvorené bočné dvere, kde bola uložená batožina. Delegátka nám povedala, že šofér vie, že sú bočné dvere otvorené a preto ide pomaly ! Neskôr sa mu dvere podarilo zatvoriť, ale pri vystupovaní na letisku som zistila, že môj kufor skutočne chýba. Kontaktovala som delegátku, ktorá tam bola s nami, ale vôbec nevedela vyriešiť vzninutú situáciu, lebo sa ešte s tým nestretla, a že sa nemôžeme vrátiť, lebo o chvíľu nám lietadlo odlietalo a ona čakala na prílet ďalšej skupiny, že sa potom vráti na cestou, ktorou sme išli ... Zájazd sme si obstarali v cestovnej agentúre, poriadateľ je cestovná kancelária.Samozrejme kufor sa nenašiel ... Mám uzatvorené cestovné poistenie, ktoré zahŕňa aj poistenie batožiny, ak mi škodu neuzná poisťovňa, na koho sa ešte mám obrátiť? na cestovnú agentúru? alebo na cestovnú kanceláriu?
misoft Na súd. Ak sa batožina odovzdala k preprave v oddelenom priestore (teda klien nemal možnosť nijako ovplyvniť zaobchádzanie s batožinou) - je to na starosti cest. kancelárie, aby batožinu v poriadku, správne, včas odovzdala majiteľovi. Keďže máte poistenie - skúste cez poisťovňu si uplatniť náhradu za stratenú batožinu. Ak poisťovňa neuspeje od cestovky s vymôžením náhrady - tak len súd. Dôkazné bremeno bude síce na vás, ale pokiaľ budete mať dostatok svedkov, ktorí potvrdia uvedený stav - cestovka sa z toho nevyvlečie.
Cestovná agentúra a cestovná kancelária sú dva rozdielne pojmy - agentúra vykoná len objednávku v MENE cestovnej kancelárie - tá totiž skutočne potom objednáva ubytovanie, dopravu a pod. veci.
http://www.tvnoviny.sk/ekonomika/183...aky-je-rozdiel
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mareko je offline (nepripojený) mareko

    mareko
    Úplnú stratu batožiny by vám mala nahradiť poisťovňa z cestovného poistenia. Zožeňte si od cestovky doklad, potvrdenie, že sa batožina stratila z autobusu cestou na letisko. Delegátka, prípadné iný cestujúci by vám to mali dosvedčiť, ak ste nespísali žiaden záznam o strate batožiny ešte na letisku. Ak ste záznam spísali, priložte ho ku poistnej udalosti. Vyčíslite škodu, ktorá vám stratou batožiny vznikla a odošlite poisťovni. Tak by to malo byť . Ak by vám škodu neuznala poisťovňa, mala by ju uznať CK, ktorá je tiež poistená. Držím palce.

    Strata batožiny počas transferu z hotela na letisko

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.