Zavrieť

Porady

Záruka pri predaji ojazdeného auta

Kúpil som 12 r Octaviu s asi 250 tis. km, po 4 mesiacoch odišiel rozvod (menený bol cca pred 7 mesiacmi pôvodným majiteľom v servise) - ako zistili potom v servise, príčinou bola zlomená skrutka držiaca napínaciu kladku (skutka bola menená za novú s celou sadou), oprava stála okolo 800 eur. Akú šancu mám dostať peniaze od pôvodného majiteľa a akým spôsobom? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Pozri sa na to takto - kúpil 12 rokov staré auto - teda značne "vybehané" - kupil si ho tak "ako leží a beží" - vedel si o prípadných závadách. Tvoje riziko - pôvodný dokonca menil rozvody - ak ti dal lajstrá o oprave - to už nebol jeho problém. Je to problém toho, kto tie rozvody menil - teda servis. Ak boli papiere - tak sa to reklamuje tam, kde to robili - pôvodný majiteľ s tým nič nemá - prachy si pýtaj od servisu.

    dmc je offline (nepripojený) dmc

    dmc
    prevadavujci zodpoveda za vady ktore existovali v case predaja a nebol kupujuci s nimi nebol oboznameny. Ak vies preukazat ze vada existovala v case predaja - mas slusnu sancu dosiahnut financnu nahradu. Ak nie - nemas takmer ziadnu.

    Zopakujem co si napisal - kupil si si Octaviu 12t- s asi 250 tis. KM...... ked si chcel zaruku - mal si kupovat nove auto.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Od povodneho majitela peniaze nemas dovod dostat.
    To by musel byt problem uz pri predaji a on by ti ho zamlcal.
    Po 7 mesiacoch od opravy uz ani na opravu zaruka nie je (je 6 mesacna), mohol by si skusit servis a zaruku na vymeneny diel, ale kedze si to uz dal opravit, tazko preukazes servisu, ze chyba bola prave v tom ich diele.

    Ber to ako standardnu udrzbu auta, s ktorou pri tolkych najazdenych kilometroch musis pocitat. A pocet takych oprav bude len narastat.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Pozri sa na to z opacnej strany.

    Das urobit rozvody v servise...to znamena, ze by tam mali byt pouzite original suciastky.
    Predas auto...a novemu majitelovi tie rozvody odidu.
    Co by si urobil, ak by prisiel s poziadavkou na vratenie penazi ?
    Predpokladam, ze by si sa tocil jak had, aby si nedal love.

    Ja by som novemu majitelovi dal papiere ohladom opravy, nech sa realizuje s reklamaciou v servise.....prípadne by som siel s nim.

    Na opravu sa vztahuje tiez nejaká zaruka...minimalne je to 1/2 roka.

    vicktor je offline (nepripojený) vicktor

    ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac vicktor
    Mas v kupnej zmluve nieco o zaruke? Sotva.

    Záruka pri predaji ojazdeného auta

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.