Zavrieť

Porady

dokumentácia prepravných a skladovacích podmienok

Prosím vás vie mi niekto poradiť. Sme spoločnosť, ktorá distribuuje zdravotnícke prostriedky pre zubárov. V poslednom čase volajú doktori z Čiech s požiadavkou o vydanie presnej dokumentácie o tom ako je tovar skladovaný a prevážaný. Jedna doktorka vraj dostala pokutu zo SUKL, ze nemala od prepravcu potvrdenie o prepravných podmienkach. Tieto podmienky sú z našej strany dodržiavané, a v zmluve s prepravcom je zahrnuté aj dodržanie z jeho strany. Ale všetci poznáme niektorých kuriérov a ich správanie. Máte s tým niekto skúsenosti? Na koľko je prepravca povinný dať príjemcovi podrobný popis prepravných podmienok? A je to naozaj pravda, že v Čechách to od lekárov vyžadujú? Písala som svoj dotaz aj priamo na SUKL, bohužiaľ som nedostala žiadnu odpoveď. Jedná sa o tovar, ktorý má bežnú teplotu skladovania cca do 25°C. Jeden balík sa nám vrátil, lebo doktorka mala pocit, že v aute je aspoň 30 stupňov a keďže šofér nemal teplotný záznam prepravy, tak ho odmietla prebrať. Za tu Vašu vopred Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Tu mas v dokumente vsetky pravne predpisy, ktorymi sa musia podla SUKL v CZ riadit. Ak tam chces dodavat, musis dodavat v sulade s ich platnou legislativou. Prepravcov si musite zazmluvnit tak, aby boli schopni dodrzat legislativne podmienky aj ich preukazat.

    http://www.sukl.cz/file/67227_1_1/download/
    kasiopeja01 Dakujem za odpoved, my sme firma registrovaná aj v Čechách a všetky produkty sú registrované ako v RZPRO tak SUKL. Lekárom posielame tovar, ktorý si objednaju napr. cez internetovy obchod. Vacsie balicky idu cez kuriera a mensie cez slovensku postu. Ide napriklad o blombovaci material, kefky a zubne pasty.
    ivka70 Potom musite vediet, co mate dodrziavat.
    Ked som citala tie materialy, nemyslim si, ze mozete postu ci beznych kurierov vyuzivat.

    dokumentácia prepravných a skladovacích podmienok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.